in ,

Temmuz Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler (2)

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda, Temmuz ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik.

Optimism (OP)

Ethereum’un Layer-2 ölçeklendirme çözümü Optimism, Temmuz ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor. 37.2 milyon dolarlık kilitli varlığı bulunan Optimism’in 30 Temmuz tarihinde varlıklarının kilidini açması planlanıyor. Bu kapsamda, toplam arzın %3.56’sına denk gelen tokenler serbest bırakılacak.

Flow (FLOW)

Flow, etkileşimli deneyimler, merkeziyetsiz uygulama projeleri ve blok zinciri tabanlı oyunlar için ölçeklendirme çözümlerine sahip blok zinciri tabanlı merkeziyetsiz bir ekosistem ve platformdur.

Flow projesinin yerel kripto varlığı olan FLOW’un şu anda 7.7 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Kilitli olan bu varlıkların, 27 Temmuz tarihinde serbest bırakılması bekleniyor. Serbest bırakılacak bu tokenler, Flow arzının yaklaşık %1.06’sını oluşturuyor.

Axelar (AXL)

Merkeziyetsiz bir validatör ağından ve güvenli ağ geçidi sözleşmelerinden oluşan Axelar’ın yerel kripto varlığı AXL de kilidi açılacak varlıklar arasında yer alıyor.

Toplam kilitli token miktarı 9.96 milyon dolara denk gelen varlığın 27 Temmuz tarihinde kilidinin açılması bekleniyor. Serbest bırakılacak token miktarı toplam arzın %2.49’una denk geliyor.

Ronin (RON)

Ronin, oynadıkça kazan türündeki oyunlara Ethereum Sanal Makinesi (EVM) tabanlı blok zincir altyapısı sunan bir projedir.

Temmuz ayı içerisinde token kilidi açılacak projeler arasında bulunan Ronin, 27 Temmuz’da 15.5 milyon dolar değerinde kilitli varlığı serbest bırakmayı planlıyor. Serbest kalacak olan RON miktarı, toplam arzın %2.22’sini oluşturuyor.

Gate Token (GT)

GateIo platformunun yerel kripto varlığı olan Gate Token (GT), Temmuz ayı içerisinde kilidi açılacak projeler arasında bulunuyor. 26 Temmuz’da açılması beklenen 27.7 milyon dolarlık Gate Token, toplam arzın %0.67’sini oluşturuyor.

Open Campus (EDU)

Open Campus, Binance Launchpad platformunda IEO’su gerçekleştirilen UGC modelini kullanan çevrimiçi bir eğitim platformudur.

12.1 milyon dolar değerinde kilitli varlığa sahip olan Open Campus’un kilitli varlıkları 28 Temmuz tarihinde serbest kalacak. Serbest bırakılması beklenen bu varlıklar, toplam arzın %2.12’sini oluşturuyor.

SafePal (SFP)

SafePal kullanıcıların dijital varlıklarını korumlarına ve büyütmelerine yardımcı olan bir kripto para cüzdan platformudur.

Temmuz ayı içerisinde token kilidi açma etkinliği gerçekleştirecek olan projeler arasında yer alan SafePal, 3.5 milyon dolar değerindeki kilitli varlıkları 30 Temmuz’da serbest bırakacak. Serbest bırakılacak SFP miktarı, toplam arzın %1.67’sini oluşturuyor.

Kilitli token miktarının açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Native Token ve Non-Native Token Nedir?

Ripple (XRP) Pozitif Fiyatlanmaya Devam Ediyor