in ,

TemDAO (TEM) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Dünya mirasının korunmasını ve geliştirilmesini açık ve demokratik bir şekilde kolektif olarak finanse eden proje TemDAO nedir ve nasıl satın alınır?

TemDAO, Dünya Mirası ve Kültürel Varlıkların korunması ve geliştirilmesine fon sağlayan merkeziyetsiz bir üyelik kolektifidir. Misyonu, dünya mirasının korunmasını ve geliştirilmesini desteklemektir.

Ekibi ve Yatırımcıları

Proje ekibi mevcut Dünya Mirası ve Kültürel Varlıkları koruma modellerinin turistlere eserler üzerinde olması gereken değeri ve yetkiyi vermediğini ileri sürer. Temel paydaşlar olarak görülen turistler, tarih ve mimarlık araştırmacıları ciddi sınırlamalarla karşılaşır. Bu problemden yola çıkan ekip, TemDAO projesini geliştirmiştir.

Tokenomisi

$TEM, tüm sistemin önemli bir parçası olarak kabul edilir. $TEM, küresel miras finansmanı tekliflerini oylamak ve yönetmek için kullanılan yönetişim tokenidir. Fon toplama, teklif yönetişimi, IP-NFT ticareti, kaynak alışverişi ve proje incelemesi başlatmak için gereklidir.

Artıları ve Eksileri

TemDAO, çeşitli alanlarda ve altyapı projelerinde çalışan DAO‘lar aracılığıyla geleceğin yatırımcılarını finanse eder ve destekler. Projenin amacı, tüm dünya mirası ve diğer turizm merkezlerinin fikri mülkiyetini finanse etmek, yönetmek ve geliştirmek için IP-NFT’leri kullanmasını sağlamaktır.

TemDAO, mirası daha büyük bir etkiye genişletmek ve DAO üyelerini ilgili proje teklifleri için organize ederek blockchain teknolojisini kültür IP’si ile bütünleştirir. TemDAO, desteklediği projelerden kaynaklanan fikri mülkiyet varlıklarına sahip olacak ve TemDAO üyeleri karar alma süreçlerini yönetme hakkına sahiptir.

Yol Haritası

Projenin bir sonraki hedefi Ninna-ji Tapınağı’dır. 59. İmparator Uda tarafından 888 yılında kurulan Ninna-ji Tapınağı’nın sürdürülebilir korumasını ve onarımını gerçekleştirmek için TemDAO ekibi çeşitli çalışmalar gerçekleştirmeyi planlıyor.

SBT token devredilemez NFT olarak tasarlanmıştır ve ilerleyen süreçte tüm ekip üyelerinin ve proje yatırımcılarının kullanıma açık olacak şekilde geliştirilmesi hedefleniyor.

TemDAO (TEM) Nasıl Alınır?

TEM almak oldukça basittir. Borsalarda listelenen varlığı borsalar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. KuCoin, şu anda token ticaretinin yapıldığı en aktif borsadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Mina Protocol (MINA) Nasıl Stake Edilir?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Ocak 2023