in ,

Telegram Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Rus programcı Pavel Durov tarafından ortaya konulan Telegram; çoklu platform desteği sunan, oldukça güvenli bir altyapısı olan anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma servisidir. 2013 yılında kurulan Telegram hem mobil hem de masaüstü sistemleri ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

Sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması olan Telegram bugüne kadar milyonlarca fazla kişi tarafından indirildi.
Hem android, hem de ios kullanıları tarafından uygulama marketinden ücretsiz olarak indirilen bu uygulamaya, mobil dışında PC üstünden de ulaşabilirsiniz. Telefon numaranızı entegre ettikten sonra, isterseniz kullanıcı ayarlarından telefon numaranızı gizleyebilir, sadece bir nickle telegramı kullanabilirsiniz. Anonimlik sağlaması bakımından çoğu kullanıcıya bir güven veriyor.

Telegram’ın Kripto Para İle Bağlantısı Nedir?

Ayrıca Telegram’ın en büyük özelliği, binlerce kişilik sohbet grupları oluşturabilmesi. Telegram’a yazılan botlar sayesinde Airdrop (bedava coin veren promosyonel hizmetler) erişim sağlaması, yüksek kalitede veri transferi gibi hizmetleri. Kısacası oldukça çözüm odaklı, inovatif olan bu uygulama, özellikle blockchain meraklılarını bir araya getiren bir platform özelliği taşıyor. Yüzlerce yerli ve yabancı blockchain grubu Telegram üzerinden sohbet odaları ve duyuru kanalları açmış durumda.
Telegram’ı indirdikten sonra @koinsaati diye aratarak veya web üzerinden bağlanıyorsanız sohbet kanalımıza katılabilir; kripto paralara dair her şeyi bizlere 24 saat sorabilirsiniz.

Caner Ok tarafından yazıldı.

Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olduktan sonra uzun süre turizm alanında yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri yürüttü. Sosyal medya ve dijital yayıncılık deneyiminin ardından blockchain teknolojisi alanına yöneldi. Son dört yıldır blockchain alanında editörlük, komunite yöneticiliği, sosyal medya yönetimi, marketing ve inovatif gelişimler alanlarında çalıştı. Koinsaati'nde Takım Lideri görevlerini sürdürüyor.

Grayscale, 24 Saatte Neredeyse 140 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı

iPhone veya iPad’lerindeki Trust Wallet’ta Dapp Sekmesi Olmayanlar Bunu Nasıl Yükleyebilir?