in , , ,

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomenin paylaştığı teknik analizleri derledik. 

Yağmur Bayoğlu

Kripto endüstrisinde sayılı kadın analizcilerden biri olan Yağmur Bayoğlu çeşitli varlıkların analizlerini takipçileriyle paylaştı. “Bitcoin fiyatının tekrar 16500 altı kapanışlarda alt kanal içerisine girmesi durumunda 15400 seviyesinden gelen yükseliş trendinin bozulmasına sebebiyet vereceğinden tekrar o seviyeye geri çekilme hareketi görülebilir.” diyen fenomen bu seviyenin dikkat edilmesi gereken bir seviye olduğunu hatırlattı.

Crypto Chef

Takipçileriyle çeşitli grafikler ve analizler paylaşan Crypto Chef’in varlık skalası oldukça geniş. Tek bir varlık analizine odaklanmayan fenomen olabildiğince fazla varlık hakkında değerlendirmelerde bulunuyor. Bitcoin’in hala net güven vermediğini ancak fırsatları değerlendirmek için risk almak gerektiğini belirten Crypto Chef, takipçileriyle alternatif token analizleri paylaştı.

Güncel olarak $ACA’nın yine %70 oranında düşüş gösterdiğini ve $GLMR’inde bu düşüşü takip ettiğini söyleyen fenomen “Geçen yükselişlerinde de en son $ASTR yürümüştü. Bunlar genelde birlikte hareket ediyor . $MOVR ‘da dikkat edilmesi gerekenlerden birtanesi. $ACA ve $GLMR kaçıran $Movr ve $ASTR ‘a baksın.” dedi.

Doruk Tiryaki

Genellikle kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Doruk Tiryaki, yaptığı teknik analizlerli grafiklerle destekleyerek takipçilerine yönelik bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam etti. Bitcoin için öngörülerini paylaşan fenomen, Kasım ayının değerlendirdiği bir grafik paylaştı.

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Bitcoin analizlerine ve yorumlarına devam etti. Bitcoin’in birçok kez çok yüksek spotlara CDD girişi gerçekleştirdikten sonra vadeliye USDT pompaladıklarını ve bu durumun 14 kez yaşandığına dikkat çeken Kripto Messi analizine ilişkin detayları paylaştı. NVT Golden Cross’un NVT’nin kısa vadeli trendi ile NVT’nin uzun vadeli trendini karşılaştırarak kısa veya uzun sinyaller üretmeyi hedeflediğini belirten fenomen bu göstergenin tepe ve dip seviyeleri tahmin ettiğini aktardı.

Barış Büyüktaş

Barış Büyüktaş kripto endüstrisinde yaşanan gelişmelerden sonra düşüş yaşayan Bitcoin için umut vaad eden bir paylaşımda bulundu. Geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde Bitcoin madencilerine yönelik yaptığı paylaşımı alıntılayan fenomen “Ortalık durulsun, güzel günler göreceğiz.” dedi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Kripto Piyasasının Muhtemel 2024 Boğa Koşusunu Ne Yönlendirecek?

Bitcoin

Bitcoin Enflasyondan Tam Olarak Koruyor mu? – 1