in ,

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomenin paylaştığı teknik analizleri derledik.

Kripto Kirpi

Teknik analiz konusunda paylaşımlarıyla dikkat çeken Kripto Kirpi, Mart ayı itibarıyla analizlerine devam etti. Paylaştığı analizlerde ağırlıklı olarak Bitcoin odaklı ilerleyen fenomen son dönemde BTC fiyatındaki dalgalanmayı ele aldı. “Bitcoin şu an 24.525-25.945 bölgesindeki direnci test ediyor. Bu bölgenin kırılımı bizi roketleyebilir. Ancak dolar endeksi de ara destekten güzel bir tepki aldı. Bu kısa vade için risk oluşturabilir.” diyerek takipçilerini uyardı. 

Efloud

Çoğunlukla teknik analiz paylaşan Efloud, bu hafta da paylaşımlarına devam etti. Her hafta belirli varlıkların analizlerini saatlik veya günlük olarak güncellemeyi tercih eden fenomen, odak noktasına bu hafta MINA, BTC, DYDX, ETH grafiklerini aldı. Bununla birlikte, USDC konusunda düşüncelerini paylaştı.

Yağmur Bayoğlu

Kripto endüstrisinde sayılı kadın teknik analizcilerinden biri olan Yağmur Bayoğlu, çeşitli varlıkların analizlerini takipçileriyle paylaşmaya devam etti. Bitcoin hakkında yaptığı analizlerin saatlik değişimleri karşılaştırmalı olarak ele aldı.

Farklı olarak altcoin’leri de inceleyen fenomen, bu hafta MINA, AVAX, SOL başta olmak üzere çeşitli varlıkların teknik analizlerini odağına aldı.

Doruk Tiryaki

Genellikle kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Doruk Tiryaki, yaptığı teknik analizleri grafiklerle destekleyerek takipçilerine yönelik bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam etti. Bitcoin fiyatına yönelik öngörülerde bulunan fenomen, Bitcoin fiyatı için öngörülerini paylaştı.

Son olarak seneler içinde gelişen portföyünü paylaşarak “Bazen durup teşekkür etmek, minnettar olmak gerekiyor. Bu sektör benim tutkum.” yorumunda bulundu.

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da analizlerine devam etti. Takipçilerine seslenen fenomen onları, “Önümüzdeki hafta enflasyon verisi acıklanacak. Bu kapsamda veri açıklanmasından önceki günler haber ile ilgili insider hareketleri on-chain’den yorumlayarak yakalayabiliriz. Bu kapsamda bakacağımız 2 önemli veriden bir tanesi, spot borsalara stablecoin girişleri olacaktır.” diyerek uyardı. Ve odak noktasına bu haftanın önemli konusu olan USDC düşüşünü aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

kripto blockchain

On-Chain (Zincir Üstü) Verileri Kullanmanın Yolları

Bitcoin (BTC), 26.000 Dolar Seviyesine Dönecek mi?