in , , ,

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomenin paylaştığı teknik analizleri derledik. 

Yağmur Bayoğlu

Kripto endüstrisinde sayılı kadın analizcilerden biri olan Yağmur Bayoğlu, çeşitli varlıkların analizlerini takipçileriyle paylaşmaya devam etti. Bu hafta analizlerinde OP, BTC, ETH, SOL ve geçtiğimiz günlerde yükselişe geçen BONK ve SXP’ye yer verdi.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan gelen tarım dışı istihdam verisi ile Bitcoin’de ufak bir volatilite oldu diyen fenomen, bu hafta 12 Ocak Perşembe günü açıklanacak enflasyon verisinin ve 10 Ocak Salı günü de FED’in açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini hatırlattı. 

Crypto Bulls

Paylaşımlarında ağırlıklı olarak Bitcoin analizleri paylaşan fenomen, bu hafta paylaşımlarımda çeşitli coin analizlerine yer verdi. Takipçilerine “Bitcoin ve bazı altcoinlerin grafiklerini hazırlayacağım bugün. Sizler hangi ürünlerin grafiğini görmek istersiniz?” sorusunu yönelten fenomen, paylaşımlarını takipçilerine göre şekillendirdi. Paylaşımlarını grafiklerle destekleyen Crypto Bulls, MBOX, APE, MOVR, BOND, AVAX, NEAR ve daha bir çok coin’in analizini paylaştı.

Efloud

Çoğunlukla teknik analiz paylaşan Efloud, bu hafta da paylaşımlarına devam etti. LTC, BNB ve BTC analizlerine yer veren fenomen analizlerin daha anlaşılır olması için bu varlıklara ilişkin Aralık ayında yaptığı paylaşımları güncel paylaşımlarla karşılaştırmalı olarak yansıttı.

Doruk Tiryaki

Genellikle kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Doruk Tiryaki, yaptığı teknik analizleri grafiklerle destekleyerek takipçilerine yönelik bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam etti. Haftaya Bitcoin analiziyle başlayan fenomen, “Şu anki yatay/sakin bir fiyat hareketiyken diğerleri daha düşüş reaksiyonu gibi. Dip bilinmese de daha sağlıklı gözüktüğü bir gerçek. Zaten günler/haftalardır 17.4 diyoruz.” yorumunda bulundu.

“Bu zamanlarda verdiğiniz emek 2024-25’de karşılığını alacak. Kendim ve 2019’dan biliyorum.” diyen fenomen takipçileriyle çeşitli kaynaklar paylaştı. Bıkkınlık, pişmanlık evresinin gelindiğinde kendisini motive eden kitapları çekilişle hediye etti.

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Bitcoin analizlerine ve yorumlarına devam etti. “Kafanız karışmasın diye sadeleştirme yapıp yorumlayarak en basit şekilde, on-chain’deki önemli verileri paylaşıyorum.” diyen fenomen, analiz paylaşımlarında dikkatli davrandığını yineledi.

“En kötüsü ne biliyor musun?” diyerek takipçilerine seslenen fenomen “BTC 40 bin seviyesinden bu yana her düşüş sonrası burası dip, balinalar topluyor, malını kaptırma diyenler bir gün haklı olacaklar.” yorumunda bulundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Juventus Fan Token (JUV) Nedir? Nasıl Alınır?

Testnet

Taiko Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?