in ,

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomenin paylaştığı teknik analizleri derledik. 

Doruk Tiryaki

Genellikle kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Doruk Tiryaki, yaptığı teknik analizleri grafiklerle destekleyerek takipçilerine yönelik bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam etti. Bu hafta analizlerin yorumlanmasında yardımcı olan teknik terimlere de değinerek analizlerinin kripto alanına yeni ilgi duyan kullanıcılar içinde anlaşılır olmasını sağladı.

Dip geldikten sonra market mutlaka talebi test etmek isteyecektir diyen fenomen tamamen aynı fiyata dönmese dahi tatmin edici yakınlığa gelecektir dedi. “Alışkanlık değiştirmek zordur fakat piyasa ve oyuncular dinamiktir. Geride kalanlar parasını kalmayanlara transfer eder.” diyerek piyasanın geleceğine dair öngörülerini aktardı.

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da Bitcoin analizlerine ve yorumlarına devam etti. “Kafanız karışmasın diye sadeleştirme yapıp yorumlayarak en basit şekilde, on-chain’deki önemli verileri paylaşıyorum.” diyen fenomen, analiz paylaşımlarında dikkatli davrandığını yineledi.

Yağmur Bayoğlu

Kripto endüstrisinde sayılı kadın analizcilerden biri olan Yağmur Bayoğlu, çeşitli varlıkların analizlerini takipçileriyle paylaşmaya devam etti. Bu hafta analizlerinde ATOM, STORJ, BNB, DYDX’e yer veren Yağmur Bayoğlu, “Bitcoin alan balinalara ne oldu?” diyerek Bitcoin analizini paylaştı.

“Piyasa hareketsiz tatsız tutsuzken ufak bir soru ile sizin fikirlerinizi alayım. Bu piyasada yatırım yaparken prensipleriniz nelerdir? Trade ederken / yatırım yaparken neleri daha fazla önemsersiniz?” sorularını takipçilerine yönelten fenomen, takipçilerinin nabzını yokladı.

Efloud

Çoğunlukla teknik analiz paylaşan Efloud bu hafta da paylaşımlarına devam etti. DYDX, LTC, BNB ve BTC analizlerine yer veren fenomen analizlerin daha anlaşılır olması için bu varlıklara ilişkin Aralık ayında yaptığı paylaşımları güncel paylaşımlar yaparak karşılaştırmalı olarak yansıttı.

“Sürdürülebilir bir kazanç modeli hedefliyorsanız öncelikle eldeki parayı nasıl muhafaza edeceğinizi bilmelisiniz. Unutmayın destekler ve dirençler kırılacaktır. Market veya fırsat hep olacaktır. Para kaybetmemeyi öğrenin. Ardından stratejik şekilde para kazanmaya odaklanın.” diyerek takipçilerini bilgilendirdi.

Crypto Bulls

Paylaşımlarında ağırlıklı olarak Bitcoin analizleri paylaşan fenomen, grafiklerle destekliyor. “Bitcoin sabah, akşam, gece, gündüz farketmeksizin 16.800 dolar seviyesine demir atmış durumda. Altcoinler keza aynı ya düşüyor ya da sabit. Yıllık kapanış için 7 gün kaldı. Hiç makul ve güvenilir bir dönemeç değil burası. Yatırım yapacak olan, benim gibi nakitte bekleyen arkadaşlar için tek önerim aceleci olmamaları yönünde olur.” diyerek takipçilerini bilgilendirdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Dünyanın İlk Tamamen Merkeziyetsiz Blockchain Ağı Minima Nedir?

Ledger Hesabını MetaMask Cüzdana Bağlama Rehberi