in ,

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler hız kesmeden devam ederken Türk kripto fenomenlerinin gündemi de bu gelişmelerden etkileniyor. Bu yazımızda, sizin için seçtiğimiz 5 fenomenin paylaştığı teknik analizleri derledik.

Kripto Kirpi

Teknik analiz konusunda paylaşımlarıyla dikkat çeken Kripto Kirpi, Mart ayı itibarıyla analizlerine devam etti. Paylaştığı analizlerde ağırlıklı olarak Bitcoin odaklı ilerleyen fenomen son dönemde BTC fiyatındaki dalgalanmayı ele aldı. “Bitcoin şu an 24.525-25.945 bölgesindeki direnci test ediyor. Bu bölgenin kırılımı bizi roketleyebilir. Ancak dolar endeksi de ara destekten güzel bir tepki aldı. Bu kısa vade için risk oluşturabilir.” diyerek takipçilerini uyardı. 

Paylaştığı analizlerde ağırlıklı olarak Bitcoin odaklı ilerleyen fenomen son dönemde çeşitli varlıkların analizlerine paylaşımlarında yer verdi. FED faiz kararına ilişkin düşüncelerini de takipçilerine aktardı.

Efloud

Çoğunlukla teknik analiz paylaşan Efloud, bu hafta da paylaşımlarına devam etti. Her hafta belirli varlıkların analizlerini saatlik veya günlük olarak güncellemeyi tercih eden fenomen, odak noktasına bu hafta XRP, BTC, MINA, DYDX, ETH grafiklerini aldı.

Yağmur Bayoğlu

Kripto endüstrisinde sayılı kadın teknik analizcilerinden biri olan Yağmur Bayoğlu, çeşitli varlıkların analizlerini takipçileriyle paylaşmaya devam etti. Bitcoin ve çeşitli kripto varlıkları hakkında yaptığı analizlerin saatlik değişimleri karşılaştırmalı olarak ele aldı. Odak noktasında XRP, BTC, ETH varlıkları yer aldı.

Bitcoin hakkında ise “Bitcoin Realised Volume tarafında teknik ile karşılaştırdığımızda 24.5-29k aralığında yüksek oranda yoğun hacmin olmadığı görülüyor. O nedenledir ki 29k seviyesinin önemli direnç başlangıcı 24.5/25k bölge aralığın ise önemli ana desteğini burada da hacimden görülüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Doruk Tiryaki

Genellikle kripto piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Doruk Tiryaki, yaptığı teknik analizleri grafiklerle destekleyerek takipçilerine yönelik bilgilendirici paylaşımlar yapmaya devam etti. Bitcoin fiyatına yönelik öngörülerde bulunan fenomen, kripto borsasına yönelik düşüncelerini paylaştı.

Kripto Messi

Kripto Messi, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da analizlerine devam etti. Takipçilerine seslenen fenomen, “Coinbase borsasına guzel stablecoin girişleri var. 29500 seviyesine gelene kadar bir altcoin coşkusu yaşatmalarını beklerim. Coşkudan sonra kar almak önemli. Portföyünü düzgün yöneten üzülmez.” dedi. Piyasaya dair bazı önemli gelişmelere dikkat çekti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Hodling ve Trading Arasındaki Fark

FED’in Faiz Kararı Piyasayı Nasıl Etkileyecek?