in , , ,

Teknik Analiz Bilmeden Copy Trading Yapılabilir mi?

Belirlenen birinin, işlemlerini otomatik olarak kopyalama mantığına dayanan trade yöntemine copy trading denir. Bu yazımızda “Teknik analiz bilmeden copy trading stratejisini uygulamak mümkün mü?” sorusuna cevap arıyor olacağız. 

Copy trading stratejisi, başka bir trader’ın uzmanlığından yararlanmanın kolay yolu olarak sayılabilir. Uzman bir trader’ı kopyalayarak yeteneklerine göre potansiyel olarak para kazanabilirsiniz. Bununla birlikte kimi kopyalayacağınız konusunda dikkatli davranmanız ve araştırma yapmanız gerekli.

Bu strateji, başarılı trader’ların işlemlerini taklit etmenizi sağlayarak size zaman kazandırır. Başka bir ifadeyle grafikleri sürekli takip etmenize gerek kalmaz. Bu strateji size pasif gelir sağlayabilir.

Bununla birlikte kimi kopyalayacağınız konusunda detaylı araştırma yapmanız gerekli. Buradaki kilit faktör, yatırım tarzı ve hedefleri sizinkiyle uyumlu olan bir trader seçmektir. Platformlar, kullanıcıların başarı oranlarını göstermek için çeşitli metriklere dayalı olarak trader’lara abone olma imkanı tanır.

Kripto,

Copy trade platformları, yeni başlayanlar için kullanıcı dostu, basit bir ara yüze sahiptir. Klasik trade platformları, kolaydan karmaşığa değişkenlik gösteren çeşitli özellikler içerir. Seçeneklerin fazlalığı ve farklı emir türleri, bazen yeni başlayan trader’lar için zorlayıcı olabilir.

Bu Strateji için Teknik Analiz Gerekiyor mu?

Copy trading stratejisi, ileri düzeyde teknik beceriler edinmek zorunda kalmadan işlem yapmanıza olanak sağlayabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu strateji, hiç teknik analiz bilgisi olmadan işlem yapmak için uygun değildir.

 

Piyasaları analiz etmek, piyasa yapısını kavramanın yanında, temel ve teknik analiz bilgisi gerektirir. Bunlar henüz başarılı bir şekilde uygulayamayan ve piyasa dinamiklere tam olarak hakim olmayan yatırımcılar bu stratejiden faydalanabilir. Buna karşılık sıfır teknik analiz bilgisiyle copy trading stratejisini uygulamak risklidir.

Copy Trading Teknik Analiz Bilgisini Pekiştirir mi?

Çok sayıda trader, yeteneğini geliştirmek için copy trading stratejisinden yararlanır. Danışmanlar veya trade kursları maliyetlidir. Deneyimsiz trader’lar bunun yerine, bu strateji aracılığıyla daha deneyimli trader’ları incelemeyi tercih eder.

Onların al -sat stratejilerini ve davranışlarını inceleyerek deneyim kazanmaya çalışır. Sonuç olarak copy trading, teknik analiz becerilerini geliştirmek isteyen yatırımcılara katkıda bulunur ancak sıfır teknik analiz bilgisiyle bu stratejiyi uygulamak risklidir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Bitcoin

Piyasa Düzeltmeleri Neden Sağlıklıdır?

Yeni Nesil Akıllı Sözleşme Platformu: Gno Land Nedir?