içinde

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı MetaVision ile Ortaklık Kurdu!

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, metaverse projesi MetaVision ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Duyuru, bakanlığın resmi Twitter hesabı aracılığıyla yapıldı. 

NFT ve metaverse gibi teknolojilere olumlu bakan Türkiye, resmi olarak metaverse dünyasına giriş yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, MetaVision ile gerçekleştirilen ortaklığı “Yerli Milli Metaverse Platformu MetaVision’dayız.” sözleriyle duyurdu. MetaVision, Binance Smart Chain tarafından desteklenen ve kullanıcılara alanında en iyi deneyimleri sunmayı amaçlayan metaverse projesidir.

Hatırlanacağı üzere, 27-29 Mayıs tarihleri arasında BTK, BTK Akademi, USOM, Prisma CSI, Blackbox ve Siber Kulüpler Birliği iş birliğinde düzenlenen Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı’nın kapanış oturumunda Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konuşmuştu. Sayan, metaverse’ün faydalı alanlarda kullanılabileceğini düşündüğünü ve mutlaka metaverse için araştırma yapılması gerektiğini aktarmıştı. Dijital varlıkların ülke için nasıl kullanılacağı hakkında henüz bir açıklama yapmayan Bakan Yardımcısı, özellikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı özelinde  metaverse arazilerinin gündeme gelebileceğini ifade etmişti.

Metaverse dijital araziler ve oyunlar, küresel çapta büyük ilgi görüyor ve hükümetler tarafından benimseniyor. Bu alana giriş yapan Türkiye’nin duyurusunu yaptığı iş birliğinin hangi alanlarda ve nasıl kullanılacağı belirsizliğini koruyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Aptos Ne Zaman Piyasaya Çıkacak? Nereden Satın Alınır?

kriptopara

2022’de Adını Sıkça Duyabileceğimiz Kripto Paralar