in ,

TARS Protocol Nedir?

TARS Protocol, yatırım ilişkileri için güvenilir on-chain (zincir üstü) çözümler sağlayan otomatik bir Web3 protokolüdür.

TARS, Merkeziyetsiz Toplum’da (Decentralized Society – DeSoc) Kredi Veri Ağı (Credit Data Network) oluşturmak için otomatik bir yetki paylaşımı protokolüdür. Non-custodial, güvenli ve denetlenmiş akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilen TARS, kripto kullanıcılarının Web3 üzerindeki etkisini ve güvenini yeniden inşa etmeleri için basit, güvenli ve iş birliğine dayalı bir altyapı sağlar.

TARS Space, Smart SAFT, Claimer, TARS Dashboard vb. dahil olmak üzere TARS Protocol ile oluşturulmuş çeşitli Web3 yardımcı programları, kripto kullanıcılarının Web3 tokenomisine zahmetsizce katılmalarına ve portföylerini güvenilir bir ortamda yönetmelerine olanak tanır. TARS Space aracılığıyla herkes kendi Web3 markasını oluşturabilir. Kredi Veri Ağı’nın oluşturulmasına katkıda bulunanlar, kredilerinin kanıtı olarak NTT (Non-TradableToken) ile ödüllendirilir.

TARS Protocol Farkı

Birincil kripto piyasaları, her zaman için bir merkezileşme riskine sahiptir ve kripto dünyasındaki insanlar, birincil piyasaya çoğunlukla proje taraflarıyla SAFT (Simple Agreement for Future Tokens) olarak bilinen yasal bir sözleşmeyi doğrudan imzalayarak, havuz finansmanıyla veya IDO yoluyla token satın alarak katılırlar.

Proje ekibi, token vesting takvimini orijinal tokenomilerine göre uygulasa da çeşitli nedenlerle tokenomiyi değiştirebilir, projeyi terk ederek veya projeye olan kamu güvenini zedeleyerek yatırımcı çıkarlarını tehlikeye atabilir. TARS Protocol ise herkesin kullanması için SAFT’lar (Smart SAFT) ve erken aşama yatırım anlaşmaları oluşturmak ve bunlara katılmak için güvenli, erişilebilir, şeffaf ve merkeziyetsiz bir yapı ve birçok özellik sağlar.

Smart SAFT

TARS’ta isteyen herkes, Smart SAFT adı verilen ve karşı tarafla (token alıcısı/satıcısı) tüm önemli konuları içeren bir anlaşma sayesinde on-chain (zincir üstü) bir teklif taslağını kolayca hazırlayabilir.

Smart SAFT, geleneksel SAFT yasal belgeleriyle karşılaştırıldığında akıllı sözleşmeler ve kripto kullanıcılarının Web3’teki birincil piyasadaki yatırımları için bir koruma görevi yerine getirir ve güvenlik sağlar.

Zincir üstü verilerin karmaşıklığı, Web3 uygulamalarının yaygın olarak benimsenmesini engelleyebilir. TARS Protocol ise karmaşık Web3 uygulamalarını daha kolay anlaşılır hale getirir ve kullanıcılar, yardımcı Web3 programlarını sadece birkaç basit tıklamayla ve kodlama bilgisi gerektirmeden en düşük maliyetle tasarlayabilir ve benimseyebilirler.

Kripto endüstrisinin doğal yapısı bir merkeziyetsizlik standardı gerektirir. TARS sayesinde herkes, karmaşık prosedürlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak çeşitli Web3 uygulamalarını, programlama bilgisine gerek olmadan çalıştırmayı sağlayan TARS Space‘i kullanabilir.

TARS Space

TARS Space, Smart SAFT’ları, portföyleri, token vesting’ini yönetmek ve toplulukla paylaşılan IDO/Private Sale anlaşmaları oluşturmak vb. için oluşturulmuş bir Web3 DAO Hub’ıdır. İsteyen herkes, Smart SAFT, Claimer gibi dApp’leri başlatmak için TARS’ta bir ”Space” oluşturabilir.

TARS Space’in tüm verileri Kredi Veri Ağı’nın (Credit Data Network) temeli olan zincir üzerinde merkeziyetsiz bir şekilde saklanır. TARS’ta yeni bir ”Space” oluşturmak için herhangi bir yerden izin alınması gerekmez; TARS, herkese açıktır.

TARS’ta Space yaratan kullanıcılar ”Space Owner” olarak adlandırılır ve anlaşma önermek için Smart SAFT, Claimer ve diğer dApp’leri TARS aracılığıyla başlatma hakkına sahiptir. Space Owner’lar, Space’in doğrulanmasını TARS’tan talep edebilirler. TARS ekibi, gönderilen Space’i doğrulamak için detaylıca gözden geçirir ve en iyi bilgileri elde etmek için birden fazla yöntem kullanır.

Claimer

Claimer, proje ekiplerinin/token alıcılarının token’ları non-custodial, zamana bağlı bir akıllı sözleşmede kilitlemesine olanak tanıyan Dynamic Penalty Function (DPF) tarafından desteklenen bir DAPP’dir. Whitelist kullanıcıları, token’larını vesting takvimlerine göre talep edebilir.

TARS SocialFi ekosisteminin temeli olan Space ismi, logosu, açıklaması, web sitesi, Twitter, Telegram vb. sosyal medya hesapları dahil olmak üzere tüm Space profil bilgileri zincirde saklanır. Sadece doğrulamayı tamamlayan Space Owner’lar, Space profilini düzenleyebilir ve Space adına göre oluşturulmuş özel kısa bir URL alabilir.

Merkeziyetsiz Toplum’un (Decentralized Society – DeSoc) inşası, gelecek için önemli olan Kredi Veri Ağı’na dayanır. TARS, Kredi Veri Ağı’nın Merkeziyetsiz Toplum’u (DeSoc) inşa etmenin altyapılarından biri olacağına inanarak kriptoda birincil piyasadaki mevcut açığı kapatmayı hedefler. TARS, kripto endüstrisi için alternatif bir çözüm sağlamak için güçler ayrılığı ilkesiyle çalışır, birincil piyasanın yatırım ortamı için geçerlidir, yatırımcıları tamamen korur ve DeSoc’a güç sağlayacak Kredi Veri Ağı’nı oluşturur.

TARS NFT Receipt

TARS NFT Receipt, katılımcıların anlaşmasını/yatırımını kaydetmek için kullanılır ve temel kredi ürünü olarak Non-TradableToken (NTT) ile takas edilmesi desteklenir. NFT Receipt, token satışı öncesi Whitelist, airdrop’lar, NFT’ye özel farming, ücretsiz çekilişler, Non-TradableToken (NTT) ile takas vb. dahil olmak üzere birçok avantajın kilidini açmak için mint edilebilir.

TARS Protocol Altyapısı

TARS, kullanıcıların Web3 üzerindeki etkisini ve güvenini yeniden inşa etmeleri için basit, güvenli ve iş birliğine dayalı bir altyapı sağlamayı amaçlar. TARS’ta Kredi Veri Ağının oluşturulması için üç aşama yer alır:

1. Aşama: Temel Veri İnşası

TARS, kullanıcılara birincil piyasalardaki mevcut sorunlar için TARS Space, Smart SAFT, Claimer, TARS Dashboard, vb. dahil olmak üzere bir dizi Web3 uygulaması sağlayarak piyasayı genişletir ve yatırım davranışı verilerini kullanıcılarına daha iyi hizmet sağlamak için biriktirir.

2. Aşama: TARS SocialFi Network

TARS, ilk aşamaya dayalı olarak çeşitlendirilmiş SocialFi öğelerini, özelliklerini tanıtacak ve kullanıcılara kendi Space’lerini oluşturmaları ve Web3’teki Kredi Sistemi’ni geliştirmelerini desteklemek için bunları Web2 ile birleştirecektir.

3. Aşama: Kredi Başvurusunun Kabulü

TARS ekosistemi eksiksiz Kredi Veri Ağı’na dayanır ve Web3 geliştiricileri için zincir üstü kredi verileri gibi sigorta, teminatsız kredi verme, kişisel marka oluşturma vb. gibi daha birçok uygulamalar geliştirilip benimsenir. Kullanıcılar, TARS ekosistemine katkıları karşılığında TARS’ın Kredi Başvuru Modüllerinde kullanılacak olan NTT (Non-TradableToken) ile ödüllendirilir.

TARS Vizyonu

TARS Protocol, kripto dünyasına yatırım yaparken ve trade işlemi gerçekleştirirken kullanıcıların mevcut güven sorunlarını çözmeyi amaçlar. TARS, Web3 üzerinde basit, güvenli ve iş birliğine dayalı bir altyapıya sahiptir; güçler ayrılığı iş modelinden yola çıkar. Bu sayede tüm katılımcı izinlerinin ayrıştırılmasını ve işin güvenilir bir sistem içerisinde tamamlanmasını sağlar. Kredi Veri Ağı, Merkeziyetsiz Toplum’a (DeSoc) güç sağlamak için TARS’ın toplu olarak benimsenmesi yoluyla oluşturulur. TARS, Web3’ün etkileyici dünyasıyla birincil kripto piyasasında güven ortamı yaratır.

Sosyal Medya Hesapları

WebSite / Docs / Twitter / Blog / Discord / Telegram / GitHub / Newsletter

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Circulating Supply

Circulating Supply (Dolaşımdaki Arz/Kaynak) Nedir?

Bitcoin (BTC) 28.500 Dolara Dönecek mi?