in , ,

Tarık Tolunay Yeni NFT Koleksiyonunu Çıkarıyor!

Kripto dünyasının genişlemesiyle görünür hale gelen NFT pazarından çok fazla tasarımcı ve yatırımcı bulunuyor. Bu alanda önemli bir isim olan Tarık Tolunay yeni NFT koleksiyonu çıkaracağını duyurdu.

Tarık Tolunay, zengin tarihi ve kültürüyle bize büyülü manzaralar sunan İstanbul’u görsel olarak yorumluyor. CUBİSTANBUL serisi, sanatçının FRACTAL İSTANBUL adlı projesinin bir parçası. Projenin önümüzdeki aylarda dünyanın önde gelen şehirlerine odaklanarak genişlemesi bekleniyor. Cubİstanbul serisinden NFT sahipleri bir sonraki koleksiyonda ücretsiz NFT’lere hak kazanabilecek.

Tolunay, İstanbul’un tarihini, bugününü yansıtan “yaşayan” haritalarını çizerek eserlerini NFT olarak sattı. Kendisi “Kentçizer” olarak tanımlayan Tarık Tolunay, karantina sürecinde tamamladığı Eminönü, Tarihi Galata Köprüsü ve Karaköy’ü resmeden “Pandemi” isimli eseri 36 bin dolara İranlı bir koleksiyonere satmasıyla o dönem gündem olmuştu. Tolunay’ın 2019 yılında tamamladığı İstanbul Haydarpaşa Garı ve çevresini konu alan “Haydarpaşa Panorama” çalışması ise 90 bin dolar teklif almıştı.

NFT çizimleriyle kripto endüstrisinde oldukça konuşulan ünlü Türk çizer Tarık Tolunay,1970 İstanbul doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi grafik bölümünden mezun olduktan sonra mizah dergisi olan Gırgır’da çizerlik yapmaya başlamıştır. Tolunay eserlerini sosyal medya üzerinden ve internet sayfası aracılığıyla takipçileriyle paylaşıyor. Yeni çıkaracağı NFT koleksiyonu ve değeri şimdiden çoğu sanatsever için merak konusu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Metamask

MetaMask Cüzdan Sıfırlama Rehberi

CARE (CARE) Nedir? Nasıl Alınır?