in ,

Taraxa (TARA) Nedir? Nasıl Alınır?

Taraxa, gayri resmi işlemleri güvenilir hale getirerek bu işlemlerin denetlenmesi amacıyla oluşturulmuş halka açık, hızlı ve ölçeklenebilir bir Layer-1 katmanıdır. 

Yenilikçi bir Layer-1 olan Taraxa, kamu defteri ile itibarı her insan ve makine için erişilebilir kılmayı amaçlar. Taraxa’nın benzersiz Layer-1 ağı, güvenlikten ve merkeziyetsizlikten ödün vermeden, hızlı ve düşük maliyetler ile ölçeklenebilir. 

Taraxa Ekibi

Taraxa projesinin kurucu ortakları arasında Steven Pu ve Justin Snapp yer almaktadır. Alanında uzman birçok isimle çalışan Taraxa’nın yatırımcıları arasında ise MW Partners Group ve LongHash Ventures yer almaktadır. 

Taraxa Nasıl Çalışır?

İnsanlar ve cihazlar sürekli olarak veri üretir, fakat bunun %80’den fazla gayri resmidir ve izlenemez. Resmi olmayan işlemsel ve etkileşimsel veriler yapılandırılmamış, doğrulanamaz ve güvenilmesi imkansız olarak kalır. 

Taraxa projesi, gayri resmi veri toplamayı ve analitiği merkezden uzaklaştırarak, imzalı taahhütler ve amaca yönelik teknolojileriyle gayri resmi verileri izler ve güvenilir hale getirir. 

Taraxa Özellikleri 

Taraxa projesinin öne çıkan bazı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: 

  • Taraxa, EVM uyumlu bir ağdır,
  • Düşük maliyetli işlemler sunar,
  • Taraxa ağında tıkanıklık yok ve stake etme imkanı bulunuyor. 

TARA İstatistikler

Taraxa projesinin yerel kripto varlığı olan TARA’nın toplam arzı 10 milyar iken dolaşımdaki arzı ise 2 milyar 947 milyon 386 bin 383’tür. TARA, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.077 dolar seviyesini 22 Mart 2021’de görürken en düşük seviye olan 0.00059 dolar seviyesini ise 24 Aralık 2022’de görmüştür. 

TARA Nasıl Alınır? 

KuCoin, Gate.io, CoinEx, MEXC ve AscendEX üzerinde listelenen TARA tokeni, yine bu kripto varlık alım satım platformları üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Kripto Endüstrisi Türkiye’ye Desteklerini İletti