in , ,

Taraftar Tokeni Çıkaran Türk Kulüpleri

Taraftar token’leri her geçen gün artıyor. Futbol kulüpleri bu yolla kulübe yeni bir finansman sağlamış oluyor. Bununla beraber taraftar tokeni sahibi olan kullanıcılar yönetişimden forma tasarımlarına kadar birçok konuda avantajlara sahip oluyor. Peki Türk futbol kulüplerinden şu ana kadar taraftar tokeni çıkaran kulüpler hangileridir?

Galatasaray Fan Token (GAL)

Galastasaray ve Socios işbirliğiyle hayata geçirilen GAL 4 şubat 2020’de piyasaya sürüldü. GAL token bir utility tokeni olarak hizmet veriyor. Socios platformunda kullanıcılar Chiliz ile GAL token satın alabiliyor. GAL token taraftarlar ile kulüp arasındaki entegrasyonu arttıyor. GAL token sahibi olan taraftarlar kulübün sağladığı çeşitli avantajlardan yararlanabiliyor. Bu avantajlar arasında VIP maç biletleri, Stadyum turu, antrenmanlara erişim ve imzalı Galatasaray formaları gibi özellikler yer alıyor. GAL token şu anda 93.94 TL’den işlem görüyor.

Trabzonspor Fan Token (TRA)

Trabzonspor ve Socios işbirliğiyle hayata geçirilen TRA 22 Eylül 2020’de piyasaya sürüldü. Trabzonspor Fan Tokeni sahibi olan taraftarlar kulüp yönetiminde etkili olabilecekler. Bununla beraber taraftarlar kulübün sağladığı çeşitli avantajlara da sahip oluyor ve aynı zamanda kulüplerine destekte bulunuyor. Trabzanspor Fan Token şu anda 40 TL’den işlem görüyor.

İstanbul Başakşehir Fan Token (IBFK)

IBFK, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün taraftar Token’i olarak socios üzerine satışa çıktı. Şu anda 19.09 TL’den işlem görüyor. Aynı şekilde taraftar token sahibi olan kullanıcılar çeşitli avantajlardan yararlanabiliyor.

Göztepe S.K. Fan Token (GOZ)

Göztepe Spor Kulübü’nün taraftar tokeni olan GOZ 14 Mayıs 2021’de Socios üzerinden satışa çıktı. Kullanıcılarına yönetişimde rol alma hakkı tanıyan GOZ, bunun yanında çeşitli avantajları da kullanıcılarına kazandırıyor. GOZ şu anda 11.35 TL’den işlem görüyor.

Fenerbahçe Fan Token (FB)

Paribu ve Fenerbahçe iş birliği ile bugün ön satışı yapılan FB token, 13 Ağustos günü borsaya çıkacak. Kullanıcılarına forma tasarımı ve yönetişim gibi konularda da avantaj sağlıyor. FB token ön satışı 9 ay kilitli kalması şartıyla 15 TL’den, 13 Ağustos itibari ile satılma imkanıyla 30 TL’den satışa geçti.

Bununla beraber Bitci işbirliği ile çıkarılan Ankargücü, Eskişehir, Karşıyaka Fan Token’leri de mevcut.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Vaulty Finance Kurucusu Konstantin Ramazanov ile AMA Etkinliği

Blockchain Endüstrisinde En Önemli 10 Kadın