içinde

Talos’a 105 Milyon Dolarlık Yatırım

a16z ve Paypal destekli kripto şirketi Talos yeni açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda, hizmetlerini APAC ve Avrupa’ya genişletmek için hamlelerinden bahsetti. Küresel büyüme sermaye şirketi olan General Atlantic’in 105 milyon dolarlık finansman turu sonrasında, Talos’un mevcut değeri 1,25 milyar dolara ulaştı. 

Talos’un Kurumsal Müşteri Hedefi

Talos, kurumsal müşterileri hedefleyen, ticaret altyapısına sahip bir firmadır. Talos’u diğer firmalardan ayıran özelliklerden biri de tek bir erişim noktasından tüm ticaret döngüsünü desteklemesidir. Bununla birlikte kurumlara kripto hizmeti sunan Talos, yeni yatırımlar ile kurumsal düzeyde dijital varlık platformunu genişletmek istediğini açıkladı. Bu doğrultuda ölçeklendirme ve çeşitlendirme açısından APAC ve Avrupa’ya yapılan hamlelerin hem genişlemeye hem de hızlanmaya yardımcı olacağını belirtti.

Unicorn’un hızla büyümesinin ardından gelen açıklama ile kurumsal ticaret hacmi yıldan yıla 20 kat arttı. Bununla birlikte son kullanıcı tabanı 2022 itibariyle 20 milyonu aştı. Bu artışların yanı sıra firma geçtiğimiz yıla kıyasla %400 büyüdü. Dünya geneline baktığımızda ise Talos, New York, Londra, İsveç ve Singapur’da fırsatlar sunmakta.

Talos CEO’su Anton Katz; dijital varlık altyapısının finans endüstrisi üzerinde büyük bir oranda etki yaratacağını söyledi. Bununla birlikte geleneksel varlıkların yerini dijital varlıkların alacağını belirtti. Buna ek olarak firmanın yakın tarihte halka açılmayacağını dile getirdi. Dışarıdan bir görüş olan General Atlantic Genel Müdürü ve Finansal Hizmetler Eş Başkanı Aaron Goldman ise Talos için, kripto para ticaretinde CeFi’den DeFi’ye köprülemenin her yönünü kapsadığını açıkladı.

Talos, piyasa katılımcılarına kurumsal düzeyde sipariş yönetimi, likidite toplama, algoritmik yürütme, raporlama ve uyumluluk sağlayarak daha verimli operasyonlara, daha iyi yürütmeye ve daha düşük toplam sahip olma maliyetine olanak tanır.

Talos’un 2021’de 40 Milyon Dolarlık A Serisi Finansman Turu

2018 de kurulan firma, geçtiğimiz yıl A serisi finansman turunda Andreessen Horowitz (a16z), PayPal Ventures, Castle Island Ventures ve Fidelity Investments’tan 40 milyon dolar topladı. Bu doğrultuda önceki yatırımcılar Talos ile ortaklığını koruyacak. Bu durumda aslında Talos’un küresel genişlemesini ve ürün geliştirmesini hızlandırması hedefleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 4. sınıf öğrencisi, ek olarak Uzay Mühendisliği ile yandal yapmaktadır. Anadalında şehir ekonomisi, bölgesel planlama, akıllı kent uygulamaları ile ilgilenirken 2017 yılında girdiği kripto para dünyasıyla 2021’ de Blockchain ile süreci derinleştirmeye çalışmaktadır.

Terra (LUNA) Çöküşüyle Hangi Coin’ler Etkilendi?

Hangi Stablecoin Daha Güvenli?