in

Takip Edilecek En İyi 3 Hedera Tabanlı Proje

Bu yazımızda, Hedera Hashgraph tabanlı en iyi 3 projeyi kaleme alacağız.

Bu dApp’lerin öncülüğünde, Hedera Hashgraph’in geleceği umut verici görünüyor. Bununla birlikte yenilikçiliği ve kapsayıcılığı teşvik eden merkeziyetsiz bir ekosisteme bakış açısı sunuyor.

Saniyede 500.000 işlem gerçekleştirebilen öncü dağıtık defter teknolojisi olarak bilinen Hedera Hashgraph, açık erişilebilirlik yönünde olumlu adımlar atmıştır.

Hedera başlangıçta özel ağlarda faaliyet gösteriyordu, ancak açık kaynaklı Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) 5.000’den fazla geliştiriciyi Discord kanalına çekti.

Akıllı sözleşmeler, dosya depolama ve yerel bir kripto para birimi de dahil olmak üzere çok yönlü teklifleriyle Hedera Hashgraph, çok çeşitli sektörlerde devrim yaratmayı hedefliyor. Finans ve emlaktan oyun, medya ve eğlenceye kadar uzanan bu yenilikçi ve ezber bozan potansiyel oldukça umut verici.

Hedera tabanlı en iyi 3 projeyi şöyle sıralayabiliriz:

SaucerSwap

Bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan SaucerSwap, Hedera ağında token takaslarını kolaylaştıran dünyanın ilk merkeziyetsiz borsası olarak liderliği ele geçirdi. Hedera’nın akıllı sözleşme hizmeti (HSCS) v2.9 ve token hizmetini (HTS) kullanan SaucerSwap, Hedera ekosistemini büyümesine desteklemekte ve çeşitli HTS projeleri için önemli bir başlangıç noktası görevi görmektedir.

Protokolün likidite havuzları, getiri çiftlikleri ve çapraz zincir yetenekleri gibi gelişmiş özellikleri içeren DeFi çerçevesi, onu ağın genişlemesi için bir dönüm noktası olarak konumlandırıyor.

Stader Labs

2021’de kurulan bir kripto stake platformu olan Stader Labs, Hedera Vakfı tarafından desteklenen HBAR için özel olarak tasarlanmış bir likit stake çözümü sağlıyor. Stader’ın platformu, kullanıcılara sorunsuz bir stake deneyimi sunarak, altyapı yönetiminin karmaşıklığı olmadan HBAR ödülleri kazanmalarına olanak tanıyor.

kripto

HeliSwap

Açık kaynaklı bir merkeziyetsiz borsa platformu olan HeliSwap, Hedera ekosistemi içinde bir güç olarak ortaya çıktı ve topluluk odaklı yenilik için bir platform sağldı.

Uniswap v2’nin kod tabanına dayanan HeliSwap, tasarım felsefesini kullanıcı erişilebilirliği etrafında şekillendirerek güvenli, şeffaf ve sezgisel bir DeFi deneyimi sunuyor. Özelikle, Hedera üzerinde Ethereum’un ERC-20 token’larını destekleyen ilk DEX’i temsil ederek katılımcılarının HTS ve ERC-20 token’ları arasında sorunsuz bir şekilde takas yapmasına olanak tanıyor.

Hedera Tabanlı Projelerin Potansiyeli

Yukarıda bahsettiğimiz Hedera tabanlı projeler, platformun çok yönlülüğünü ve çeşitli sektörleri yeniden şekillendirme potansiyelini örneklemektedir. Hedera inovasyon ve geliştirme için yeni kapılar açıktıkça, merkeziyetsiz uygulamalar üzerindeki etkisi verimlilik, güvenlik ve kullanıcı erişilebilirliği standartlarını yeniden tanımlayabilir.

Kaynak: https://www.bsc.news/post/top-5-hedera-based-projects-to-watch

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

CertiK Audit Nedir ve Neden Önemlidir?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi