in , ,

Taiko Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Testnet

Taiko’nun halka açık Alpha-1 testnet’i yayına girdi. Proje testnet‘in kod adını Snæfellsjökull olarak belirledi. Taiko, Ethereum’u geliştiriciler ve kullanıcılar için olabildiğince güvenli ve sorunsuz bir şekilde ölçeklendirme hedefi taşıyan bir tür ZK-EVM’dir. 

Taiko testnet’i ile nasıl etkileşime girileceğini sizler için bir rehber haline getirdik. 

  • Bir sonraki işlem olarak Ethereum A1 ve Taiko A1 faucet’lerinden ETH talep etmelisiniz. “https://l1faucet.a1.taiko.xyz/“ test tokeni talep etme işlemini yukarıdaki link aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Testnet

  • Diğer bir adım olarak 31 Ocak 02:59’a (TSİ) kadar aşağıdaki 3 işlemden 2’sini tamamlamak için cüzdanınızı kullanarak bir POAP (Katılım Kanıt Protokolü) kazanmalısınız. 
  • Bridge.A1.Taiko.xyz üzerinden Ethereum A1 ve Taiko A1 arasında ETH ve HORSE ile köprü kurmalısınız. 
  • Bir sonraki adım olarak sözleşme ile etkileşim kurmalısınız. (Örneğin, dApp ile etkileşim kurun ve bir sözleşme konuşlandırın.)
  • Bir Taiko node çalıştırın. Bu işlem sizi Taiko’nun bir parçası yapar. 

Testnet

Taiko testnet ile etkileşime girmek için yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. Testnet ve proje ile ilgili son gelişmeleri takip etmek için Taiko’nun sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

SubDAO (GOV) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?