in

Tabi NFT Airdrop Etkinliğine Nasıl Katılınır?

Bu yazımızda, geçtiğimiz günlerde Binance Labs tarafından 15 milyon dolar yatırım alan Tabi NFT platformunun airdrop etkinliğine nasıl katılabileceğinizi kaleme alacağız.

  • İlk adım olarak “https://tabi.lol/?code=220792901364741” adresine giderek sağ üst kısımdan “Connect Wallet” butonuna tıklayarak cüzdanımızı bağlamız gerekiyor.
  • Bir diğer adım olarak Sailor Quest görevi için “https://tabi.lol/quest” adresine giderek discord hesabımızı bağlamamız gerekiyor.
  • Ardından “Join our expedition discord, and acquire the role: Voyager” yazan görevde önce discord grubuna katılmamız ve gruba girdikten sonra doğrulama işlemini gerçekleştirerek, soldaki alt gruplar menüsünde “get-voyager-role” yazan alt grubu bularak oradan Voyager rolü alıyoruz. Daha sonrasında “tabi.lol/quest” sayfasına dönerek verify butonuna tıklayıp onaylıyoruz.
  • https://tabi.lol/quest” sayfasında bu sefer dört numaralı görevdeki “Connect your Twitter” yazan kısımda Twitter hesabımızı bağlıyoruz. Yine aynı sayfada beşinci görev olan “Follow Tabi” kısmında Follow butonuna tıklayarak, Twitter sayfalarını takip edip verify butonuna tıklayarak onaylıyoruz.
  • Altı numaralı görevde ise “Broadcast your journey to your mate” yazısının sağındaki Broadcast butonuna tıklayarak verdiği tweeti atıyor ve ardından verify ediyoruz.
  • Bütün bu adımlar tamamlanınca bu sayfada sol bölümde yer alan büyük sandık resminin altında turuncu Claim butonu belirecek, butona tıklayarak NFT’mizi claim ediyoruz. Bu claim işlemi için 0.13 USD’ye denk gelen az miktarda bir BNB fee ödemeniz gerekiyor.
  • Şimdi Reddit Quest görevi için “tabi.lol/reddit” adresine giderek “Connect to Reddit” yazan yerde “Connect Now” butonuna tıklayarak Reddit hesabımızı bağlıyoruz. Aynı şekilde bağlama işlemi tamamlandığında sayfanın solunda NFT resminin altında beliren turuncu Claim butonuna basarak NFT’mizi claim ediyoruz. Bir önceki adımda claim ettiğimiz NFT gibi bu işlem için de 0.13 USD’ye denk gelen bir BNB fee ödemeniz gerekiyor.
  • Son olarak Mermaid’s Quest görevini gerçekleştireceğiz. Bunun için “tabi.lol/mermaid” linkine giderek üç numaralı adımdan başlıyor ve “Join the Tabi Reddit community” yazısının sağındaki “Join Now” butonuna tıklayarak önce gruba katılıyor ardından Verify butonuna tıklayarak onaylıyoruz. Dört numaralı görevdeki “Comment and Like Tabi’s Post” yazısının sağındaki Go butonuna tıklayarak açılan sayfadaki Tabi sayfasının gönderisine Upvote vererek bir de yorum bırakıyoruz, sonra göreve dönüp Verify ediyoruz.
  • Twitter’ımızı daha önce bağladığımız için beş numaralı görevi otomatik onaylayacaktır. Son olarak altı numaralı görevdeki “Gather your mates to help the mermaid fulfill her wish” yazan yerde Broadcast butonuna basarak bize verdiği hazır tweeti atıyor ve sayfaya geri dönerek bu görevi de Verify butonuna basarak onaylıyoruz. Ve önceki adımlarda olduğu gibi sayfanın solunda aktif olan turuncu Claim butonuna tıklayarak NFT’mizi claim ediyoruz. Önceki adımlardan farklı olarak bu adımdaki Claim işlemini yaparken Metamask’te zkSync Era Mainnet ağına geçmeniz ve an itibariyle 1.32 USD’ye denk gelen fee ödemeniz gerekiyor.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Supra Oracle Airdrop Etkinliğine Nasıl Katılınır?

Testnet Nedir? Testnet’ten Nasıl Kazanılır?