in ,

Synthr Testnet Ne Zaman Gelecek? Airdrop İhtimali Var mı?

Layer Zero tasarımlı zincirler arası varlık protokolü Synthr, kullanıcılara serbestçe hareket eden birlikte çalışılabilirlik ve çok zincirli likidite sağlar. 

Güvene dayalı olmayan finansal sözleşmeler kullanarak çeşitli finansal varlıkların değerini ekosistemdeki başka bir varlıktan alan bir tür sisteme sahiptir. Örneğin Synthr kullanıcıları, %150’ye kadar ETH, USDC, USDT gibi teminatlar alarak sentetik bir varlık basabilir. Ayrıca, protokol ücretlerinin %70’inin LP sağlayıcılarına verildiği ortak DEX’lere likidite sağlayabilir. Synthr, şu anda Ethereum, Aptos ve Sui Network üzerinde inşa ediliyor. 

Ekosistemin birçok faydası bulunmakta bu faydalardan bazıları ise şunlar: 

  • Kullanıcılar, ortak dEX’lere likidite sunabilir ve teminat alarak sentetik varlıklar üretebilir. 
  • Müşterilerin vadeli işlemler, opsiyon ve sürekli ticaret yapmalarına izin verir. 
  • Ekosistem içindeki varlıklar ile farklı ekosistemler arasında kullanıcıların kolayca geçiş yapmasını sağlar. 
  • Kullanıcılara köprü kurma riski olmadan, çok zincirli likidite erişimi sağlar. Synthr aynı zamanda, Chainlink ile entegre çalışır. 

Synthr platformu yakın zamanda Kardia Vakfı tarafından hibe aldığını duyurmuştu. 

Sadece bununla sınırlı değil, platform yaklaşık iki ay önce Sei Network ile Cosmos’ta ortaklık kurduklarını duyurmuştu. 

Synthr testnet, muhtemelen bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde gelecek. Testnet kullanıcıları için bir de airdrop olma ihtimali bulunuyor. Kendi kripto para birimlerini çıkarmayı planladıkları için airdrop ihtimali yüksek gözüküyor. Synthr’ın çıkarmayı planladığı token, deflasyonist bir yapıda olacak ve arzının zamanla azalmasını, artan protokol kullanımıyla talebin artmasını sağlayacak. 

İlerleyen günlerde testnet ile ilgili bir gelişme yaşandığı takdirde yine site üzerinden yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Platform ile ilgili son dakika haberlerini almak için https://linktr.ee/synthr adresi üzerinde bulunan bağlantı linklerini takip edebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir.

Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Kimdir? 

Binance

Binance 1 Milyar Dolarlık Kurtarma Fonu Başlattı!