içinde ,

Synthetix (SNX), %100 Artış Yaşadı! Artış Devam Edecek mi?

L2 ölçeklendirme çözümü Synthetix (SNX), sETH/ETH, sBTC/BTC ve sUSD/3CRV için Curve havuzları oluşturmak için Curve Finance ile işbirliği yaparak yatırımcıların synth’leri token’a dönüştürmesine olanak sağladı.

Layer 2 ölçeklendirme çözümü Synthetix (SNX), yakın zamanda (sETH/ETH), (sBTC/BTC) ve (sUSD/3CRV) için Curve havuzları oluşturmak üzere likidite sağlayıcısı Curve Finance ile işbirliği yaparak yatırımcıların sETH gibi sentezleri ETH’a ucuza dönüştürmesine olanak sağladı.

Yatırımcıların synth yerine token tutma isteği göz önüne alındığında, protokol 1,02 milyon doların üzerinde işlem ücreti alarak Bitcoin’in (BTC) günlük performansını beş kat aştı.

Ethereum tabanlı DeFi protokolü olan Synthetix, affetmeyen bir ayı piyasası sırasında ticaret faaliyetlerinde ani bir artışa ve şirket içi token’ı olan SNX’in eşi görülmemiş bir geri dönüşüne tanık olundu.

SNX
Kaynak: cryptofees.info

CoinMarketCap verilerine göre, devasa işlem hacimlerinin doğrudan bir sonucu olarak, SNX token’ı %105’lik bir anlık artışa tanık oldu ve değerini 3.00 doların üzerine çıkardı.

Synthetix (SNX) fiyat endeksi. Kaynak: CoinMarketCap

Gelişmeyle ilgili düşüncelerini paylaşan Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, Twitter kullanıcı adıyla kain.eth,  fiyat daha da düşerse DeFi protokollerinin Bitcoin’in oynaklığının etkisinde kalmayacaklarını vurgulayan bir blog yazısı yayınladı:

“Bunu anlamak çok önemli, Synthetix aşırı teminatlı kripto destekli bir stablecoin paketidir, patlayabilir.”

Bununla birlikte, Synthetix’in son başarısını, topluluğun zor koşullara duyarlılığına ve istikrarı sağlamak için yeni mekanizmalar denemeye istekli olmasına bağladı.

31 Mayıs’ta girişimci, SNX token’larının toplam likit portföyünün %99’una katkıda bulunduğunu açıkladı.

Öte yandan, on-chain verileri SNX token’ı için çok sayıda borsada short pozisyonu açıldığını ortaya çıkardı. Crypto Twitter’dan Napgener, 15 milyon SNX token’ı için Binance, FTX, ByBit ve OKX dahil olmak üzere popüler borsalarda short pozisyon tuttuğunu açıkladı.

Borsalarda yalnızca 20 milyon SNX token’ı bulunurken, ortaya çıkan açıklama, SNX’in 10 dolarlık bir değeri ihlal edebileceğini görebilecek yaklaşan bir fiyat artışına işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin

Piyasa Düzeltmeleri Neden Sağlıklıdır?

Bitcoin, UST

Volatilite Nedir?