in ,

Synthetix (SNX) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Synthetix (SNX), Ethereum blok zincirinde çalışır. Bu sayede sahipleri, ERC-20 token’ları biçiminde sentetik varlıklar olan Synth’ler oluşturabilir. Bunlar, ilgili temel varlıklarını mükemmel bir şekilde taklit eder.

Synthetix (SNX), en doğru fiyat verilerine sahip olduğundan emin olmak için Oracle çözümlerinin en büyük ismi Chainlink ile bir ortaklık kurdu.

Syntetix’i birçok kullanıcı için bu kadar çekici yapan şey, platformun tamamen merkeziyetsiz olmasıdır. Bu elbette, eToro gibi geleneksel borsacılar için geçerli değil.

Bir kullanıcı Synth’leri takas ettiğinde, hepsi akıllı varlıklar şeklinde yer alır. İşlem hemen gerçekleşir ve bir emir defterine gerek yoktur. Bir trader bir token alışverişi yaptığında, geek dilinde sıfır adresi olarak bilinen bir şeye gönderilir ve yok edilir. Trader, karşılığında satın aldığı sentetik varlık token’ını alacak ve %0,3 komisyon ödeyecek. Ancak hiçbir şirket, komisyonu geleneksel bir broker’ın yapacağı kadar kârlı tutamaz. Bunun yerine, bir havuza gönderilir ve tüm SNX holder’ları arasında dağıtılır.

SNX

Şimdi SNX’e bir göz atalım. Kullanıcılar bunu yeni sentetik varlıklar oluşturmak için kullanır. Kullanıcılar her yeni varlık oluşturduğunda, token’ın stake edilmesi için SNX’teki değerinin %750’sini bir kenara koyarlar. İşlem öyledir ki takas edilen tüm Synth’lerin kapsama alanı yoktur. Ancak SNX’e şüpheyle yaklaşanlar genellikle onu eleştirir. Bazıları bunun gerçek bir merkeziyetsizlik olmadığını iddia ediyor çünkü uzmanlar bazı operasyonları denetliyor.

Yatırımcılar, sentetik bir varlığa sahip olmanın, dayanak varlığa sahip olmakla aynı şey olmadığını bilmeli. Bazı avantajlar sağlamasına rağmen, örneğin temettü veya airdrop almayacaksınız. Veya kripto para birimleri söz konusu olduğunda, bunları elbette para birimi olarak kullanamayacaksınız.

SNX

SNX, platformu geliştirme ve kullanma konusunda tutkulu, çok aktif bir tüccar ve geliştirici topluluğuna sahiptir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Synthetix açık kaynaklı bir projedir, bu nedenle topluluk, projenin geliştirilmesinde karar vermede merkezi bir rol oynar.

Altcoin’ler söz konusu olduğunda, SNX mevcut en umut verici uzun vade seçeneklerden biridir. Projenin onu destekleyecek bazı büyük temelleri vardır. Merkeziyetsiz borsalarında trade yapabileceğiniz gerçek varlıkları taklit eden Synth’lerin oluşturulması son derece ilginçtir. Ancak eşi benzeri olmadığı için gelecekte Synth’lere ihtiyaç olacak ve projenin kullanım alanları daha da artacaktır. Tüm bu bakış açısı ile proje incelendiğinde uzun vadeli gerçek ve iyi bir yatırım olabileceği öngörülüyor. Projelerde uzun vade düşünüldüğünde fiyat şu kadar olur mu bakış açısı yanlıştır. Proje şu anda ne yapıyor ve gelecekte neyi yapmayı amaçlıyor bakış açısı ise doğru kararı vermenizi sağlar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Bybit ile 25 Dolarlık Bonus Kazanma Fırsatı!

Neden Modüler Blok Zincirlere İhtiyacımız Var?