içinde ,

Synthetix (SNX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Synthetix (SNX), yatırımcıların DeFi protokollerinde karşılaştığı likidite ve slippage sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. SNX token’ı 2021’in başlarında zirve yaptı ve 27 Haziran itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında işlem görüyor. Peki SNX token’ı kendi boğasını yaşayabilir mi? 

2019’da Ethereum’dan ayrılan Synthetix (SNX)’in misyonu, Ethereum blok zincirinde sentetik varlıkların verilmesini teşvik edecek bir protokolü kolaylaştırmaktı. Bu, kripto para birimleri ve altın, gümüş, fiat para birimleri, sentetik kripto para birimleri ve sentetik kripto para endeksleri gibi sentetik emtialar için geçerlidir. Blok zinciri odaklı olmayan varlıklar bile Synthetix’in eko-alanı altında konumlanacaktı. Finans piyasasının tüm hızıyla büyümesini destekleyecek ve artıracak önemli bir faktör.

Kriptopara, Synthetix

Büyük bir finans topluluğunu kendine çeken Synthetix ağı, SNX olarak gösterilen yerel token ile işlem yapmak için bir yatırımcı karışımı sunar. Bu kripto para, kullanıcıları, kendisi için daha yüksek kriterler belirleyen Synthetix ağ topluluğuna çeken önemli bir gelir sağlayabilir. SNX, bu platforma destek veren ve onu son derece etkileşimli ve basit bulan tüm kripto para yatırımcılarının beklentilerini aşacaktır.

Bu protokol aynı zamanda blok zinciri olmayan algoritmayı da bir araya getirdiğinden, bu kripto para biriminin tüm fenomeni ve temel odağı programlanabilirliğe yöneliktir. Bu, kullanıcıların yalnızca mevcut fiyatını yönlendiren dijital para perspektifinden faydalanmalarını sağlar. Yukarıda açıklandığı gibi, Synthetix protokolü, geliştiricilerin belirli koşullar altında atamaları otomatik olarak uygulayan akıllı sözleşmeler formüle etmesine ve üzerinde çalışmasına olanak tanır.

Synthetix ağının kurumsal misyonu, yalnızca büyüme yolunda liderlik etmek değildir. Şirket, çeşitli ortaklıklar ve işbirliklerine girişerek gelecek için büyük planlar yaptı. Coinbase ve Binance gibi seçkin kripto para borsalarında listelenmiş olan SNX, trader’larına güvenli ve güvenilir bir platform sunar.

Daha düşük ücretler ile çok sayıda dijital ve sentetik varlığın seçip seçmesini sağlar. Bu yükseltmeler ve başarılı bağlantılar, her yerde akıllı sözleşmelerin ekosferini yaratan ivmeyi hızlandırdı. Yükseltme, Synthetix’in borsadaki fiyatını önemli ölçüde artırdı ve bu devam edebilir. 

Synthetix

Veriler, SNX’in yüksek bir balina yatırımcısı konsantrasyonuna sahip olduğunu ve 27 Haziran itibariyle, en yüksek %1’lik adreslerin yaklaşık 271 milyon SNX token’ına sahip olduğunu ve bu da bekleyen arzın yaklaşık %97’sini temsil ettiğini ortaya koydu. IntoTheBlock’tan alınan veriler, SNX sahiplerinin %70’inden fazlasının token’larını bir yıldan uzun süredir elinde tuttuğunu gösteriyor.

Synthetix’in SNX token’ı Ethereum’un ERC20 standardı ile uyumludur. PoS konsensüsü ile de güvence altına alınmıştır.

SNX token’ı 2022’de en yüksek 8.19 dolardan işlem gördü. Mart 2022’deki 8.19 dolarlık seviyesinden büyük bir oranda düşüş yaşadı. Kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş ile SNX token’ında olduğu gibi her token’da düşüş yaşandı. Tahminler, SNX token’ı için 2022’nin ikinci yarısında çok az fiyat hareketine sahip olacağını ve 2023’te piyasa toparlanmasının başlaması ile fiyat hareketinin hızlanabileceğini gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Ripple, CBDC İş Birliği ile 197.000 Dolarlık Hackathon Başlattı

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Temmuz 2022