in ,

Synthetix (SNX) Hakkında Her Şey

Synthetix, sentetik kripto varlıklar için bir DeFi protokolüdür. 2018 yılı ayı piyasasının küllerinden doğan projeler arasında yer alan Synthetix, merkeziyetsiz finansın önemli bir alan haline gelmesinin önünü açmıştır. 

Synthetix, Ethereum üzerinde sentetik varlıkların çıkarılmasına olanak tanıyan bir varlık protokolüdür. Protokol Ethereum blok zinciri üzerinde çalışır ve kulanıcılara yüksek likiditelere sahip sentetik varlıklar (synth) sunar. Bu sentetik varlıklar, kullanıcıların herhangi bir dayanak varlığı elde tutmasına gerek kalmadan, gelir elde etmelerini sağlar. 

SNX

Synthetix Ekibi

Kain Warwick tarafından kurulan Synthetix’in CEO’su Peter McKean’dir. Projede Garth Travers, Daniel Sacksi Daruis Przydzial gibi kendi alanında isim yapmış başka isimler de bulunmaktadır. 

Synthetix Destekçileri 

Synthetix projesinin destekçileri arasında DWF Labs, Coinbase Ventures, IOSG Ventures, Paradigm, Framework Ventures, George Burke, Infinite Capital, Buck Stash gibi önemli yatırım şirketleri ve bireysel yatırımcılar yer almaktadır. 

Synthetix Nasıl Çalışır? 

Türev piyasaları için bir likidite sağlayıcı protokol olan Synthetix, dayanak varlıklara sahip olmadan getiri elde etmeye imkan sağlar. Kullanıcılara yüksek likiditeli sentetik varlıklar sunan Synthetix, bu varlıklar ile Etheruem platformu üzerinde dövizler, hisse senetleri ve emtialar ile takas etme olanağı sağlar. 

kripto blockchain

Bunun yanı sıra SNX sahipleri, SNX bakiyelerini sentetik dolar (sUSD) karşılığında kilitleyerek ek gelir elde edebilirler. Synthetix Exchange platformunda gerçekleşen takas işlemlerinin gelirleri ise haftalık olarak SNX pay sahiplerine payları oranında ödenir. Bununla birlikte, Ethereum platformu için Layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimistic üzerinde SNX kilitlenebilir ve getiri sağlanabilir. 

Synthetix Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı? 

SNX, platformu geliştirme ve kullanma konusunda tutkulu, çok aktif bir yatırımcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir. 

SNX

Altcoin’ler söz konusu olduğunda, SNX en umut verici uzun vade seçeneklerden biridir. Projenin onu destekleyecek bazı büyük temelleri vardır. Merkeziyetsiz borsasında ticaret yapabileceğiniz gerçek varlıkları taklit eden Synth’lerin oluşturulması son derece ilginçtir. Ancak eşi benzeri olmadığı için gelecekte Synth’lere ihtiyaç olacak ve projenin kullanım alanları daha da artacaktır. 

SNX İstatistikleri

Maksimum arzı 308 milyon 69 bin 419 olan SNX’in dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %84’üne denk gelen 259 milyon 290 bin 673’tür. SNX, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 28.77 dolar seviyesini 14 Şubat 2021’de görürken, en düşük fiyat olan 0,032 dolar seviyesini ise 5 Ocak 2019’da görmüştür. 

SNX Nasıl Alınır?

SNX; Binance, Coinbase, KuCoin, Bithumb, Kraken, Uniswap, Bittrex gibi birçok büyük kripto varlık alım satım platformu üzerinde listelenmektedir. SNX almak isteyen yatırımcılar, yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla SNX alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) Yükseliyor Ancak Risk Devam Ediyor

pancakeswap

Pancakeswap estimateGas failed Hatası Nasıl Çözülür?