in ,

Synthetix Network (SNX) Zayıf ve Güçlü Yanları

SNX

Synthetix, Ethereum ve Optimistic Ethereum (Ethereum üzerine inşa edilmiş bir Layer-2 ölçekleme çözümü) üzerine inşa edilmiş, merkeziyetsiz bir sentetik varlık ihraç protokolüdür. Bu sentetik varlıklar, sözleşmede kilitlendiğinde sentetik varlıkların (Synth’ler) ihraç edilmesini sağlayan Synthetix Network Token (SNX) tarafından teminatlandırılır. 

Synthetix şu anda sentetik fiat para birimlerini, kripto para birimlerini ve emtiaları desteklemektedir. SNX sahiplerine, entegratörlerden (Kwenta, Lyra, Curve, dHEDGE ve diğerleri) Synthetix’teki faaliyetler yoluyla üretilen ücretlerin orantılı bir kısmı ödendiği için token’larını stake etmeye teşvik edilir.

SNX Zayıf Yanları

Synthetix;  Ethereum, akıllı sözleşmeler, oracles, Mintr ve daha fazlası gibi çeşitli erken aşama teknolojilerini entegre eden ve SNX sahipleri için bileşik risk oluşturan karmaşık bir ticaret platformudur.

SNX

Synthetix, diğer DeFi projeleri, yani Uniswap gibi tamamen merkeziyetsiz değiştirilemez veya sansüre dayanıklı değildir. Aslında Synthetix, ekibin Haziran 2019’da bir istismardan sonra ticareti durdurmak için kullandığı bir “duraklatma” özelliğine sahiptir.

SNX stake etme, çoğu kullanıcı için maliyet açısından engelleyici ve diğer DeFi projelerinden çok daha maliyetli olan ~%400 aşırı teminatlandırma gerektirir. Bu, bazı kullanıcıları Synthetix’i kullanmaktan caydırabilir ve bunun yerine DeFi’de trade yapmak/getiri kazanmak için alternatif yollar arayabilir.

SNX staking, diğer projeler kadar “pasif” değildir ve bazı ek gözetim gerektirir. SNX staking (ve genel olarak Synthetix ekosistemi) ile ilişkili öğrenme eğrisi, diğer DeFi projelerinden daha zordur ve bazı kullanıcıların cesaretini kırabilir.

SNX Güçlü Yanları

Synthetix (SNX), 2022’nin üçüncü çeyreği boyunca sürekli olarak kullanıcıları çekmeyi başardı ve aynı zamanda zincirde kilitli yaklaşık 500 milyon dolar değerinde likiditeyi tutmaya devam etti.

Synthetix ayrıca, Layer-2 rollup Optimism konusunda en büyük protokol olmayı sürdürüyor ve Synthetix’i L2 benimsemesinden yararlanmak için mümkün olan en iyi konuma yerleştiriyor.

SNX staking, yazma sırasında %49,7 gibi çok yüksek APY’ler sunabilir ve bu da protokolü verim arayan DeFi kullanıcıları için çekici hale getirir. Synthetix protokolünde yaklaşık 120 milyon SNX stake ediliyor. Bu maksimum 215 milyon arz dışında, yani SNX arzının %50’si şu anda stake ediliyor.

Başarılı bir proje olduğu zaten kanıtlanmış olsa da SNX net bir yol haritasına, büyüyen bir ekibe ve projeyi büyütmek için istikrarlı bir gelişme sürecine sahiptir. Bu, sonunda herhangi bir varlığın, para biriminin, emtianın vb. küresel trade sentetikleri pazarının kilidini açabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Binance Labs Hangi 7 Projeye Yatırım Yapıyor?

GALA Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?