in , ,

Swash (SWASH) Nedir?

Swash
Swash

Swash, Evrensel Veri Geliri olarak anlaşılabilecek bir şey aracılığıyla kitlelere kontrol ve veriden para kazandırma getirerek veri yapmanın yeni bir yolunun öncülüğünü yapıyor.

Web 3.0 zemin kazanırken, veriler yeni para birimidir, çünkü faydalı veriler üzerinde kontrol sahibi olan herkes, onu iyi, hatta kötü bir şekilde kullanarak bir servet kazanabilir. Dünya giderek dijitalleşirken insanlar artık verilerini koruma konusunda gerçekten endişeleniyorlar. Mevcut senaryoda, kişisel bilgileri ve günlük faaliyetleri tarafından üretilen veriler üzerinde kontrol uygulayabilirse yalnızca kimlerin erişebileceğine karar vermekle kalmayacak, aynı zamanda bundan parasal faydalar da elde edeceklerdir.

Ücretsiz kullanımlı hizmetler bahanesiyle kullanıcıları cezbederek kullanıcı verilerini toplayan Facebook, Google ve diğer büyük teknoloji şirketleri gibi sosyal platformlara ve çevrimiçi hizmetlere alternatif nedir? Sonuçta bedava yemek diye bir şey yok. Ve bu durumda kullanıcılar, en özel anları da dahil olmak üzere değerli kişisel bilgilerini çevrimiçi platformlara ücretsiz vererek bu hizmetler için ödeme yapıyor.

Swash Nedir?

Swash, insanların bir havuzda toplayarak, güvenli bir şekilde paylaşarak ve gizliliği korurken kazanarak verilerin değerini ortaya çıkarmasını sağlayan bir araç ve hizmet ekosistemidir. Swash’ın arkasındaki temel fikir; birlik üyelerini verilerinin değeri için ödüllendirerek kolektif bir güç olarak bireysel temsili optimize eden organize yapılar Veri Birlikleri’dir.

Verilerden para kazanmayı kolaylaştırma vizyonundan ilham alan Swash ekibi, ilk gerçek Veri Birliği’ni 2019’da bir deneme olarak oluşturdu. O zamandan beri 60,000’den fazla kurulumla en büyük dApp’lerden biri haline geldi ve onu var olan en büyük Veri Birliği haline getirdi.

Kısa süre önce Swash’ın popüler kripto para borsası KuCoin, erken aşama hızlandırıcı Outlier Ventures ve merkeziyetsiz gerçek zamanlı veri platformu Streamr tarafından yönetilen bir finansman turunda 7 milyon dolar topladığı açıklandı.

Swash
Swash Partnerleri ve Yatırımcıları

Outlier Ventures’ın portföyünde Brave, Chainlink, Ocean Protocol ve Fetch.ai gibi büyük isimler bulunuyor ve Swash 2020 yazında onlarla ortak oldu. Streamr’ın teknolojisi Veri Birlikleri oluşturulmasını sağlıyor. Swash, ağı entegrasyon katmanı olarak kullanır ve Streamr’ın marketplace’i Swash akış verilerinin satıldığı yer olacaktır. Ayrıca, Streamr Kurucusu Henri Pihkala Swash danışma kurulundadır.

Swash ayrıca, kullanıcıların havuzlara likidite eklemesine ve veri satın almasına, satmasına veya yayınlamasına olanak tanıyan Ocean Market’in 1. Gün Veri Başlatma Ortağı olarak Ocean Protocol ile ortaklık kurdu. Swash, Ocean’dan bir finansman hibesi ve pazarlama ve ürün geliştirme desteği aldı ve Ocean Protocol Kurucusu Bruce Pon da şimdi ekibin danışmanı konumunda.

$SWASH Token

  • Ticker: SWASH
  • Toplam Arz: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arz: 54,000,000 (5.4%)
  • Ön Satış Fiyatı: 0.09 USD
  • Sözleşme Adresi: 0xa130e3a33a4d84b04c3918c4e5762223ae252f80
  • Listelendiği Borsalar: KuCoin, Gate.io, MEXC, Uniswap V3, Honeyswap

Swash büyüdükçe teknoloji üzerine inşa edilen çözümler, geniş bir işbirlikçi topluluğunun ve yeni inovasyonların ortaya çıkmasına neden olacak. İlk Dalga Çözümleri, neyin mümkün olduğuna dair bir gösterge sağlayabilir. Bunlar arasında, bireyleri kolektif bir güç olarak organize eden Veri Birlikleri de yer alıyor, böylece insanlar internette gezinmek gibi halihazırda çevrimiçi yaptıkları faaliyetler için para kazanabiliyorlar.

– sIntelligence – şirketlere web tabanlı bir platform aracılığıyla temel ölçümlerini göstermek için toplu Swash verilerini kullanan benzersiz bir iş zekası platformudur.

– sApp’ler – kullanıcıları daha iyi tanımak ve reklamları görüntüleyerek veya soruları veya anketleri yanıtlayarak başka bir değer akışı sağlamak için kullanıcılarla doğrudan iletişim kurmayı mümkün kılar.

– sCompute – verinin kendisi gizli kalırken ve satılmadan veya taşınmadan veri bilimcilerinin veriyi satın almaya gerek kalmadan veri üzerinde hesaplamalar yapmasını mümkün kılar.

Bugün Swash’tan yararlanmak için tek yapmanız gereken bir eklenti yüklemek ve normal olarak internet tarayıcınızı kullanmaya devam etmek. Eklenti, davranış ve kullanım kalıplarına dayalı olarak tüm hassas olmayan; ancak değerli kullanıcı verilerini bir araya getirerek tüm ağır işlerin üstesinden gelir.

Koleksiyon, daha sonra, Veri Birliği olarak adlandırılan çok daha büyük Swash havuzunun bir parçası olan sahipleri tarafından yetkilendirilen, kullanıcı tarafından oluşturulan diğer veri gruplarıyla birlikte paketlenip paraya dönüştürülmeden önce inceleme ve onay için kullanıcıya sunulur. Katkıları karşılığında, verilerini paylaşan kullanıcılar, depolanabilen, harcanabilen veya diğer dijital varlıklarla değiştirilebilen Swash tokenleri kazanır.

Swash
Swash

Swash browser eklentisi, Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Brave, Opera vb. dahil olmak üzere neredeyse tüm popüler tarayıcı uygulamaları için mevcuttur ve yakında Android ve iOS destekli cihazlarda kullanıma sunulacaktır. Swash ekosistemi, Ethereum, xDAI ve Binance Smart Chain protokolü üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışan zincirler arası bir yardımcı program tokeni olan SWASH tarafından desteklenmektedir.

Token, platformun teşvik, veri işlemi, DAO yönetişimi ve stake sistemlerinin kritik bir parçasıdır. Swash, çeşitli eylemler için açık kullanıcı onayları gerektiren, isteğe bağlı bir çözümdür. Şeffaflık ve güvenliği sağlamak için platform, eksiksiz bir Veri Koruma Etki Değerlendirmesinden geçmiş ve Bilgi Komiseri’nin Birleşik Krallık’taki ofisine kaydedilmiştir.

Swash değer zinciri, yerel tokeni $SWASH tarafından desteklenecektir. $SWASH, ekosistem içinde çeşitli kullanım örneklerine sahip olacak ve Ethereum, xDai ve Binance Smart Chain’i entegre eden bir zincirler arası yardımcı program ve yönetişim tokeni olarak kullanılacak. Ayrıca, Swash’ın ortakları ve yerel para birimleri ile kaynaşacak ve değerin çapraz gübrelenmesine, artan benimsemeye ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimine olanak tanıyacak.

Swash
Swash

Ağın benimsenmesiyle birlikte $SWASH talebi artacağından, üretilen değer, muhtemelen periyodik token yakım yoluyla token arzını dengelemek için kullanılabilir. Swash expansion yayınlandığında, Swash tokeni için kullanım örnekleri bir teşvik sistemi, veri işlemleri, DAO yönetimi ve hisse likiditesini içerecektir.

Sonuç olarak;

Swash, bir havuzda toplayarak, güvenli bir şekilde paylaşarak ve değeri paraya dönüştürerek verilerin gizli değerini ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir araç ve hizmet ekosistemi aracılığıyla veri ekonomisinin tüm aktörlerinin veriler için sıvı bir dijital ekosistemde kazanmasına, erişmesine, oluşturmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanıyarak veri sahipliğini yeniden tasavvur ediyor.

İnsanlar, gizliliklerini korurken kazanmak için verilerini paylaşırlar, işletmeler yüksek kaliteli, sıfır taraf verilerine sürdürülebilir ve uyumlu bir şekilde erişebilir ve geliştiriciler, işbirliğine dayalı bir geliştirme çerçevesi içinde sistemleri kolaylıkla kurar ve oluşturur.

Swash, insanların ürettikleri veriler için takdir edilmesi gerektiğine inanıyor. Şeffaflık, mahremiyet veya bireysel ajanslardan ödün vermeden herkes için çalışan yeni bir bilgi ekonomisi inşa ediyorlar.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

 

Dogecoin

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Titan Hunters Nedir?