in ,

Sui Nedir?

Sui

Sui, yaratıcıların ve geliştiricilerin Web3’teki bir sonraki milyar kullanıcıya hitap eden deneyimler oluşturmasını sağlamak için sıfırdan tasarlanmış ilk izinsiz Layer-1 blockchain’dir. Sui, düşük maliyetle rakipsiz hız ile çok çeşitli uygulama geliştirmeyi desteklemek için yatay olarak ölçeklenebilir.

Sui, diğer blok zinciri sistemlerindeki doğrulayıcılara veya madencilere benzer bir rol oynayan izinsiz bir dizi doğrulayıcı tarafından sürdürülen akıllı sözleşme platformudur.

Sui

Sui, basit kullanım durumları için ölçeklenebilirlik ve benzeri görülmemiş düşük gecikme süresi sunar. Sui, çoğu işlemi paralel olarak işlenebilir hale getirir. Bu, işleme kaynaklarını daha iyi kullanır ve daha fazla kaynak ekleyerek verimi artırma seçeneği sunar.

Sui, ödeme işlemleri ve varlık transferi gibi basit kullanım durumlarında daha basit ve daha düşük gecikme süreli ilkelleri kullanmak için fikir birliğinden vazgeçer. Bu, blockchain dünyasında eşi görülmemiş bir durumdur ve oyundan fiziksel satış noktalarında perakende ödemeye kadar bir dizi yeni gecikmeye duyarlı dağıtılmış uygulamaya olanak tanır.

Sui

Sui, Rust’ta yazılmıştır ve sahibi olabilecek varlıkları tanımlamak için Move programlama dilinde yazılmış akıllı sözleşmeleri destekler. Move programları, bu varlıklar üzerinde bunların oluşturulması için özel kurallar, bu varlıkların yeni sahiplere devri ve varlıkları değiştiren işlemler dahil olmak üzere işlemleri tanımlar.

Sui’nin Öne Çıkan Özellikleri

  • Eşsiz ölçeklenebilirlik, anında çözüm.
  • Ana geliştiricilerin erişebileceği güvenli bir akıllı sözleşme dili.
  • Zengin ve birleştirilebilir on-chain varlıkları tanımlama yeteneği.
  • Web3 uygulamaları için daha iyi kullanıcı deneyimi.
  • Narwhal ve Tusk DAG tabanlı mempool ve verimli Bizans Hata Toleranslı (BFT) konsensüs mekanizması.

Sui

Sui; sektör lideri performans, maliyet, programlanabilirlik ve kullanılabilirlik elde ederken Web3’ün büyümesiyle ölçeklenebilen tek blockchain’dir.

SUI

Sui’nin, sabit bir tedarik ile SUI adlı yerel bir token’ı vardır. SUI token’ı, işlem ücreti ödemesi yapmak için kullanılır. Aynı zamanda bir çağda validator’lerde devredilen hisse olarak da kullanılır. Bu çağda validator’lerin oy verme gücü, bu devredilen payın bir işlevidir.

Validator’ler, kendilerine devredilen paya göre periyodik olarak yeniden yapılandırılır. Herhangi bir çağda validator’ler Bizans hata toleranslıdır. Dönemin sonunda, işlenen tüm işlemlerden toplanan ücretler, sistemin işleyişine katkılarına göre doğrulayıcılara dağıtılır. Validator’ler, kendilerine pay devreden kullanıcılara ödül olarak bazı ücretleri paylaşabilir.

Sui, bir dizi son teknoloji hakemli çalışma ve yıllarca süren açık kaynak geliştirme ile desteklenmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Sui

Sui Blok Zincirinin Ekonomik Model Detayları

Sui Binance’e Gelecek mi?