in , ,

Sui Nasıl Satın Alınır? Ne Zaman Piyasaya Çıkıyor?

Sui, varlıkların ve ödemelerin transferi gibi basit kullanım durumları için ölçeklenebilirlik ve düşük gecikme sunmayı amaçlayan izinsiz bir Layer-1 akıllı sözleşme blockchain’idir. 

Bu, işlemlerin paralel olarak işlenmesiyle elde edilir. Böylece processing kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlanırken daha fazla kaynak ekleyerek verimin ölçeklendirilmesine olanak tanınır. Sui, basit işlemler için block time kavramını ortadan kaldırır ve böylece işlemlerin anında tamamlanmasına izin verir.

Sui platformu Rust’ta yazılmıştır ve Move adlı Rust tabanlı bir programlama dilinde yazılmış akıllı sözleşmeleri destekler. Move, ilk olarak Facebook tarafından Diem (eski adıyla Libra) blockchain’in geliştirilmesi için oluşturuldu ancak regülasyon sorunları nedeniyle çalışmalara son verildi.

Mysten Labs, Ethereum, Solana vb. meydan okumak için inşa edilmiş, henüz piyasaya sürülmemiş bir PoS Layer11 blockchain olan Sui’nin yaratıcısıdır. Mysten Labs geçtiğimiz gün, 2 milyar doları aşan bir değerlemeyle 300 milyon dolarlık bir fund topladı. 300 milyon dolarlık B Serisi round’ına FTX Ventures öncülük etti. Diğer yatırımcılar arasında a16z Crypto, Jump Crypto, Apollo, Binance Labs, Franklin Templeton, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Lightspeed Venture Partners, Sino Global, Dentsu Ventures, Greenoaks Capital ve diğerleri yer alıyor.

SUI Nasıl Satın Alınır?

SUI henüz ICO’larının tarihini açıklamadı. Hem token hem de mainnet lansmanları için kesin bir zaman çizelgesi şu aşamada bulunmuyor.

SUI sitesinde sıkça sorulan sorular kısmında, “Sui Mainnet için bir public token’ımız olacak. Ancak şu anda mevcut değil ve henüz bir zaman çizelgesi yok.” yorumunda bulunmuş durumda.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Sweatcoin vs STEPN: Move-to-Earn Trendinde Liderlik Yarışı

NFT’ler Neden Pahalıdır?