in ,

SubDAO (GOV) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

SubDAO, çoklu oylama ve merkeziyetsiz özellikler aracılığıyla dijital varlıkların yönetilmesine yardımcı olan çok zincirli bir DAO protokolüdür. Risk sermayesi ve diğer alanlarda uygulanabilir DAO araçları sağlamaya çalışan SubDAO nedir ve nasıl satın alınır inceliyoruz. 

Ekibi ve Yatırımcıları

SubDAO’nun kurucu ekibi, IBM Group’un eski Teknik Ekip liderinden ve birçok tanınmış geliştiriciden oluşur. Proje ekibi, DAO’ları her sektör için merkeziyetsiz yönetişimi mümkün kılan, kullanımı kolay, kullanıcı dostu bir uygulama haline gelmesini sağlamayı amaçlıyor. SubDAO, Messari’nin kurucusu Ryan Selkis’in yatırımının yanı sıra Hypersphere, Huobi Ventures, OKEx Blockdream Fund, CMS, Signum gibi düzinelerce kurumdan milyon dolarlık yatırım almaktadır.

Avantajları

SubDAO, zincirlerin hızlı bir şekilde DAO işlevselliğine sahip olmasını sağlayan çok zincirli bir DAO protokolüdür. SubDAO, risk sermayesi alanında genel ve yaygın olarak uygulanabilir bir DAO aracı sağlamayı amaçlamaktadır. SubDAO’da oluşturulan risk sermayesi sayesinde yatırım kararları ve varlık yönetimi zincir üzerinde gerçekleştirebilir.

Kullanıcılar, entegre üçüncü taraf protokolleri aracılığıyla Swap işlemleri ve NFT varlık satın alımları için DAO fonlarını doğrudan takas edebilir. Projenin yardımcı araçlarından biri olan DAOWallet, Web 2.0’dan Web3’e geçiş için ayrılmış bir Chrome eklenti cüzdanıdır. Kullanıcılar DAO oylamasına katılabilir, arkadaşlarıyla transferler ve işlemler yapabilir.

Yol Haritası

Moonbeam, Acala ve Polkadot gibi para-chain’leriyle iş birliği yapan çok zincirli bir DAO protokolü olan SubDAO, yükseltme sunmak yerine ek hizmetler sağlayarak özellikle SubDAO için tasarlanmış para-chain geliştirmeyi hedefliyor.

Tekonomisi

SubDAO protokolünün yönetişim token’i olan GOV’un toplam arzı bir milyardır. Token sahipleri ağ yükseltmeleri, konsey seçimleri, parametre ayarlamaları, entegrasyonlar ve diğer tüm yönetim işlevleri dahil olmak üzere SubDAO protokolünün yönetimi ve idaresi ile ilgili tüm konularda oy kullanma hakkına sahiptir.

Nasıl Satın Alınır?

GOV almak oldukça basittir. Gate.io, MEXC, Kucoin ve Hotbit gibi popüler borsalarda listelenen varlığı borsalar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. KuCoin, şu anda token ticaretinin yapıldığı en aktif borsadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Testnet

Taiko Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Mute Nedir ve Nasıl Satın Alınır?