in ,

Şubat Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

Kripto para piyasası bir ayı daha geride bıraktı. Şubat ayı içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin, 25 bin dolar seviyelerine yükselse de kalıcı olamadı. Peki Şubat ayında hangi projeler öne çıktı? 

Verilere göre Şubat ayı içerisinde en çok yükselen altcoin 8PAY (8PAY) oldu. 8PAYi bu dönemde fiyatını 166 kat artırmayı başararak ön plana çıktı. Messari’nin sağladığı verilere göre en çok yükselen projelerden diğerlerini ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • Franklin (FLY) %14412
  • Gamium (GMM) %534
  • Syntropy (NOIA) %357
  • Stacks (STX) %267 

Hong Kong tarafından gelen haberler sonrası Çin kripto varlıklarında yaşanan yükselişlere Şubat ayı boyunca şahit olduk. Asya’dan gelen bu yükselişler ile büyük bir trend yakalayan varlıklardan biri de Conflux (CFX) oldu. Conflux, en değerli 100 kripto para projesi içinde en çok yükselen altcoin oldu. İlk 100 içerisindeki diğer projelerin sıralaması ise şöyle: 

  • SSV.Network (SSV) %151
  • The Graph (GRT) %70 
  • Neo (NEO) %58 

NEO da yine Çin menşeili kripto varlıklar arasında yer alıyor. SingularityNet projesinin yerel kripto varlığı AGIX ise yapay zeka projelerine olan ilginin artması sonucu artışa geçen varlıklar arasında yer aldı. Floki Inu’nun bu denli artış kaydetmesinin arkasında ise Elon Musk’ın paylaştığı bir tweet oldu. Genel olarak Şubat ayı içerisinde bu projeler ön plana çıktı ve yukarıda yer aldığı gibi çift haneli hatta üç haneli yükselişler kaydetti. 

Yüksek potansiyelli olarak karşımıza çıkan bu kripto para projelerinin hepsi kendi alanında oldukça önemli projeler. Örneğin AGIX, yapay zeka projeleri arasında ön plana çıkarken Conflux, Çin menşeili kripto varlıklar arasında ön plana çıkıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Amazon, NFT Platformunu 24 Nisan’da Başlatacak

PancakeSwap Güncellemesi BNB Chain’de Yayına Girecek