içinde ,

Stepn Tekrar DDOS Saldırısına Uğradı

Move-to-Earn trendinin öncüsü Stepn, bu haftasonu DDOS saldırısının hedefi oldu. Bu, bir aylık sürece bakacak olursak Stepn’ın uğradığı üçüncü DDOS saldırısı.

Ekip, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

“Geçtiğimiz saatlerde birden fazla DDOS saldırısına uğradık. Sunucuların güvenliğinin sağlanması ve kurtarma işlemi 1 ila 12 saat arasında sürebilir. Bakım sırasında biraz dinlenmenizi öneririz, aksi taktirde antrenmanlar düzgün bir şekilde kaydedilmeyebilir.

Mühendislerimiz sorunları çözmek için çok çalışıyor. Kurtarma işlemi tamamlandığında buradan duyuracağız. Sabrınız için herkese teşekkür ederiz!”

Dün, kısa sürede 25 milyon DDOS saldırısına uğrayan Stepn, “ağ tıkanıklığı” yaşadığını da kullanıcılarına bildirdi.

*DDOS saldırısı, kötü niyetli kişilerin bir web sitesini gereksiz trafikle aşırı yükleyerek çökertmeye çalışmasıdır.

Stepn, 26 Mayıs tarihinde Çin anakarasındaki kullanıcılarının 15 Temmuz’dan itibaren uygulamayı kullanamayacağını açıklamış ve gündem olmuştu.

Stepn Nedir?

Stepn, Solana ekosistemi üzerine kurulmuş dünyanın ilk Move-to-Earn projesidir. Bu Web3 uygulaması, spor ayakkabı veya egzersiz tutkunlarının kendi adımlarından yararlanabileceği sosyalleşme, sağlık ve para kazanma öğelerini birleştirmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Sirer, Makro Koşulları ve Avalanche (AVAX)’ı Değerlendirdi

BTC

Bitcoin (BTC) 31.000 Doları Aştı! Sırada Ne Var?