in ,

STEPN Projesinde Kazanç Sınırı?

Move-to-Earn trendi ile duyduğumuz STEPN projesi hakkında bu yazıda uygulama içerisindeki kazanç parametrelerini ele alacağız.

STEPN uygulamasında daha fazla zaman harcamak, daha fazla kazanç imkanı sağlasa da; kazanç miktarınızı arttırabilmek için bazı parametreleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu parametreler; hareket hızı, ayakkabı türü, gem’ler, socket’lar ve NFT badges’tir.

STEPN uygulamasını kullanırken hareket hızını unutabilirsiniz. Çünkü günlük yaşantıda hangi hızda yürüdüğünüz veya koştuğunuz ile ilgilenmezsiniz. Uygulama içerisinde hareket hızı, kazancınıza zarar verebilir. Eğer bir jogger’a sahipseniz 4 ile 10 km/saat arasında bir hareket hızına sahip olmanız gerekmektedir.

STEPN-Hareket Hızı

Yürüyüşünüz veya koşunuz sırasında, tutarlı bir tempoyu koruyorsanız ancak kaliteli bir spor ayakkabınız yoksa, yine de kazancınızı maksimize edemiyorsunuz demektir. Bu nedenle, GST token’larınızı yakarak spor ayakkabılarınızı da yükseltmeniz gerekmektedir. Spor ayakkabılarınızda seviye atlayabilmek için GST ve GMT ile ödeme yapılmaktadır. Her seviyede yapılan ödeme tutarı farklılık göstermektedir. Ödeme yaptıktan sonra spor ayakkabınızda bir sonraki seviyeye ulaşmak için belirli saat aralıklarında beklemeniz gerekmektedir. Bazı level’ları atlarken yalnızca GST, bazılarında ise hem GST hem de GMT ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

Örnek olarak, spor ayakkabınızda level 5’ten level 6’ya atlayabilmeniz için 6 GST token ödemesi yapmanız ve ödemeyi yaptıktan sonrada 6 saat beklemeniz gerekmektedir.

Şu anda uygulama içerisinde “Mystery box” bulunmaktadır. Mystery Box, Solo mod’unda hareket ederken rastgele düşen bir kutudur. Seviye 1-3 arasında mystery box’lar gem içermektedir. Her kullanıcının 4 Mystery box slot’u vardır. Mystery Box, Sneakers ile aynı 5 kalite çeşidine sahiptir. Mystery Box,  alındıktan sonra kutunun açılması beklemeyi gerektirir ve geri sayım otomatik olarak başlar. Geri sayım sona erdiğinde, açmak için küçük bir miktar GST harcamanız gerekmektedir. Mystery Box, geri sayım süresi içerisinden çıkacak şeyin kalitesi ile orantılı olarak artmaktadır.

Spor ayakkabınızın kalitesi yüksekse kazancınızı maksimize etmeniz ve skor tablosu kazananı olmanız kolaylaşmaktadır. Spor ayakkabıların efficiency, luck, comfort ve resilience olarak 4 özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden birini artıran gem’ler bulunmaktadır. Gem’leri marketten satın alarak spor ayakkabılarınızın özelliklerini yükseltebilirsiniz. Fakat her gem’i satın alıp spor ayakkabınızda kullanamıyorsunuz. Çünkü rastgele bir spor ayakkabı gem’i çıkıyor ve spor ayakkabınıza eğer gem uygun değilse kullanamıyorsunuz. Gem’lerin de level’ları bulunmaktadır. Spor ayakkabılarınızda level atladıkça yeni gem socket açılmaktadır.

İlk aşamada satın alınan spor ayakkabı önem arz etmektedir. Spor ayakkabı olarak efficiency ve resilience özellikleri yüksek bir ayakkabı almak kazanç açısından mantıklı bir seçim olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) 30.000 Doların Altına Düştü! BTC’deki Düşüşün Sebebi Ne?

Cardano (ADA) Yakın Vadede 1$’ı Test Eder mi?