içinde , , ,

Move-to-Earn Oyunu STEPN, Cyberport’ta Ofis Açıyor!

Kullanıcılarını NFT’ler ve kripto paralar ile ödüllendiren popüler play-to-earn oyunu STEPN, Hong Kong’ta yer alan start-up destekçisi teknoloji merkezi Cyberport’ta ilk ofisini kuracağını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda, kripto ile ilgilenen diğer şirketler, Covid-19 önlemleri kapsamında Hong Kong’tan çekilmeye başlamışlardı. Bu sebeple STEPN’in yeni duyurusu iş dünyasında şaşkınlıkla karşılandı.

STEPN’in kurucu ortağı Jerry Huang, Dijital Eğlence Liderlik Forumu sırasında verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Cyberport Yönetim Kurulu Başkanı George Lam bizzat beni görmeye geldiği için onur duydum. Birlikte bir akşam yemeği yedik ve Dr. Lam bizi Hong Kong’ta bir Web3 start-up ortamı yaratmaya davet etti. Kendimi oldukça heyecanlı ve teşvik edilmiş hissettim.

Popüler move-to-earn oyunu STEPN, kullanıcıların gerçek dünyada yürüyerek veya koşarak NFT ve oyun içi kripto para birimleri satın almalarına ve trade etmelerine olanak tanıyor. Daha sonra oyuncular bu oyun içi kazançlarını diğer kripto para birimlerine veya nakit paraya çevirebiliyorlar.

Jerry Huang ve Yawn Rong tarafından geçen Aralık ayında piyasaya çıkarılan oyun, Japonya ve ABD başta olmak üzere birçok ülkede ilgi çekiyor.

Rong, Nisan ayında Post’a verdiği röportajda, ilk çeyrekte oyun içi işlemlerin kesilmesi dahil 20 milyon ABD doları kâr elde ettiğini belirtmişti. Aynı zamanda şirket, Sequoia Capital gibi yatırımcılardan 5 milyon ABD Doları tutarında seed fonu almayı başardı.

Şu sıralar Cyberport, blok zinciri teknolojilerinin kullanımları aracılığıyla Web3 teknolojisine artan ilgiden yararlanmaya çalışıyor. Birçok şirketin yanı sıra Hong Kong’un blok zinciri oyunlarında devleşen şirketi Animoca Brands de Cyberbort’ta yer alıyor.

En güncel yıllık rapora göre Cyberport iş geliştirme merkezi, 2004’te kurulduğundan bu yana yaklaşık 800 start-up ve teknoloji şirketini bünyesinde bulunduruyor. Şirket çalışanları Fintech ve blok zincirlere ek olarak, akıllı şehirleri, dijital eğlenceyi ve yapay zekayı odak noktası haline getirdiklerini belirtiyorlar.

Kripto şirketleri ise özellikle Haziran 2020’de Ulusal Güvenlik Yasası’nın yürürlüğe girmesinden sonra Pekin’in Hong Kong üzerindeki etkisine ilişkin endişelerini dile getirmişlerdi. Bununla birlikte, Pekin’in hükümet dışı kripto projelerine karşı antagonistik tutumu oldukça iyi biliniyor ve Çin’de de birçok kripto faaliyeti yasaklanmaya devam ediyor. Birçok insan, bu durumlara yalnızca geçici çözümler buluyor. Tüm bunlara rağmen STEPN kurucuları, Hong Kong merkezli Cyberport’a katılacağını heyecanla dile getiriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

2023’te Takip Edilmesi Gereken 4 Layer-1 Kripto Projesi | Bölüm 2