in ,

Stasis Euro (EURS) StableCoin’i DeFi Ekosisteminin Önemli Bir Parçası Olmaya Başladı

Dolar’ın (USDT) hakimiyetini devam ettirdiği kripto para piyasalarında ve DeFi’de artık Euro (EURS) da büyük ölçüde yer edinmeyi başardı. Gelin birlikte StableCoin’lerde son duruma göz atalım.

Kripto para dünyasında Stablecoin’ler büyük talep görüyor. Bunların arasında USDT en önemlisi ve 45 Milyar dolarlık sermaye büyüklüğü ile en çok rağbet gören StableCoin konumunda. Son aylarda Euro tarafından desteklenen StableCoin olan EURS, dolara göre çok daha küçük bir sermayeye sahip olsa da, artık o da bu dünyada yerini aldı.

Stablecoin

41 milyon Euro sermaye büyüklüğüne sahip EURS bunun 20 milyonunu ocak ayından bu yana topladı. Bu yükseliş önümüzdeki aylarda ortaya çıkabilecek büyüklüğün önemli bir göstergesi. Çalışma sistemi USDT ile benzer özellik göstermekte. Her 1 birim EURS Stasis şirketi tarafından bankadaki gerçek para olan 1 Euro’yu temsil ve garanti etmekte. Şirketin CEO’su Gregory Klumov bu konu hakkında şunları ifade etti:

“Her bir birim kripto para 1 Euro’ya karşılık gelmekte. Stasis’in rezervlerinin çoğu onaylı komisyoncularda tutuluyor ve bu hesaplar ayrı ayrı olduğundan ticari bankaları kullanmaktan daha güvenli.”

Cüzdanınızda EURS tutmanın amacı USDT tutmakla aynı. Böylece elinizdeki miktar vergiye tabi olmaz. Kripto paraları gerçek para biriminiz üzerinden alım satım yapar gibi karşılaştırabilirsiniz.

DeFi Günden Güne EURS’u Kabul Etmekte

Merkeziyetsiz Borsa DeFi Finans sistemi günden güne yükselişini hızlıca sürdüren bu Stablecoin’i kullanmakta kararlı. DeFi, Synthetics (SNX) ve Curve (CRV) sağlayıcıları için EURS’u kendi havuzuna ekledi. Önümüzdeki aylarda EURS’un yükselişinin devam ettiğini görebiliriz. Stablecoinler her geçen gün önem kazanmakta.
Gregory Klumov bu durumla ilgili şunları ifade etti:

“Avrupa Merkez Bankası, şirketleri Stablecoin projesi için teşviklerini her geçen gün arttırıyor. Geçen yıl için Avrupa Merkez Bankası’nın başlattığı araştırmada yerimizi aldık. Kripto para piyasasının 2030 yılına kadar fiat parayı yeneceği öngörülüyor. Dolayısıyla Stablecoin’ler blockchain sisteminde gelecekte nakit para altyapılı çözümlerden biri olma şansına sahip”.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ripple

Ripple (XRP) İyileşme İçin Önemli Adımlar Atıyor

Bitcoin Ethereum, Ripple

BTC, ETH Ve XRP Fiyat Analizi: Düşüşler Devam Edecek mi?