in , ,

StarkWare Token’ı Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Ocak 2018’de alanında uzman kişiler tarafından geliştirilen StarkWare, STARK teknolojisini kullanarak blok zincirlerinde ölçeklenebilirlik ve gizlilik konularında iyileştirmeler sunar. StarkWare’in yazılım çerçevesi hızlı ve güvenilir hesaplama işlevlerini gerçekleştirmek için çalışır. 

STARK (Scalable, Transparent Argument of Knowledge), hesaplamaların kanıtlanmasını ve doğrulanmasını sağlayan bir kanıtlama sistemidir. STARK teknolojisinin sunduğu birçok avantaj Ethereum ağı için kullanılabilir. StarkWare, hesaplama güvenliği için zk-STARK teknolojisini kullanarak Ethereum ağında Layer-2 blok zincirleri oluşturan bir oluşumdur.

StarkWare, Ethereum’u STARK teknolojisiyle ölçeklendirmek için StarkNet çözümünü sunar. StarkNet herhangi bir kullanıcının veya geliştiricinin akıllı sözleşmeleri dağıtabileceği bir Layer-2 ağıdır. StarkNet, ekosistemi sürdürmek ve stratejik hedeflerine karar vermek için StarkNet token’ı piyasaya sürmüştür. Bu token sahipleri yönetim ve StarkNet’in fikir birliği mekanizmasına katılım konularında söz sahibi olabilir.

Açıklığa kavuşturmak için hemen bahsetmekte fayda var. StarWare tarafından zincir dışı basılan bu StarkNet token’ları, StarkWare’de herhangi bir katılım hakkı sağlamaz. StarWare ekosisteminden bağımsız olan token’ların arzı, topluluk tarafından belirlenecek bir programa göre zamanla artacaktır. Geçtiğimiz ay StarkNet Alpha 0.10.0’ı duyuran proje, güvenlik ve merkeziyetsizlikten ödün vermeden Ethereum’u ölçeklendirmeyi hedefliyor.

StarkWare Nasıl Satın Alınır?

StarkWare henüz ICO’larının tarihini açıklamadı. Hem token hem de mainnet lansmanları için kesin bir zaman çizelgesi şu aşamada bulunmuyor. Ancak StarkNet’in token’ını piyasaya sürdüğünü göz önüne aldığımızda StarkWare’in da benzer şekilde gelecekte yerel token’ını tanıtması bekleniyor. En azından yatırımcıların ve trader’ların beklentisi bu yönde şekilleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ethereum

TVL Değerine Göre En İyi Ethereum Layer-2 Projeleri

zkSync Tokenomi’si Açıklanıyor!