in ,

StarkNet Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Geliştiriciler arasındaki yaratıcılığa ilham kaynağı olmayı ve Layer-2 çözümlerine öncülük etmeyi hedefleyen StarkNet nedir ve nasıl satın alınır?

StarkNet Ekibi ve Yatırımcıları

StarkNet Haziran 2020’den beri Ethereum Mainnet’te kullanılan programlama dili olan Cairo yazılmıştır. Cairo, kod geliştirmeyi daha kolay ve daha hızlı hale getiren bir sistemdir.

StarkNet Kullanıcıları, STARK kanıtlarının oluşturulmasını gerçekleştiren bilgi işlem kaynakları sağlayan kişiler, uzun vadeli depolama sağlayıcıları ve altyapısı üzerinde çalışan uygulamalar için yazılım yazan geliştiricilerden oluşur. Geliştiriciler, Ethereum’un şekillendirilebilirliğinden ve güvenliğinden ödün vermeden sınırsız ölçek elde etmek için StarkNet’te kendi sözleşmelerini yazabilir ve dağıtabilir.

StarkNet Yol Haritası

StarkNet, neredeyse bir yıl önce Mainnet’te kullanıma sunuldu. İşlevselliğe odaklanarak StarkNet’i oluşturmaya başlayan ekip, StarkNet deneyimini geliştirmeye yardımcı olacak bir dizi adımla performansını iyileştirmeye odaklanıyor.

StarkNet Avantajları

StarkNet herhangi bir kullanıcının veya geliştiricinin akıllı sözleşmeleri dağıtabileceği bir Layer-2 ağıdır. StarkNet, ekosistemi sürdürmek ve stratejik hedeflerine karar vermek için StarkNet token’ı piyasaya sürmüştür. Bu token sahipleri yönetim ve StarkNet’in fikir birliği mekanizmasına katılım konularında söz sahibi olabilir.

Geliştiriciler StarkNet protokolünü geliştirmek, test etmek ve sürdürmek için yapılan işler için token hibeleri alabilir. Bu tür hibeler, Vakıf tarafından misyonuna uygun olarak zamanı gelince belirlenecektir.

StarkNet Tokenomi

StarkNet Token tahsisi ve ücret piyasası ve yeni para basma tasarımı, temel altyapı ve dApps geliştiricilerinin yanı sıra ekosistemin güvenliğine ve sağlığına katkıda bulunan diğerlerine öncelik verir. StarkNet token, yönetişim token’i olarak, StarkNet’in konsensüs mekanizmalarına katılım ve işlem ücretlerini ödemek için kullanılacaktır.

10 milyar token, StarkWare tarafından zincir dışı basıldı. StarkNet Token’ları, StarkWare’de eşitliği temsil etmez veya StarkWare’de herhangi bir katılım hakkı sağlamaz veya StarkWare’den herhangi bir talep hakkı vermez.

StarkNet Nasıl Satın Alınır?

StarkNet token piyasaya sürüldü ancak henüz ana borsalarda listelemesi bulunmuyor. Ancak, yine de P2P (Peer to Peer) aracılığıyla satın almayı deneyebilirsiniz. StarkNet için yakın zamanda resmi airdrop duyurusu gelmedi fakat olası bir airdrop durumunda hazır olmanız için yapmanız gereken bazı işlemleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir: Starknet Airdrop’u Nasıl Alınır?

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Aleph Zero

Aleph Zero (AZERO) Aylık Raporunu Yayımladı

DEX

V2X Testnet İle Nasıl Etkileşime Girilir?