in

Star Atlas Projesi Topluluk Başkanı Santi ile AMA Etkinliği

Star Atlas projesi Topluluk Başkanı Santi, 20 Eylül 2021 Pazartesi Türkiye saati ile 22.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Santi, Community Lead of Star Atlas project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Monday, September 20, 2021 at 22.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

lupo.eth: Merhaba Arkadaşlar,
Star Atlas projesinden Santi AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.

Santi, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Santi, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati , https://twitter.com/lupoeth ve https://twitter.com/staratlas hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.

Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends,
Santi, from Star Atlas project is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.

Santi, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the Star Atlas project!

Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After Santi answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. Santi will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement and be a follower of https://twitter.com/koinsaati, https://twitter.com/lupoeth and https://twitter.com/staratlas Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

lupo.eth: Hoş geldin Santi! Sizi burada ağırlamak çok güzel!

Welcome, Santi! It is very nice to host you here!

Santi: Burada olduğum için mutluyum!

Heyyyy! Glad to be here!

lupo.eth: Başlamadan önce lütfen kendinizi ve projeyi üyelerimize tanıtır mısınız?

Before commencing, can you please introduce yourself and the project to our members?

Santi: Tabi ki! Benim adım Santi, Star Atlas’ta Topluluk Başkanıyım 🙂 2019’dan beri tam zamanlı olarak kriptonun içindeyim ve 2017’den beri toplulukları yönetiyorum.

Star Atlas’ı gördüğümde aklımı başımdan aldı ve takıma katılmak için başvurmaya karar verdim!

Sure! My name is Santi, I’m Community Lead at Star Atlas 🙂 I have been full time in crypto since 2019 and managing communities since 2017.

When I saw Star Atlas my mind was completely blown and decided to apply to join the team!

lupo.eth: Tanıtımınız için teşekkür ederiz! Şimdi ilk sorumuzla başlayacağız.

Thank you for your introduction! Now we will start with our first question.

 

lupo.eth: 1- Star Atlas oyunu gerçekten büyüleyici görsellere sahip. Bu yüksek kaliteli oyunların blockchain dünyasını nasıl geliştirebileceği konusunda ne düşündüğünüzü öğrenebilir miyiz?

1- The Star Atlas game has really fascinating visuals. Can you tell us what you think about how these high-quality games can improve the blockchain world?

Santi: Dikkate almamız gereken ilk şey, Star Atlas’ın sinema kalitesinde video oyunu görsellerine izin veren Unreal Engine 5’in Nanite’sini uygulayacak olmasıdır. Star Atlas’ı oluşturmak için kullanılan tüm bu son teknolojiler, oyun ve kripto meraklıları tarafından şimdiye kadar hiç görülmemiş aktif bir çevrimiçi ekosistem ve play-to-earn ekonomisi yaratır.

Oyunun, özellikle de blockchain’in geleceğini keşfetmenin henüz ilk aşamalarındayız. Nasıl daha iyi olabilirdi? İlk şey, kaliteli görseller uygulayan daha fazla oyun görmemiz olabilir. Ama bence daha önemli olan, sadece kullanıcıya hitap eden değil, aynı zamanda değer katan bir gerçeklik yaratmasıdır.

The first thing we need to take into account is that Star Atlas will implement Unreal Engine 5’s Nanite that allows cinematic quality video game visuals. All these cutting-edge technologies used to build Star Atlas create an active online ecosystem and play-to-earn economy never seen so far by gaming and crypto enthusiasts.

We are just in the early stages of discovering the future of gaming, especially in blockchain. How would it improve ? Well the first thing is that we will see more games implementing quality visuals. But what I think is more important is the fact that it creates a reality that not only is appealing to the user but also that adds value.

lupo.eth: Cevabınız için teşekkürler!

Thank you for your answer!

Santi: Bu mükemmel soru için teşekkürler 🙂

Thanks for the great question 🙂

lupo.eth: 2- Star Atlas içim Solana ağını tercih etmenizin özel bir sebebi var mı? Oyunun ve ağın gelişimi açısından ne tür katkıları olacağını açıklar mısınız?

2- Is there a specific reason why you prefer the Solana network for Star Atlas? Can you explain what kind of contributions the Solana network will have in terms of the development of the game and the network?

Santi: Diğer Layer-1, akıllı sözleşme özellikli blockchainlerden farklı olarak, çok sayıda harici doğrulayıcı Solana için node’lar çalıştırır ve bu da onu DeFi için gerçek bir uyum haline getirir.

Solana ağı, saniyede 50.000’den fazla ve bu miktarın on katına kadar işlem yapma kapasitesine sahiptir. Proof-of-History olarak bilinen benzersiz bir algoritma kullanılarak zincire eklenen işlemlerin tarihi kayıtlarını sağlayarak işlemlerin güvenliğini ve doğruluğunu garanti ederek merkeziyetsizleşmeye yeni bir yaklaşım getiriyor.

Star Atlas’ı oluşturmak için kullanılan tüm bu son teknolojiler, oyun ve kripto meraklıları tarafından şimdiye kadar hiç görülmemiş aktif bir çevrimiçi ekosistem ve play-to-earn ekonomisi yaratır.

Solana’yı Ethereum 2.0 olarak düşünün, ancak çok daha hızlı. Bunun gibi her şeyden daha hızlı ve daha ucuz olacak şekilde tasarlanmış akıllı bir sözleşme platformudur.

Bu nitelikler, geliştiricilere, Star Atlas’ın binlerce belki milyonlarca oyuncunun aynı anda ticaret yaptığı, savaştığı, pazarlık yaptığı ve etrafta takıldığı galaksi ölçeğindeki dünyası gibi, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için sürekli olarak yenilenmesi ve gelişmesi gereken uygulamalar oluşturmaları için ihtiyaç duydukları gücü verir.

Diğer faktör, kullanım durumlarını geliştiren belirli blockchainlerdeki projelerin yüksek kalitesidir. Solana örneğinde, DeFi uygulamaları ve Star Atlas gibi AAA kalitesinde oyunlar, Ethereum alternatiflerinin sadece uygulanabilir olmadığını, aynı zamanda hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için çok çekici olduğunu ve bu eğilimin gelecekte artacağını göstermiştir.

Varlıkları veya zenginlikleri üretmenin veya üretmenin geleneksel biçimleri, günümüzde insanları çevreleyen sanallığın ve mevcut koşulların uyarlanmasıyla hızlanmıştır. Diğer tüm endüstriler ve hatta sporlar gibi, play-to-earn, bireylerin, yaratıcıların ve yenilikçilerin bu cesur yeni dünyada servetlerini nasıl inşa edeceklerini seçme olanağını sağlar.

Star Atlas’ta, oyuncu varlıklarını temsil etmek için hem takas edilebilir (fungible) hem de karşılıksız (non-fungible) varlıkları uygulamayı planlıyoruz. Bu nedenle, oyuncular bu varlıkların anahtarlarına gerçekten sahiptir ve kullanıcı hatası dışında kusursuz bir güvenlik sağlar.

Star Atlas, sürükleyici metaverse ile bir play-to-earn oyununun ne olabileceği fikrinde devrim yaratıyor. Oyuncular, çevrimiçi pazarımızda NFT olarak temsil edilen eşyaları satarak ve ATLAS tokenkerini değiştirerek para kazanabilirler.

Oyun, yeni bir eşya inşa ederken eşya yapımında kullanılan malzemelerin yok edildiği yerleşik deflasyon mekanizmalarına sahiptir. Uzay savaşları, bir NFT olan geminizin, başka bir oyuncuyla savaşır ve kaybederseniz kalıcı olarak kaybolup yakılabileceği, daha yüksek bir aciliyet duygusuna sahiptir.

Star Atlas, NPC nüfuslu kasabaların güvenliğini geride bırakıp derinlere seyahat ettiğinizde daha da zorlaşıyor. Eğer hayatta kalırsan, eve daha büyük ödüllerle dönebilirsin.

Star Atlas’ın özenle hazırlanmış metaverse’i, bu tasarımları tek bir kusursuz oyuncu deneyiminde birleştirerek tüm play-to-earn tarzını yükseltiyor.

Oyundaki her varlık bir NFT’dir – gemiler, mürettebatlar, evcil hayvanlar, bileşenler, arazi, yapılar, giysiler ve daha fazlası. Bunlar, uzay aracı ve sarf malzemeleri satın almak veya gemilerde yükseltme ve onarım yapmak için oyun içi işlem para birimi olarak işlev gören bir token olan ATLAS kullanılarak alınıp satılır.

Aynı zamanda, oyuncular Star Atlas’ın stratejik unsurunu şekillendirmek ve oyun içinde siyasi etki uygulamak için çift amaçlı POLIS yönetişim tokenini kullanabilir ve ayrıca sürekli oyun geliştirme sırasında karar verme sürecinin bir parçası olabilirler: uzun vadeli kalıcı enflasyon oranı, emlak değerleri için Harberger vergisinin bir versiyonunun uygulanması ve hangi bölgelerin inşa edileceğinin belirlenmesi gibi.

Nisan 2021’deki son lansmanımızla birlikte : “Yeniden Doğuş: Bir Metaverse’in Oluşumu; farklı NFT’leri satın alan insanlar, metaverse’e bu çığır açan yolculuğa katılmaya cesaret ettikleri için STAR ATLAS tarafından ödüllendirilecekler. Bu deneyimlere katılan ve bunları toplayan herkes, topladıkları sıralı meta-poster veya “katman” sayısına bağlı olarak oyun içi NFT ödülleri de alır.

Daha fazla bilgi için teknik incelememizi ve yeni ekonomik belgemizi okumanızı öneririz:

https://staratlas.com/white-paper.pdf

https://staratlas.com/economics-paper.pdf

Unlike other layer-1, smart contract-enabled blockchains, an abundance of external validators run nodes for Solana, making it a true fit for DeFi.

The Solana network has the capacity to process more than 50,000 transactions per second, and up to ten times that amount. It brings a new approach to decentralization guaranteeing security and accuracy of transactions by providing historic records of transactions on the chain as they are added to it using a unique algorithm known as Proof-of-History.

All these cutting-edge technologies used to build Star Atlas create an active online ecosystem and play-to-earn economy never seen so far by gaming and crypto enthusiasts.

Think of Solana as Ethereum 2.0, but much faster. It’s a smart contract platform that is designed to be swifter and cheaper than anything else like it.

These qualities give developers the power they need to build applications that must constantly refresh and evolve to provide a smooth user experience, like Star Atlas’ galaxy-scale world where many thousands or millions of players are trading, fighting, negotiating, and hanging out all at the same time.

The other factor is the high quality of projects on the particular blockchain, which advances its use cases. In Solana’s case, DeFi applications and AAA-quality games like Star Atlas have shown that Ethereum alternatives are not just feasible but also very attractive for developers and users alike, and that trend is only going to increase in the future.

Traditional forms of producing or generating assets or wealth have accelerated with the adaption of virtuality and the current circumstances surrounding humans nowadays. Just like any other industry or even sports, Play-to-earn enables the possibility of individuals, creators, and innovators to choose how they build their wealth in this brave new world.

In Star Atlas, we plan to implement both fungible and non-fungible assets to represent player assets. As such, players truly possess the keys to those assets, providing security that is nearly impossible to compromise, with the exception of user error.

Star Atlas is revolutionizing the idea of what a play-to-earn game can be with its immersive metaverse. Players can earn money by selling items which are represented as NFTs in our online marketplace and exchanging ATLAS tokens.

The game has built-in deflationary mechanisms where materials used to craft items are destroyed when they construct a new item. Space battles have a heightened sense of urgency where your ship, which is an NFT, can be permanently lost and burned if you battle another player and lose.

Star Atlas also becomes more challenging when you leave behind the safety of NPC populated towns and travel into the deep beyond. If you survive, you’ll come home with greater rewards.

The carefully crafted metaverse of Star Atlas elevates the entire play-to-win genre by uniting these designs into one seamless player experience.

Every asset in the game is an NFT — ships, crews, pets, components, land, structures, clothing, and more. These are bought and sold using ATLAS, a token that functions as the in-game transactional currency for purchasing spacecraft and consumables, or making upgrades and repairs to ships.

At the same time, players can utilize the dual-purpose POLIS governance token to shape the strategic element of Star Atlas and exert political influence within the game, as well as be part of the decision-making process during continual game development, like setting the long-term perpetual inflation rate, implementing a version of Harberger’s tax for property values, and determining which regions to build out.

With our recent launch in April, 2021 of a series of NFTS called : “ReBirth: Genesis of a Metaverse”; people who bought the different NFTs will be rewarded by STAR ATLAS for venturing forth to join this trail-blazing journey into the metaverse. Everyone partaking in these experiences who collects them also gets in-game NFT rewards based on how many sequential meta-posters or “tiers” they’ve collected.

For more information, we recommend you to read our whitepaper and new economic paper.

https://staratlas.com/white-paper.pdf

https://staratlas.com/economics-paper.pdf

lupo.eth: Solana, son haftalarda gerçekten en popüler ağlardan biri oldu. Bunda projenizin hype’ının büyük katkısı olduğunu düşünüyorum 🙂

Detaylı cevabın için teşekkürler!

Solana has really been one of the most popular networks for the last weeks. I think your project’s hype had a great contribution in this 🙂

Thank you for your detailed answer!

lupo.eth: 3- Star Atlas oyununu oynayan oyuncuların ne tür ekipmanlara sahip olmaları gerektiği ve oyuncuların Star Atlas evreninde ne tür kazançlar elde edebileceği konusunda neler söylersiniz?

3- What would you say about what kind of equipment do players of Star Atlas need and what kind of gains the players can get in the Star Atlas universe?

Santi: Bence vurgulamamız gereken ilk şey, Star Atlas Power To The People’dır, bu felsefe altında yaratılmaktadır ve Star Atlas metaverse’nin bir parçası olmakla ilgilenen birçok kişiye erişim sağlamayı ummaktadır. Ne tür bir donanımda, şu anda ilk iş bir gemiye sahip olmak olurdu? Farklı fiyatlara sahip farklı çeşitlerimiz var. Katılmanın diğer yolları, diğer meraklılarla ittifaklar kurmaktır, belki de zaten mürettebata ihtiyacı olan bir gemisi olan biriyle?

Ek olarak gelecekte Star Atlas metaverse’e katılmanın birçok yolu olacak. Oyunlar geliştikçe ve büyüdükçe, daha fazla olasılık ortaya çıkacaktır.

Opal Jet – 20 dolar’a alınabilir

I think the first thing we need to highlight is that Star Atlas is Power To The People, it is being created under that philosophy and it hopes to give access to many who are interested in being part of the Star Atlas metaverse. In what type of equipment, right now the first thing would be to have a ship. We have different ones, with different types of prices. Other ways to participate is by creating alliances with other enthusiasts, perhaps someone that already has a ship that needs crew members.

Additionally in the future there will be many ways to join the Star Atlas metaverse. As the games develops and grows, more possibilities will emerge.

Opal Jet – Can be bought for 20 usd

lupo.eth: Harika!

Awesome!

lupo.eth: 4- Star Atlas’da hem ATLAS hem de POLIS adında 2 yerel token olduğunu görüyoruz. Tokenlerin işlevleri ve kullanıcılar açısından avantajlarını açıklayabilir misiniz?

4- We see that there are 2 local tokens in Star Atlas, both ATLAS and POLIS. Can you explain the functions and advantages of these tokens in terms of users?

Santi: POLIS, oyundaki finansal hisseyi, bahis yapılan DAO’lardaki oy gücünü ve Hazine’nin kontrolünü temsil eden, her yönetişim düzeyinde kullanılan yönetişim tokenidir. Büyümeyecek sabit bir arzı vardır (yönetim tarafından aksi yönde bir karar verilmedikçe).

ATLAS ise, bir değişim/takas aracı olarak kullanılan ödeme tokenidir.

Oyun içi ekonominin büyümesine uymayı ve oyun içi ekonomik etkileşimler ve oyuna giriş rampaları için sağlam bir parasal temel sağlamayı amaçlayan enflasyonist bir tokendir.

Bir varlık olarak POLIS, uzun vadeli üretimi için ATLAS ekonomisinin yönetimini teşvik eden düşük hızlı, uzun vadeli bir değer deposudur. POLIS DAO, ATLAS hazinesinde ATLAS’ın mint edilmesi, dağıtımı ve yeniden dağıtımı ile görevlendirilmiştir ve ATLAS’taki getirilerin bir kısmını finanse etmek için oy verdikleri gelişmelere kazandırmaktadır.

Uzun vadeli bir bakış açısıyla, DAO yöneticileri nihayetinde Metaverse geliştirme yönünü yönlendirebilecekler. Kurucu Star Atlas geliştirme ekibinin oyun varlıkları ve oyun tasarımı için birincil satıcı olarak seçilebileceği ölçüde bile. Daha acil odaklanılması gereken diğer alanlar ise şunlardır: ekonomik revizyonlar, özellik sürümleri, varlık sürüm programları ve oynatıcı tarafından oluşturulan içeriğin dahil edilmesi için isteğe bağlı. POLIS’in toplam arzı kalıcı olarak sabittir ve artmaz.

POLIS tokeninin toplam arzı 360.000.000.

POLIS, aşağıdaki yollarla edinilebilir:
-Birincil Emisyon: Star Atlas ekibi, POLIS tokenlerini doğrudan potansiyel yöneticilere satabilir
-İkincil Piyasalar: İkincil pazarlarda satın alınabilir ve satılabilir, ancak sınırlı çeşitlilikte kilitleme/hak etme programları ile birlikte gelir
-Oyun içi Ödüller: Oyun içinde belirli görevleri tamamlama
-Metagame Ödülleri: a. Belirli bir süre kalan veya bir miktar değer üreten yeni kullanıcıları aktif olarak çekmek b. Mevcut kullanıcıları, bu loncaların/grupların ürettiklerine göre loncalar/gruplar ve daha fazlası şeklinde organize etmek. c. Loncalar/İttifaklar, evrende ne kadar süredir aktif olarak yer aldıklarına bağlı olarak bir miktar POLIS ile ödüllendirilecek.
-Ödül yapısı, kayıp Yönetişim Katılımı: DAO’da Staking ve aktif olma Meta-ekonomi Ödüller: AMM’ler ve diğer DeFi kuruluşlarında likidite sağlanmasını caydırmak için kalibre edilecektir.

POLIS is the governance token used at each level of governance, representing financial stake in the game, voting power in the DAOs where it is staked, and control of the Treasury. It has a fixed supply that will not grow (unless a decision to the contrary will be made by governance down the line)

ATLAS is the payment token used as a medium of exchange.

It is inflationary, aiming to match the growth of the in-game economy and provide a solid monetary base for in-game economic interactions and onramps to enter the game.

As an asset, POLIS is a low-velocity, long-term store-of-value that incentivizes governance of the ATLAS economy for its long-run production. The POLIS DAO is tasked with the minting, distribution, and redistribution of ATLAS within the ATLAS treasury, and earn portions of the returns in ATLAS to the developments they vote to fund.

With a long-term perspective, DAO governors will ultimately be able to drive the direction of Metaverse development. Even to the extent that the founding Star Atlas development team could be voted out as the primary vendor for game assets and game design. Other areas of more immediate focus include: economic revisions, feature releases, asset release schedules, and optionality to incorporate player-created content. The total supply of POLIS is permanently fixed and does not increase.

The total supply of the POLIS token is 360,000,000.

POLIS can be acquired in the following ways : Primary Issuance: The Star Atlas team may directly sell POLIS tokens to potential governors Secondary Markets: Can be bought and sold on secondary markets, but come with a finite variety of lockup/vesting schedules In-game Rewards: Completing certain missions in-game Metagame Rewards: a. Actively attracting new users that stay for some amount of time or generate some amount of value b. Organize existing users into guilds/factions and more, based on what these guilds/factions produce c. Guilds/Alliances will be rewarded with an amount of POLIS based on how long they have actively participated in the universe. The reward structure will be calibrated to disincentivize churn Governance Participation: Staking in the DAO and being active Meta-economics Rewards: Liquidity provision on AMMs and other DeFi entities.

lupo.eth: 5- Kripto dünyasına uzak olan oyunseverleri, Star Atlas evrenine çekebilmek adına ne tür aksiyon planlarınız olacak?

5- What kind of plans do you have in order to attract gamers to the Star Atlas universe who have not yet met the crypto world?

Santi: Star Atlas, kendilerini metaverse içine sokmayı hayal eden herkes için bir oyundur. Yine de, yeni oyuncuları çekmeyi amaçladığımız ana yollardan birinin, play-to-earn imkanı olduğuna inanıyorum. Star Atlas, kendi ekonomisi ve farklı olanakları ile DeFi’nin anlamını ve bilgiyi yaymanın kapısıdır.

Star Atlas is a game for everyone who dreams to immerse themselves in the metaverse. Yet, I believe one of the main ways we aim to attract new gamers is by the possibility of play to earn. With its own economy and different possibilities, Star Atlas is the gate to spread knowledge and the meaning of DEFI.

lupo.eth: Çok güzel detaylar, bu açıkçası daha önce gördüğümüz sıradan bir Blockchain oyunu değil.

Very nice details, this is obviously not a regular Blockchain game that we have seen before.

lupo.eth: Açıklamalarınız için teşekkürler! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

lupo.eth: 6. Solana ile ilgili son günlerde yaşanan ve Solana’nın resetlenmesiyle sonuçlanan problem oyunun geleceği için neyi temsil ediyor? Gelecekteki sorunlar projeyi gerçekleştirilemez hale getirebilir mi?

6. What does the recent problem with Solana that forced developers to reset Solana represent for the future of the game? Can future problems make the project unfeasible?

Santi: “14 Eylül’de Solana ağında yaşanan kesintiden dolayı cesaretim kırılmıyor. Aslında, tam tersi. Solana, hem kullanıcı tabanında hem de platformda gelişen yenilikçi ürünlerde katlanarak büyümeye devam ediyor. Ayrıca ve daha da etkileyici olan Solana, hızla çözülmekte olan başarısızlıktan önce saniyede 400.000’den fazla işlemi gerçekleştirebiliyordu. Bu, web ölçeklenebilir bir blockchain’in gerçek potansiyelini gösterir ve temel protokol olarak Solana ile Star Atlas’ı oluşturma konusundaki kararlılığımı daha da pekiştirir. Olay, belirsiz bir gelecek için aksi takdirde bozulmamış bir kayıt üzerinde muhtemelen bir leke olacak olsa da, çözümün uygunluğu umut vericidir. Ayrıca olay sırasında herhangi bir değer kaybı yaşanmadı. Ve son olarak, bu olayı geliştirmenin şu anki aşamasında, hala Beta durumundayken yaşamak, mümkün olan en iyi sonucu veriyor.”

For this question, I will quote our CEO, Michael Wagner: “I am not remotely discouraged by the outage experienced across the Solana network on Sept. 14th. In fact, quite the opposite. Solana continues to experience exponential growth across both the user base, as well as innovative products developing on the platform. Further, and even more impressive, Solana was capable of handling greater than 400,000 transactions per second prior to the failure, which is being rapidly resolved. This demonstrates the true potential of a web scalable blockchain, and further solidifies my resolve in building Star Atlas with Solana as the foundational protocol. While the incident will likely be a blemish on an otherwise pristine record for an indefinite future, the expediency of resolution is promising. Additionally, no value was lost during the incident. And finally, experiencing this incident at the current phase of development, while still in Beta status, results in the best possible outcome.”

lupo.eth: Bu son sorumuzdu! Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. Bizim için bir zevkti.

Şimdi 5 dakikalık bir ara verip üyelerimizin soru sormasına izin vereceğiz!

That was our last question! Thank you for all your answers. It was a pleasure for us.

Now we will give a 5 minute break and let our members ask questions!

Santi: Haydi başlayalımm.

Let’s goo.

Alicia: Merhaba Santi. Oyun oynamak için tokeninizi satın almamız gerekiyor mu? Yoksa ücretsiz mi? Ödül sistemi var mı?

Hello, Santi. Do we need buy your token to play games? Or it’s free? Is there any reward system?

Santi: Oynamaya başlamak için sadece 20 usd’lik bir gemiye ihtiyacınız olacak. Bunu kullanarak görevleri tamamlayıp token kazanabileceksiniz 🙂

To start playing you’ll only need a 20usd ship. You’ll be able to earn tokens by completing missions using it 🙂

Rakesh Kumar: Oyuncular ve yatırımcılar var, Star Atlas platformu sadece oyuncular için mi?

There are gamers & investors, is Star Atlas platform only for Gamers?

Santi: Star Atlas herkesin bir arada yaşayabileceği bir yerdir. Pek çok farklı meslek bulabileceksiniz ve olanaklar gerçekten sınırsız!
Sadece belirtmek gerekirse, önce bir OYUN ve ikinci sırada bir kripto projesi olduğumuzu söylemeliyim 🙂

Star Atlas is a place where everyone can coexist. You’ll be able to find lots of different professions and the possibilities are really limitless!
Just to note, I should say that we are a GAME first and second a crypto project 🙂

Luffy21: Ana akım benimsemeler herhangi bir proje için çok önemlidir, bu nedenle StarAtlas’ın Blockchain Teknolojisinin Oyun Dünyasına toplu olarak benimsenmesi için hazırlıkları nelerdir?

Star Atlas’ta sanatçılar kendi 3D varlıklarını oluşturup NFT olarak basıp oyuna aktarabilecekler mi?

Mainstream adoptions are very important for any project so what are StarAtlas’ preparations for the mass adoption of Blockchain Technology into the Gaming World ?

In StarAtlas will the artists be able to make their own 3d assets, mint them as nft, and import them into the game?

Santi: Merhaba! Bu harika bir soru!!

Bu, son zamanlarda gerçekten çok odaklandığımız bir konu. Oyun kazanmak için oyunun gerçek anlamda benimsenmesinin, Star Atlas lansmanı gibi AAA kalitesinde projelerden sonra geleceğine inanıyoruz. Bunun birçok sorumluluğu beraberinde getirdiğini biliyoruz ve hem blockchain hem de oyun dünyalarına yeni insanların uygun bir şekilde dahil edilmesini sağlamak için kendimizi hazırlıyoruz. Yakında bu cephede daha fazla haber gelecek.

İkinci soruya cevap.
Star Atlas’ı kesinlikle sanatçıların ürünlerini geliştirebilecekleri ve metaverse içinde darp edip satabilecekleri bir yer olarak görüyoruz! Kendi gezegeninizin içinde kendi sanat galerinizi hayal edin!!

Hey! This is a great question!!

This is something in which we are really focusing a lot lately. We believe that true adoption of play to earn gaming will come after AAA quality projects like Star Atlas launch. We know that this comes with a lot of responsibilities and we’re preparing ourselves to provide an appropriate onboarding of new people into both the blockchain and gaming worlds. More news to come on this front soon.

Answering the second question.
We for sure see Star Atlas as a place where artists can develop their products and be able to mint and sell inside the metaverse! Just imagine your own art gallery inside your own planet!!

Erdem Eroz: Oyun içi sanal kazançları platformunuzda gerçek dünya gelirine nasıl dönüştürebileceğimizi açıklayabilir misiniz?

Can you explain how we can convert in-game virtual earnings into real world income on your platform?

Santi: Tabi ki! Hem ATLAS hem de POLIS, farklı merkezi ve merkeziyetsiz borsalarda trade’i serbest olacak! Yani yapmanız gereken tek şey, kazançlarınızı bir CEX veya DEX’e almak ve bunları bir miktar stablecoin ile takas etmek veya satmak 🙂

Sure!  Both ATLAS & POLIS will be free-to-trade in different centralized and decentralized exchanges! So what you only will need to do is take your gains to a CEX or DEX and swap them for some stablecoin or sell them 🙂

Rimjihim: Star Atlas Projesi için Yakın Dönem (2021’e Kadar) Yol Haritası nedir?
Detayları paylaşabilir misiniz?

What is the near Term ( Till 2021) Roadmap for the Star Atlas Project?
Can Yoi share the details?

Santi: Elbette. Bunun yol haritamızın şu ana kadar nasıl göründüğünün doğru bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz.

1) Marketplace – Ağustos ayının ilk haftası

2) Oyun Ekonomisi belgesinin yayınlanması – Ağustos ayının ilk yarısı
– Tokenomik – ATLAS & POLIS ve bu tokenlerin her birinin ne işe yaradığı
– Oyun Ekonomisi – oyuncuların oyunda geçirdikleri zamandan nasıl para kazanabilecekleri

3) Yeni interaktif web sitesi ve Sinematik tanıtım/fragmanın lansmanı – Ağustos ortası

4) Snapshot (cüzdandaki posterlerin) – 30 Ağustos

5) Token Üretim Etkinliği (TGE) – ATLAS ve POLIS’in oluşturulması ve ilk satışları – Ağustos sonu

6) Galaktik Varlık Arzı – Varlık satışları (başlangıç) – Eylül ayının ilk haftası

6) Mini oyun – Kayıt aşaması – Eylül

7) Mini oyun – Gemi konfigürasyonu ve Görevler – Açıklanacak

8) Mini oyun – Arazi talep etme ve Madencilik – yıl sonu

9) Mini oyun – Uzay İstasyonu konfigürasyonu – Açıklanacak

10) UE5 Showroom Modülü – Q1 2022

Sure. We can say that this an accurate version of how our roadmap looks so far.

1) Marketplace – first week of August

2) Release of the Game Economics document – 1st half of August
– Tokenomics – ATLAS & POLIS, and what the utility of each of these token are
– Game Economy – how players are able to monetise time spent in the game

3) Launch of new interactive website & Cinematic teaser/trailer – mid August

4) Snapshot (of posters in wallet) – August 30th

5) Token Generation Event (TGE) – Creation & initial sales of ATLAS & POLIS – end of August

6) Galactic Asset Offering – Asset sales (kick-off) – First week of September
6) Mini-game – Registration phase – September

7) Mini-game – Ship configuration & Missions – TBD
8) Mini-game – Claiming land & Mining – end of year
9) Mini-game – Space Station configuration – TBD

10) UE5 Showroom Module – Q1 2022

lupo.eth: Sanırım hepsi bu kadardı! Star Atlas gibi heyecan verici bir proje için bir AMA’ya ev sahipliği yapmak zevkti!

Tüm katkıların için teşekkür ederiz Santi.

Star Atlas projesini çok yakından takip edeceğiz.

I think that was all! It was pleasure to host an AMA for an exciting project such as Star Atlas!

Thank you for all your contribution, Santi.

We will be following Star Atlas project very closely.

Star Atlas hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:

????Web site: https://staratlas.com
????Whitepaper: https://staratlas.com/white-paper.pdf
????Telegram: http://t.me/staratlasgame
????Telegram Ann.: https://t.me/staratlasgames
????Twitter: https://twitter.com/staratlas

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Kripto Cüzdanlar: Hangi Tür e-Cüzdan Sizin İçin En İyisi?

Lark Davis Neden 2021’in 4. Çeyreğinin En Çok “Kripto Milyonerini” Üreteceğine İnanıyor?