in ,

Stake Edilen 1 Milyar Dolarlık SOL’un Kilidi Açılıyor!

FTX krizi sonrası yaşanan düşüşlerden en çok etkilenen Solana’yı yeni bir satış dalgası bekliyor olabilir. 

Solana onaylayıcılarının, 24 saatten kısa bir süre içinde 1 milyar dolar değere varan Solana’nın kilidini açması bekleniyor. Solana arzının yüzde 13’ünü temsil eden bu miktar, Solana tarihinin en büyük ikinci token arzı olacak. 

Solana Compass’tan alınan veriler, Epoch 370’in kilit açılma süresinin 10 Kasım tarihinde saat 8:30 (UTC)’da sona erecek şekilde ayarlandığını gösteriyor. Hesaplamada bir zaman birimi anlamına gelen Epoch, dönem olarak adlandırılabilir.

Epoch protokolü ile merkeziyetsiz platformlar üzerinde stake edilen Solana varlıkları belirli dönemlerde yatırılabiliyor ve çekilebiliyor. Normal stake yönteminden farklı olarak Epoch, 2 günlük periyotlar ile işlem yapılmasına olanak tanıyor.

Solana Compass web sitesinin kontrol paneli şu anda doğrulayıcılar tarafından açılması planlanan 51 milyondan fazla SOL token gösteriyor. 

 

Son 24 saatlik CoinMarketCap verilerine göre Solana, %45’ten fazla değer kaybı yaşadı. Popüler altcoin, gün içerisinde 31 dolar seviyesinden 16,39 dolar seviyesine kadar geriledi. Solana’nın aşağı yönlü kırılımı FTX krizinden hemen sonra gerçekleşti. 

Solana arzının yüzde 13’ünü temsil eden kilitli miktarın açılacak olması bu karmaşa ortamında SOL fiyatını nasıl etkileyecek merak konusu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Kripto Para Piyasasında Son Üç Günde Neler Yaşandı?

Bitcoin

Bitcoin (BTC)’nin Düşüşü Hakkında Analistler Ne Diyor?