in , ,

Stacks Ekosisteminde 3. Çeyrek Gelişmeleri

stacks

Stacks 2.0’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, Bitcoin’de daha önce hiç yapılmamış şeylerin yapıldığını gördük. BTC getirisi elde eden NFT’lerden, kendilerini geri ödeyen merkeziyetsiz kredilere kadar, Stacks ve üreticileri Bitcoin’in tüm potansiyelini açığa çıkarmaya başladı.

Stacks STX
DeFi’nin özelliklerini Bitcoin ağının güvenliği ile birleştirmeyi amaçlayan bir proje, Bitcoin ağına akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) getirmek için tasarlanmış bir katman blok zinciri protokolüdür. Stacks (STX) fiyatı, Bitcoin DeFi’yi daha fazla yakalarken %195 arttı.

Stacks Foundation Son Çeyrek Öne Çıkan Haberleri

Arkadiko Mainnet Lansmanı
Meltem Demirors, benzersiz kendi kendini ödeyen krediler sağlamak için Stacks ve Bitcoin arasındaki benzersiz ilişkiden yararlanan Arkadiko ana ağ lansmanı için duyduğu heyecanı paylaştı.

Miami Coin 20M$’a Doğru Harekete Geçiyor

Devam eden heyecan ve madencilik, Stacks fiyatındaki son artışla birlikte, Miami cüzdanını şehrin iyi bir şekilde kullanması için hazır fonlarla doldurdu. Miami coin için Okcoin’de stake başlatıldı.

ALEX Testnet, 1200’den Fazla Test Kullanıcısını Ağırladı

ALEX ekibi test ağlarını 10 Ekim’de başlattı ve o zamandan beri yaklaşık 600 kişiyle testleri tamamladı. ALEX’in temel ürünü, temel olarak Stacks tarafından desteklenen sıfır kuponlu bir tahvildir (geleneksel finansta). Bu ürünün önemli bir faydası, bir kredinin faiz oranıyla ilgili belirsizliği azaltarak daha iyi finansal planlama sağlamasıdır.

Brink X Stacks

Brink ve Stacks Vakfı, $BTC getirisi ile Bitcoin çekirdek gelişimini destekliyor.
Sponsorluk, Stacks blok zincirinde Stacking aracılığıyla üretilen Bitcoin getirisi ile doğrudan ödenen türünün ilk örneğidir.

Bitcoin NFT’leri

Büyük Bitcoin NFT Sürümü
Stacks yaratıcıları sayesinde Bitcoin’deki NFT’ler patlıyor. Stacks ekosistemindeki Bitcoin NFT’lerine odaklı bir ilgi mevcut.

Bitcoin NFT’leri Yığınlarda Ortaya Çıkıyor. Gelişebilirler mi?
İpucu: Cevap evet. NFT’ler Bitcoin’de başlatılıyor. İşlemlerini önde gelen kriptonun blok zincirine yerleştiren Stacks aracılığıyla yapılıyor. Ayrıca, bu hafta Benzinga’nın NFT dökümünde alıntılanan Layer’dan Stacker arkadaşınız Alla’yı da kaçırmadığınızdan emin olun.

Stacks Punks

Popüler “Punk” NFT çılgınlığı, Stacks topluluğunu vurdu! Stacks Punks, şimdiye kadar yaklaşık 500.000 $ işlem topladı ve bazı Punk’lar 10.000 STX’in üzerinde satış yaptı.

Superfandom

Rare Sense’in NFT platformu Superfandom, “Hayran katılımı için OpenSea” olarak ayarlandı.
Stacks Accelerator ekibi Rare Sense’in NFT platformu olan Superfandom, yaratıcıları, ünlüleri ve etkileyicileri NFT’ler aracılığıyla hayranlarına bağlar. Superfandom, içerik oluşturucuların sosyal medya ortak çalışmaları veya yüz yüze etkileşimler gibi özel deneyimlere izin veren NFT’leri kolayca başlatmasını sağlar.

Boom

Boom ekibi, staking yoluyla ödüller sunan yeni bir NFT türü olan Boombox’ları başlattı. Boombox’lar aktarılabilir ve sahiplerinin istedikleri zaman staking ödüllerinin bir yüzdesini kullanmalarına izin verir. Sadece bir çeyrekte, tüm zamanların 1 milyon dolarını aştılar.

Eggschain

Blockchain ile Genetik Materyal Takibi için İlk Patent
Genetik materyali izlemek için genetiği ve blok zincirini birleştiren bir sağlık teknolojisi şirketi olan Eggschain, kan, genom, dokular, organlar, DNA, RNA, sperm, yumurta, embriyoların depolanmasını ve transferini izlemek ve izlemek için öncü, patentli çözümünü duyurdu. Eggschain, Stacks üzerine inşa edilmiştir.

Bloksurvey

Stacks’ın gücünü AI ile birleştiren Blocksurvey ekibi, gizlilik öncelikli olduğu formlar dünyasında yenilik yapmaya devam ediyor. GPT-3 anketleri, kullanıcıların ilgili anket sorularını hızlı bir şekilde oluşturmasını sağlar.

Sigle: BTC Kazanmak İçin Yazın

Sigle ekibi, merkeziyetsiz blog platformu için yakında bir stake başlatacak. Okuyucular, sırayla stake yoluyla elde edilen BTC getirisini kazanabilecek yazarları desteklemek için STX’i kilitleyebilecekler.

Stacks Madenciliği Monitörü

Daemon Technologies, STX Madencilik Monitörünün güncellenmiş bir tasarımını yayınladı. Bu en yeni sürüm, STX madencilik pazarındaki son madencilik faaliyetlerine genel bir bakış sağlar ve tüm kullanıcılara hem Stacks hem de Bitcoin blok zincirlerinde zincir üstü faaliyetin anlık görüntüsünü verir.

Listelenmeler: Blockchain.com, Binance (STX/BUSD), WazirXIndia, Coinbase

Stake: RoundlyX, Okchain

Diğer Önemli Gelişmeler:

  • Staking 1 Milyar dolara ulaştı.
  • GoSats uygulamasında bulunan uzantı ile uygulama ile alışveriş yaptıkça hesapta Bitcoin birikiyor.
  • $MIA stake Okcoin’de.
  • Coinbase Custody, STX Desteği Ekliyor.
  • Stacks kullanıcıları, Stacks ağı üzerinde yerel Wrapped Bitcoin’i, yani xBTC’yi kullanabilecekler.
  • Yeni Stacks veri portalları ekleniyor.
  • Clarinet: Clarity akıllı sözleşme geliştirme test etme ve dağıtımını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
  • Syvita, Stacks üzerindeki akıllı sözleşmelerde bitcoin ile ilgili işlemleri yürütmek için açık kaynaklı bir Clarity kitaplığı oluşturdu.
  • Orbit Chain ekibi, Stacks blok zincirini entegre edecek.
  • Stacks destekli blockchain kimlik yönetimi uygulaması SmartWallet 2.0 çıktı.

Stacks Ölçeklendirmede Sonraki Dönem

Yoğun NFT lansmanları sırasında tıkanıklık bir sorun olduğundan, Stacks Core Developers, kullanıcılara gelişmek için ihtiyaç duydukları hız, güvenlik ve ölçeklenebilirlik seçeneklerini sunmak için çeşitli yöntemler üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor.

Stacks 2.1

Stacks 2.1, Ocak ayında piyasaya sürülen mevcut Stacks 2.0 ana ağına önerilen bir ağ yükseltmesidir. Bu yazılım güncellemesi, varsayılan madencideki işlem seçim mantığını nonce dizisi yerine ücrete göre önceliklendirecek şekilde değiştiren bir nokta sürümüdür. Yükseltme otomatik olarak gerçekleşmeyecek, bu nedenle ekosistem paydaşlarını bir sonraki adımda ve nasıl dahil olacakları konusunda bilgilendirdiler.

https://twitter.com/JudeCNelson/status/1442383899691298820
Hiro Web Cüzdanı (Chrome/Firefox) Primetime İçin Hazır
Stacks 2.0’ın lansmanı için bu yılın başlarında piyasaya sürülen cüzdan uzantısı, artık web uygulamalarıyla etkileşim ve STX ve diğer Stacks tabanlı varlıkları yönetme dahil olmak üzere düzenli üretim kullanımı için önerilecek kadar olgunlaştı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

blockchain oyunu polygon games

NFT ve Kripto Ödülleri Kazanmak İçin Oynayabileceğiniz 18 Blockchain Oyunu | 1

Radio Caca (RACA) Projesinde Son Gelişmeler