in , ,

Stablecoinler İçin Yatırım Sistemi: Mercurial Finance

Mercurial, DeFi’nin istikrarlı varlıklar için ilk dinamik kasalarını inşa ediyor, kullanıcıların istikrarlı varlıkları kolayca yatırmaları ve darp etmeleri, kendi gereksinimleri için likidite üretmeleri veya bu tür taleplerle ekosistem katılımcılarına sunmaları için teknik araçlar sağlıyor.

Performansı optimize etmek için, varlıklar düşük mali patinaj takaslarından, Kredilerden, flaş Kredilerden (Teminatsız krediler) ve harici üçüncü taraf merkezi olmayan protokollerden çok çeşitli kullanım durumlarını kolaylaştırmak için dinamik olarak kullanılacaktır. Aynı işlemde para çekme ve takas gibi önemli işlemler Solana‘nın güçlü performans kapasitesi sayesinde mümkün olmaktadır.

Solana ekosistemindeki sabitlenmiş varlıkların kullanılabilirliğini daha da artırmak için, mUSD veya mBTC gibi yapay birimlerin oluşturulmasına izin verecekler. Bu varlıklar, hem diğer kasalar için likiditeyi artırmak hem de diğer üçüncü taraf merkezi olmayan protokollerle etkileşimi kolaylaştırmak için kasalara eklenebilir.

İnovasyon ve Yol Haritası

Şirket Yol haritasına uygun olarak, USDC, USDT, wUSDC ve wDAI için birer ayrı kasa ile başlayacak ve dinamik ücretlerle düşük mali kayma takaslarını kolaylaştıracak. Solana’da anahtar teknik ve ekosistem parçaları (Programlar arası uyumluluk ve fiyat Oracle’ları gibi) kullanıma sunulduğunda, özellikler buna göre eklenecektir. Ayrıca, Solana Testnet’in beta sürümü, önümüzdeki hafta önemli teknik ve sistem bilgilerini içeren hafif bir makale ile birlikte dağıtılacak.

Şirket Solana’daki DeFi ekosistemi son derece hızlı bir şekilde geliştiğini ve stablecoinlerin birincil öneme sahip olduğunu düşünüyor. Aynı zamanda Mercurial gibi dinamik bir sistemin, kullanıcıların en verimli kanallara kanalize olmak için kolayca likidite elde etmeleri için sağlam bir platform olacağına inanıyorlar.

Solana Tarafından Desteklenmektedir

Mercurial, yüksek performanslı blockchain üzerindeki güçlü ürün olanakları ve ekosistemin büyüme potansiyeli nedeniyle Solana üzerine inşa edilmiştir. Solana’nın mimarisinden ve çekirdek mühendislerin sağladığı teknik destekten çok etkilenen şirket Solana ile çalışmaktan konusunda oldukça istekli. Ayrıca Solana’nın en büyük DeFi ekosistemi olacağına inanıyorlar.

mer

Fonlama ve Partnerlik

Şirket ayrıca; Alameda Research, Solana ekosistem fonu, OKEx ve Huobi de dahil olmak üzere piyasada etkin rol oynayan bir takım kuruluşlardan da fonlandığını belirtiyor. Mercurial, Ethereum topluluğundaki en tanınmış projelerden biri olan Kyber Network ile Ar-Ge ve pazarlama konusunda işbirliği yapacak. Kyber’in kurucu ortağı Loi Luu da Mercurial’a kurucu danışman olarak katılacak. Ben de kadar büyük finans kuruluşları tarafından fonlanan, bir o kadar da iddiaalı ve ortama farklı bir hava katacak Mercurial’i yakından takip etmekte fayda var.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Vefa İlgün tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 2020 yılında bitiren Vefa, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ABD'nda yüksek lisans yapmaktadır. İleri derecede İngilizce ve temel seviyede Almanca bilmektedir. Aktif olarak inşaat ve ticaret sektörlerinde yer almaktadır. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

Reef

Yenil Nesil IDO Platformu: ReefStarter

NFT

NFT Sanatı Ve Telif Hakkı Hakkında Bilmeniz Gerekenler