in ,

SRC-20 Nedir?

Bitcoin Stamps (Bitcoin pulları) ya da SRC-20 tokenleri, 2014 yılında Rare Pepe NFT koleksiyonunu başlatan Ordinals ve Counterparty’den ilham almıştır. 

STAMPS (Secure Tradeable Art Maintained Securely) protokolü, Bitcoin blok zincirine veri eklemek için farklı bir yerleşim yöntemi önermektedir. SRC-20, Ordinals tarafından kullanılan yazı teknolojisine kıyasla farklı ödünler vermektedir. 

İlk STAMPS’ın piyasaya sürülmesinden bu yana geçen sürede, Bitcoin blok zincirinde 16.500 STAMPS oluşturuldu ve ilk lansman döneminde Ordinals’e kıyasla oluşturulan varlıkların günlük büyümesini geride bıraktı. 

STAMPS (SRC-20) Ne İçin Kullanılıyor? 

STAMPS, parçalı NFT’leri basmak ve verileri Bitcoin düğümlerinde depolamak için kullanılıyor. Yöntem çok fazla blok alanı ve kaynak gerektirdiği için STAMPS’in önerilen kullanım durumu, tüm bir NFT’yi oluşturan ve görüntünün boyutuna göre farklı bölümlerde satılabilen 24×24 piksel, 8 renk derinliğinde PNG veya GIF içindir. 

Parçalı ya da kesirli NFT, tüm bir PNG’yi takas etmek yerine bir dilimini takas etmeye imkan sağlar. 

STAMPS geliştiricisi ayrıca protokol entegrasyonlarını düzenlemek için Emblem ve Hiro Wallet ile görüşmelerde bulunduğunu ve bunlardan ilkinin kullanıcıların OpenSea gibi üçüncü taraf pazar yerlerinde STAMPS alıp satmalarına olanak tanıyacağını belirtti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Turbo Memecoin Nedir? Nasıl Alınır?

LimeWire (LMWR) Listelenmeye Başladı!