içinde

Spotify NFT’leri Deniyor

Denemeler olumlu sonuçlandığı takdirde, sanatçılar yakında Spotify üzerinden NFT’lerini tanıtabilecekler. Steve Aoki ve The Wombats, teste katılan sanatçılardan bazıları.

Sanatçılar hali hazırda zaten Spotify profillerinde ürün ve biletlerin tanıtımını yapabiliyor. Spotify şimdi de sanatçılara NFT’lerini de tanıtmalarına izin verecek bir özelliği test ediyor.

NFT trendine dahil olan en son teknoloji şirketi Spotify oldu. Bu ayın başlarında Roblox’ta “Spotify Island”ın lansmanı ile şirket web3 dünyasına giriş yaptı. Aralarında Steve Aoki ve The Wombats’ın da bulunduğu pilot sanatçı grubuyla denemeler yapan Spotify, artık platformda NFT’leri ABD’de yerleşik seçili kullanıcılara test edecek.

Bir Spotify yetkilisi verdiği demeçte, “Spotify, küçük bir grup sanatçının mevcut üçüncü taraf NFT tekliflerini sanatçı profilleri aracılığıyla tanıtmasına yardımcı olacak bir test yapıyor. Sanatçı ve hayran deneyimlerini iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş bir deneyimin önünü açıyor ve diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor” dedi.

Test şu anda ABD’de Spotify’ın Android uygulamasının “belirli” kullanıcıları için çalışıyor ve NFT’leri sanatçıların profil sayfalarında önceden ulaşabilecekler. Bunları harici pazarlardan görüntülemek ve satın almak için dokunabilecekler.

Bununla birlikte, doğrudan NFT satışı gerçekleşmeyecek. Kullanıcıların satın alma gerçekleştirmek için harici bir pazara girmesi gerekecek. Spotify, testin bir parçası olarak satışlardan kesinti yapmayacağını söyledi. Spotify burada NFT satmıyor. Sadece NFT satan sanatçıların onları tanıtmasına izin vermenin bir yolunu test ediyor.

Veriler, bunun tüm sanatçılar için tam bir özellik olarak kullanıma sunulup sunulmayacağına karar vermesine yardımcı olacak, ancak aynı zamanda Spotify’ın gelecekte NFT’lerle daha iddialı bir şey yapmaya karar verip vermediğini de açıkça bildirecek.

Diğer taraftan yeni hizmeti alan kullanıcılar, Spotify’ın onlara anketler gönderdiğini ve hatta bazı kişilere, NFT ve Web3 kullanıcılarına, ekip üyeleriyle sohbet etmeleri için ödeme teklif ettiğini bildirdi. Bu yönde Twitter’da paylaşılan post’lar arasında duyarlılık, kripto ile ilgili satın almalar ve insanların neden NFT satın aldıkları yönünde sorular vardı.

Spotify’ın Web3’e girmekle ilgilendiğine dair söylentiler, şirketin erken aşamadaki Web3 projeleriyle çalışmak için iki iş ilanı yayınladığı Mart ayından bu yana ortalıkta dolaşıyordu. En son haberler, Meta’nın Instagram’da dijital koleksiyonları ve NFT’leri test etmeye başlayacağını duyurmasından birkaç gün sonra geldi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Fantom (FTM), Terra (LUNA) Projelerine Çağrıda Bulundu

Trust Wallet Multi-Coin Cüzdanı Nasıl Geri Yüklenir?