içinde , ,

Spot Altın ve Spot Gümüş Teknik Analizleri | 20 Ocak 2022

ons altın

20 Ocak 2022 tarihli spot altın ve spot gümüş teknik analizlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Spot Altın (XAU/USD)

Spot altın fiyatı, ABD ve Rusya arasındaki gerilim nedeniyle etkilenmiş görünüyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırma ihtimalinin yükselmesi ve ABD tarafının gelen sert tepkiler altın fiyatlarına da etki ediyor. 1.829,93USD direncini kıran spot altın artık bu seviyeyi destek olarak kullanabilir. İlk etapta ise sırasıyla 1.869,30 – 1.909,24 – 1.950,34 direnç seviyelerini takip edebilir.

Spot Altın
Spot Altın Teknik Analizi | 20 Ocak 2022

Ancak 1.829,93 seviyesine tutunamadığı takdirde ise turuncu trend çizgisinden bir tepki alıp yükselen trend hareketine devam etmesi beklenebilir. Bu trendin altında ise sırasıyla 1.769, 1.753, 1.726 seviyeleri takip edilebilir. 1.682,90 – 1.661,48USD seviyesinde ise ana destek hattımız bulunmakta.

Spot Gümüş (XAG/USD)

Endüstride sıkça kullanılan gümüş, küresel piyasalarda yaşanan yarı iletken sorunu ve pandemi döneminde fabrikaların bir süreliğine üretimi durdurması nedenleriyle bir süredir baskılanmaktaydı. Fabrikalar tekrar üretime döndü ancak yarı iletken sorunu hala devam ediyor.

23 dolar desteğinden aldığı güçle 3 gündür aralıksız yükselen gümüş yatırımcılarını sevindiriyor. Bu yazı kaleme alındığı sırada 24,65 dolar seviyesinden işlem gören gümüş, grafikteki ilk direnç seviyesi olan 24,74 seviyesine yaklaşmış durumda. Bu nedenle ilk etapta bu direnç seviyesinden bir dönüş beklenebilir.

Spot Gümüş
Spot Gümüş Teknik Analizi | 20 Ocak 2022

Bu direnci kırması halinde sırasıyla 25,41 – 26,58 – 28,18 – 29 dolar dirençleri takip edilebilir. 24,74 direncini kıramadığı takdirde tekrar 23 dolar desteğine dönmesini bekleyebiliriz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

LOCGame x The Unfettered Ortaklığını Duyurdu!

Binance

API3 ($API3) Binance’de Listeleniyor: API3 ($API3) Nedir?