in , ,

Sportzchain (SPN) Platformu Tokenomi İncelemesi

Sportzchain, spor hayranları için $SPN token, watch-to-earn, Fan Commerce, GameFi ve daha fazlasını sunan ilk engage-to-earn (E2E) platformudur. Hayran katılımı için fırsatlar sunan dijital bir evrendir.

Sportzchain’in token’ı SPN’nin $0,0006 (Pre-Seed) ve $0,0012 (Seed) üzerinden başarılı özel satışının ardından, $SPN token’ının Sportzchain platformu ve engage-to-earn ekosistemindeki rolü hakkında daha fazla bilgi paylaşıyoruz.

Aşağıda, Sportzchain topluluğunun çıkarları göz önünde bulundurularak nasıl oluşturulduğunu göstererek $SPN’nin faydasıyla ilgili en önemli bilgilerden bazılarını inceliyoruz.

$SPN Token’ının Avantajları

Bir $SPN token sahibi olarak çeşitli avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajlar şunları içerir:

1.Sports Token (Taraftar Token) Sahipliği ve Alım Satımı: Sportzchain platformunda, $SPN favori spor takım sporları token’larınızı satın almak ve ona bağlı ekonomik faydaların yanı sıra etkileme gücünü toplamak için kullanılabilir.

2. $SPN Token Staking: Hem parasal hem de VIP avantajlarını ve ayrıcalıklarını kapsayan ödüller almak için $SPN’yi stake edebilirsiniz. Bir kullanıcı, tokens.sportzchain.com‘da $SPN stake etme ve %200’e varan APY getirisi kazanma fırsatına sahiptir.

3. $SPN Loto ve Yarışmalar: $SPN sahipleri, her hafta bir kullanıcının haftalık havuz tutarının %80’ini kazanacağı haftalık lotoya katılabilecektir. Ek olarak; platformda özel coin’e dayalı yarışmalara katılabilir ve daha fazla $SPN token’ı kazanma şanslarını ikiye katlayabilirler.

4. Fan-Ticaret: $SPN, indirimli ürünler, amazon kuponları, VIP maç biletleri, eğitim saatleri ve çok daha fazlasını yalnızca $SPN sahiplerine satın almak için kullanılabilir.

5. GameFi: Sportzchain platformu, her katılımcının $SPN’ye dönüştürülebilen off-chain ödül puanları kazanacağı günlük spor oyunlarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca; $SPN sahiplerinin yalnızca bir spor karşılaşmasını izlemekle kalmayıp izlerken kazanabilecekleri watch-to-earn başlatılacak.

$SPN Tokenomik Yapısı


$SPN Vesting (Hakediş) Programı

Pre-Seed Token Satışı ($SPN = $0,0006): TGE’de %4’ü ve 28 günlük TGE’den sonra %3’ü kilidi açıldı ve kalanın 3 aylık bir boşluk var ve günlük bir vesting programı ile 12 ay boyunca kilitli.

Seed Token Satışı ($SPN = $0,0012): TGE’de %5’in kilidi açıldı ve 28 günlük TGE’den sonra %3’ünün kilidi açıldı ve kalanın 3 aylık bir süresi var ve günlük bir vesting programı ile 11 ay boyunca kilitli.

Özel Token Satışı ($SPN = $0,0020): TGE’de %8’i açılır ve 28 günlük TGE’den sonra %3’ü açılır ve kalanın 1 aylık süresi vardır ve günlük vesting programıyla 10 ay boyunca kilitlenir.

IDO 1. Tur ve IEO ($SPN = $0,0024): TGE’de %25 ve her ay %25 kilidi açılır.

IDO 2. Tur ($SPN = $0,0024): TGE’de %50 ve her ay %25’i açılır.

Ekip ve Danışmanlar: TGE’de %0 kilidi açıldı ve kalanın 4 aylık bir süresi var ve günlük vesting programı ile 24 ay boyunca kilitli.

Likidite: Piyasa ihtiyaçlarına göre likidite ilgili kuruluşlara göre serbest bırakılacaktır.

Diğerleri (Genişletme; Platform; Topluluk, Pazarlama ve Hazine): %100 TGE’de kilitli. Bu, piyasa koşuluna ve yönetim konseyinin kararına göre açılacaktır.

$SPN Token Dağıtımı

Token’lar, güçlü ve etkileşimli bir Sportzchain ve $SPN ekosisteminin uzun vadeli büyümesini destekleyecek şekilde dağıtılır. Dört yılın sonuna kadar toplam token arzının %50’sinden fazlasının dolaşımda olmaması planlanıyor. Bu, yıllar boyunca sistematik olarak planlanıyor, böylece büyük miktarda $SPN token arzı sayesinde fiyat etkilenmeyecektir.

Topluluk Faydaları için Token Ekonomi Stratejisi

⦁ Sportzchain stratejisi, dördüncü işletme yılında dolaşımdaki arzı maksimum %50 ile sınırlamaktır.
⦁ Sportzchain, arzı sınırlamak ve token sahiplerine ekonomik teşvik sağlamak için $SPN burn için bir sisteme sahiptir.
⦁ Sportzchain, TGE’den sonraki 30 gün boyunca her gün $1000 değerinde SPN token’ını geri satın alma ve burn etme seçeneğine sahiptir. (burn miktarı IMC’ye bağlıdır)
⦁ Sportzchain, TGE’den sonraki ilk iki çeyrekte toplam token arzını azaltarak minimum %1 token yakacak.

Sportzchain ve engage-to-earn ekosistemini dünyaya sunmaktan ve nihai kullanıcı odaklı, her şeyi kapsayan SportsFi platformunu başlatmaktan heyecan duyuyor ve Sportzchain ekibi, topluluğun desteği için teşekkür etmek istiyor!

$SPN Cüzdan Yönetimi

Şeffaflığa ve etik ticarete inanan Sprotzchain, buna yönelik ilk adım olarak ilgili ihtiyaçlar ve gereksinimler için $SPN token transferlerini yönetecek ilgili havuz cüzdan adresini duyurmak istiyor. Ek olarak; hazine token’ları, herhangi bir merkezi risk ve hacklemeyi önlemek için Gnosis tarafından yönetilen bir multisig cüzdanda tutulmaktadır.

⦁ $SPN Çok İmzalı Hazine Cüzdanı Adresi (ERC 20): 0x9F1EF158cD564d64B8adb298f75325e44820F440

⦁ $SPN Çok İmzalı Hazine Cüzdanı Adresi (Matic 20): 0x53e8C0fd7b12458a997F4DA86B01D5C9e4dC8bDD

⦁ $SPN Pazarlama Cüzdanı: 0x022Dac26de640e16DE327adDb3411f625b34B507

⦁ $SPN Likidite ve Platform: 0xB96008bd458d5ec8c463E7392E4eD74DdEF0D85D

⦁ $SPN Topluluk Ödülleri ve Avantajları: 0x18FD4E155956E3AbBFC5A1a4d4a146EbD8902192

⦁ $SPN IDO/IEO Dağıtımı — 0xe13eE4c2a76b9AE0C1b34ab308e7D38d0E137c76

Özel satış, seed, pre-seed, ekip ve danışmanlar için token’lar, ilgili vesting programlarına göre ayrı bir vesting sözleşmesine kilitlenecektir. Launchpad ortaklıkları ve ortakları hakkında daha fazla ayrıntı için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Aptos Hakkında Türk Fenomenleri Ne Konuştu?

Testnet

Haftanın En Çok Konuşulan Testnet’leri