in

Sportzchain Ekibi ile AMA Etkinliği

Sportzchain kurucuları Siddharth Jaiswal ve Vinayak Yannam, 9 Eylül Perşembe günü Türkiye saati ile 14.00’te KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

Sportzchain founders Siddharth Jaiswal ve Viyanak Yannam met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Thursday, Sptember 9, 2022 at 14:00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Fly1Butterfly: Merhaba Siddharth ve Vinayak, güzel topluluğumuza hoş geldiniz, nasılsınız?

Hi Siddhart and Viyanak, welcome to our lovely community, how are you?

Viyanak: Merhaba merhaba

Hello hello

Viyanak: Merhaba!

Siddharth: Hey, süper heyecanlı

Hey, super excited

Siddharth: Şahsen ben Türkiye’yi seviyorum ve onların harika spor taraftarları olduklarını biliyorum. Bu yüzden burada olmaktan çok heyecanlıyım

Personally I love turkey and I know they are amazing sports fans. Hence very excited to be here

Fly1Butterfly: Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim

Thank you very much for your nice thoughts.

Fly1Butterfly: AMA oturumumuza başlamadan önce kendinizi ve geçmişinizi topluluğumuza tanıtır mısınız?

Before we start our AMA session could you introduce yourselves and your background to our community?

Siddharth: Sportzchain’in kurucusu ve CEO’suyum ve PE/VC, Blockchain’de 15 yıldan fazla deneyime sahibim. Crypto’ya yolculuğum 2017’de başladı ve oradan sonra arkama bakmadım. 2017-2018’de Nexo, Link gibi bazı gizli gem’leri bulduğum için şanslıydım ve şimdi ateşli bir spor taraftarı olarak buradaki tüm spor taraftar için bir şeyler yapmak istedim. Ve Sportzchain’i düşündük – Bir engage2earn ekosistemi

I am the founder and CEO of Sportzchain and have more than 15 years of experience in PE/VC, Blockchain. My journey to Crypto started in 2017 and from there it was not looking back. I was lucky to find some hidden gems like Nexo, Link in 2017-2018 and now being an ardent sports fan wanted to do something for all the sports fan out here. And we ideated Sportzchain – An engage-2-earn ecosystem.

Viyanak: 15 yıllık danışmanlık, B2B satış ve kurumsal risk sermayesi deneyimine sahip kurucu ortak ve CBO’yum. sportzchain için spor takımları, topluluklarla çalışıyorum ve ayrıca ekosistem ürünlerimizi kavramsallaştırıyorum. Büyük bir Arsenal taraftarıyım!

Im the co-founder and CBO, with 15 years of consulting, B2B sales and corporate venture capital experience. For sportzchain I work with sports teams, communities and also conceptualize our ecosystem products. I am a massive Arsenal Football Club fan!

Fly1Butterfly: Etkileyici özgeçmişinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Gerçekten etkileyici!

Artık sizi tanıdığımıza göre AMA’ya başlayalım mı?

Thank you for sharing your impressive CV with us. Really impressive!

Now that we know you, shall we start our AMA session?

Viyanak: Kesinlikle, hadi başlayalım!

Absolutely, let’s go!

Fly1Butterfly: Merhaba Arkadaşlar, Sportzchain projesinin Kurucusu ve CEO’su Siddharth Jaiswal ve Vinayal Yannam, bugün AMA (Bana Her Şeyi Sor) Etkinliği için bizimle.

Siddharth Jaiswal ve Vinayal Yannam, Sportzchain hakkındaki soruları yanıtlama davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Etkinliğimiz 2 oturum halinde gerçekleştirilecektir:

⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.

⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Konuğumuz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacak.

Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/KoinSaati/status/1567429576090963968 RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati  ve https://twitter.com/sportzchain hesaplarını takip etmiş olmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır. Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

Hello Friends, Siddharth Jaiswal and Vinayak Yannam ,Founders of the Sportzchain project, is with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.

Sid and Vin, thank you for accepting our invitation to answer the questions about Sportzchain!

Our event will be held in 2 sessions:

 ⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.

 ⁃ After Siddharth Jaiswal and Vinayak Yannam answer our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions.

Siddharth Jaiswal and Vinayal Yannam will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/KoinSaati/status/1567429582482972672 ) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati  and https://twitter.com/sportzchain  Twitter accounts will be able to receive the giveaway prize.

Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Sportzchain

Fly1Butterfly: Sportzchain projesinin ortaya çıkış hikayesini merak ediyoruz. Ne amaçla ortaya çıktığını, projenin kimleri hedeflediğini bize kısaca açıklayabilir misiniz?

We are curious about the origin story of the Sportzchain project. Could you briefly explain to us what the purpose was and who the project was targeting?

Siddharth: Sportzchain, iki aşkımızın bir ürünü, Sports, kurucuların tümü futbol taraftarıdır, kurucu grubumuzda Arsenal ve Manchester United taraftarlarımız var ve tabii ki 2. aşkımız blok zinciri.

Taraftarları güçlendirmek istedik ve böylelikle Sportzchain doğdu, spor taraftarları için blockchain:
1. TARAFTAR ODAKLI platformu ve HİZMET ve uzun vadeli değer yaratmaya odaklanma
2. ASYA TOPLULUĞU (Asya’nın Chiliz’i) oluşturmaya odaklanmış
3. Taraftarlar İçin Dijital Dünya ile SÜREKLİ ETKİLEŞİM sorununu çözme

Sportzchain is a derivation for our two loves, Sports, all of the founders are fans of football, we have Arsenal and Manchester United fans in our founder group, and of course our 2nd love blockchain.

We wanted to empower fans and that’s where Sportzchain was born, blockchain for sports fans:
1. FAN CENTRIC platform and focus on creating UTILITY and long term value
2. Focus on building ASIA COMMUNITY (Asia’s Chiliz)
3. Solving CONTINUOUS ENGAGEMENT problem with Digital World For Fans

Fly1Butterfly: Spor dünyası için gerçekten çok önemli bir adım.

Hemen bir sonraki soruma geçiyorum.

It is truly an important step for the world of sports.

I’ll move on to my next question right away.

Fly1Butterfly: Sportzchain’i incelediğimizde, klasik bir taraftar tokeni olmaktan öte, “Taraftar için Dijital Dünya” söylemiyle öne çıkan iddialı bir proje olarak görüyoruz. Sportzchaini bu kadar eşsiz kılan diğer özelliklerin neler olduğunu sizden öğrenebilir miyiz?

When we examine Sportzchain, we see it as an ambitious project that stands out with the “Digital World for Fans” discourse, rather than being a classic fan token. Can we learn from you what other features make Sportzchain so unique?

Viyanak: Sportzchain’in benzersiz özelliği, geliştirdiğimiz ekosistemdir. İnşa ettiğimiz platform, spor fanatikleri için tek bir platformda kazanabilecekleri, etkileşimde bulunabilecekleri, yatırım yapabilecekleri, stake edebilecekleri, oynayabilecekleri ve kullanabilecekleri sürdürülebilir bir engage to earn ekosistemidir.

AMA’da ilerledikçe her bir ürüne derinlemesine dalacağız.

The most unique feature of Sportzchain is the ecosystem that we have developed. The platform we have built is a sustainable engage to earn ecosystem for sports fanatics, where they can earn, engage, invest, stake, play and redeem on a single platform.

We will dive into each product in depth as we progress in the AMA.

Fly1Butterfly: Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir sonraki soruma geçiyorum.

We are looking forward.

I move on to my next question.

Sportzchain

Fly1Butterfly: Engage to Earn” kavramı çok duymadığımız bir ifade. Bu kavramın detaylarını öğrenmek için bize bilgi verebilir misiniz? Diğer … to earn modellerinden farkları ve avantajları nelerdir?

“The concept of “Engage to Earn” is an expression that we do not hear very often. Can you give us information to learn the details of this concept? What are the differences and advantages from other … to earn models?

Siddharth: ENGAGE-2-EARN ekosistemimiz taraftarları, SPORTZCHAIN’in Taraftarlar için Dijital Dünyası’na katılmaya teşvik edecek ve taraftarların etkileşim kurması için 360 derecelik bir katılım sağlamanın yanı sıra takımın ayrılmaz bir paydaşı olarak hareket edecek.

Platformumuzdaki ve engage-2-earn ekosistemimizdeki kullanıcılar, aşağıdakiler gibi birden fazla şey yapabilir:

1. Sports Token – Favori takımlarınızın taraftar token’larını satın alarak destekleyin, onları doğrudan etkileyin ve takım performans gösterdiğinde ve anketler ve diğer katılım yolları aracılığıyla hayran kitlesiyle etkileşime geçtiğinde finansal faydalar elde edin
2. Taraftar ticareti – Spor ürünleri, maç biletleri ve OTT aboneliğinde $SPN kullanın
3. NFT’ler – Sandbox Metaverse genelinde genişletilmiş yardımcı programla size para kazandıran ayrıcalıkları, satın alamayacağınız türünün tek örneği fiziksel NFT’ler de dahil olmak üzere favori takımlarınızın NFT’lerini satın alın
4. Gamefi – Futbol, kriket vb. için spor gündelik oyunlara katılırken play-to-earn oyunlar oynayın.
5. Watch 2 Earn: Dünya çapında canlı spor müsabakalarını izleyin ve pasif izleyici veya aktif katılımcı olarak ödüller kazanın

Sporun nasıl tüketildiğini bozuyoruz ve taraftarları sporun merkez üssü haline getiriyoruz. Yani şimdi sadece etkileşime girmiyorsunuz, Etkileşime girerek kazanıyorsunuz.

Bu, Chiliz ve Sorare gibi diğer örneklere kıyasla ana farklılıklarımız.

Our ENGAGE-2-EARN ecosystem will incentivize fans to participate on SPORTZCHAIN’S Digital World for Fans offering a 360 degree engagement for fans to interact as well as act as an integral stakeholder of the team.

Users on our platform and engage-2-earn ecosystem can do multiple things such as:

1. Sports Token – Back your favorite teams by buying their fan tokens, influence them directly and gain financial benefits when the team performs and engages with the fanbase through polls and other engagement avenues
2. Fan commerce – Redeem $SPN on sports merchandize, match day tickets and OTT subscription
3. NFTs – buy NFTs of your favourite teams including one-of-a-kind phygital NFTs that give you money can’t buy privileges with expanded utility across the Sandbox Metaverse
4. Gamefi – Play to earn games where you can earn while participating in sports casual games for football, cricket etc.
5. Watch 2 Earn: Watch live sports games across the world, and earn as a passive watcher or as an active participant.

We are disrupting how sports are consumed and making fans the epicenter of it.. So now you just dont engage but Engage and Earn..

This is our main differentiator compared to other peers such as Chiliz and Sorare.

Fly1Butterfly: Spor taraftarları için $SPN tarafından desteklenen dünyanın ilk Engage to Earn (E2E) platformu olmak gerçekten başarılı!

Diğer ayrıntılar için hemen bir sonraki soruma geçiyorum.

Being the world’s first Engage to Earn (E2E) platform powered by $SPN for sports fans is really successful!

I’ll move on to my next question for other details right away.

Fly1Butterfly: Sportzchain hangi spor dallarındaki taraftarlara yönelik çalışmalar yaptı? Şimdiye kadar partnerlik anlaşması yapılan spor kulüpleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

In which sports branches has Sportzchain worked with fans? Can we get information about the sports clubs with which partnership agreements have been made so far?

Viyanak: Hindistan ve Uluslararası olmak üzere 5 spor takımıyla ortaklık kurduk – 4’ü Hindistan’da ve 1’i İzlanda’da (İzlanda Kriket). Bu takımlar için Alpha uygulamamızda çeşitli anketler/yarışmalar/sınavlar yaptık.

Alpha uygulamasında – fans.sportzchain.com‘da çeşitli anketler, yarışmalar, trivia soruları, testler düzenliyoruz – hem onchain hem de offchain (bağlayıcı ve bağlayıcı olmayan anketler). Bugüne kadar ortalama 5.600 oy ile 10’dan fazla anket/yarışma/quiz vs gerçekleştirdik (katılım oranı ~%90)
Şu anda 50.000’den fazla kullanıcımız var
Engage-2-Earn ödülleri (RWRD – zincir dışı puanlar), sporseverlerin katılmaları için en büyük motivasyon kaynağıdır ve bu RWRD puanları daha sonraki bir aşamada $SPN token’larına dönüştürülecek.
Ek olarak, Kabaddi ekiplerinin NFT’lerini de başlattık

Gelecekteki ortaklıklar açısından, Asya pazarını ele geçirmek ve ardından kanatlarımızı yavaş yavaş Türkiye, Avrupa gibi ülkelere/bölgelere yaymak ve kriket, futbol vb. farklı sporları hedeflemek istiyoruz.

Şu anda 6+ kriket, futbol ve espor takımıyla görüşüyoruz ve yakında 1-2 ortaklık kuracağız.

We have partnered with 5 sports teams, India and International – 4 are based in India and 1 in Iceland (Iceland Cricket). For these teams we have run various polls/contests/quizzes on our Alpha app.

On Alpha app – fans.sportzchain.com we are running various polls, contests, trivias, quizzes – both onchain and offchain (binding and non-binding polls). Till date we have conducted more than 10 polls/contests/quizzes etc with an average participation of 5,600 votes (engagement rate of ~90%)
As on date, we have 50,000+ users
Engage-2-Earn rewards (RWRD – off chain points) are the biggest motivator for sports fans to participate wherein this RWRD points will get converted into $SPN tokens at a later stage
Additionally, we have also launched NFTs of Kabaddi teams.

In terms of future partnerships, we want to capture the Asian market and then slowly spread our wings to countries/regions such as Turkey, Europe and targeting different sports like cricket, football etc.

We are currently in talks with 6+ cricket, football and esports teams and will be closing 1-2 partnerships soon

Fly1Butterfly: Önce Asya’da çeşitli projeler yaptıktan sonra Avrupa’da çalışmayı planlıyorsunuz. Gelişmeleri takip edeceğiz.

You plan to work in Europe after doing various projects in Asia first. We will follow the developments.

Siddhart: Evet, Avrupa ve Türkiye’deki birkaç takım ve ligle zaten görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

Yes, we already in discussion with couple of teams and leagues in Europe and Turkey.

Sportzchain

Fly1Butterfly: Sportzchain’in ekosisteminde önemli bir yeri olan $SPN token hakkında bilgi almak isteriz. Taraftarlar ya da platform kullanıcıları için $SPN tokenin önemi nedir? Platform içindeki kullanım şekli ve faydaları konusunda bize bilgi verebilir misiniz?

We would like to hear about the $SPN token, which has an important place in Sportzchain’s ecosystem. What is the significance of the $SPN token for fans or platform users? Can you give us information about the usage and benefits of $SPN?

Siddharth: $SPN, tüm platforma güç sağlar, $SPN token’ının yardımıyla sporseverler, favori takım taraftar token’larını satın alabilecekler. Daha fazla spor takımı ortaklığıyla, büyüdükçe, token’ının ilk sahiplerine fayda sağlayacak şekilde $SPN’nin benimsenmesi artacaktır.

1. $SPN kullanarak spor takımınıza yatırım yapabilirsiniz
2. Gündelik oyunlar oynarken ve canlı bir spor karşılaşması izlerken $SPN kazanabilirsiniz
3. Fiziksel NFT’ler satın alabilirsiniz
4. Kritik takım anketlerinde $SPN harcamadan oy verebilirsiniz, sadece takımın taraftar token’ı tutmanız yeterli
5. First citizen (İlk vatandaş) programını kullanarak $SPN stake edebilirsiniz
6. $SPN kullanarak lotoyu kazanabilirsiniz

Gagarin, Metalaunch, Unilaunch ve Coinstore gibi çeşitli launchpad’lerinde token’ımız, pre-seed satıştan halihazırda devam eden genel satışımıza kadar 4 kat arttı.

14 Eylül’de bitrue’da listelenmeden önce erkenden alma fırsatını kaçırmayın.

$SPN is the booster for the entire platform, with the help of $SPN token the sports fan will be able to buy their favourite team fan tokens. As we grow with more sporting team partnership the adoption of $SPN will increase, benefitting the early holders of the token.

1. You can invest in your sports team using $SPN
2. You can earn $SPN while playing casual games and watching a live sports match
3. You can buy phygital NFTs
4. You can vote on critical team polls without spending $SPN, just holding the fan token of the team is enough
5. You can stake $SPN using the first citizen program
6. You can win lotto using $SPN

Our token has already risen 4x from pre-seed sale to our current ongoing public sale on various launchpad such as gagarin, Metalaunch, Unilaunch and Coinstore.

So shoutout to not miss an opportunity to grab early before we list on bitrue on 14th September.

Fly1Butterfly: $SPN, platformun daha da büyümesinde etkili olacak gibi görünüyor.

It looks like $SPN will be instrumental in further growth of the platform.

Siddharth: Evet.. daha fazla kullanım alanı daha yüksek SPN fiyatı

Yes.. more utility more the price of SPN.

Fly1Butterfly: Açıklamaların için teşekkürler Siddharth and Vinayak! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, Siddharth and Vinayak! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Fly1Butterfly: Sportzchain’in kısa ve uzun vade planları nelerdir? Taraftarlar ve Spor takımları arasında nasıl bir köprü kuracağı, ne gibi aktiviteler düzenleyerek topluluklara ulaşacağı konusunda bilgi verebilir misiniz?

What are the short and long term plans of Sportzchain? Can you give us information on how to build a bridge between the fans and the Sports teams, and what activities to reach the communities by organizing?

Siddharth: Kısa vadeli hedefimiz, topluluktan gelen tüm sevgi ve destekle Bitrue’da başarılı bir listelemeye sahip olmaktır. Sırasıyla MEXC, Gate, Kucoin ve daha fazlası

Ayrıca, pek çok uzun vadeli planlarımız da var. Vizyonumuz, önümüzdeki 3-4 yıl içinde 10 milyon sporseveri bünyemize katmak ve Türkiye, bu büyümeyi gerçekleştirmek için kritik bir pazar.

Diğer hedeflerimiz: 1. Önce Hindistan’a odaklanmak ve ortak olarak en az 3-4 takıma sahip olmak istedik. Şu anda 5 takım partnerimiz var
2. Alfa ve beta uygulamamız 2022 yılı içerisinde piyasaya çıkacak. Alfa uygulamamız piyasaya sürüldü ve Beta uygulamamız Eylül ayı sonuna kadar piyasada olacak.
3. En az 20 bin kullanıcımız olmalı, Ağustos sonuna kadar 50 bin kullanıcıyı geçtik
4. Birkaç üst düzey borsada listelenmek istiyoruz, Bitrue’da listelenme yolundayız ve görüştüğümüz birkaç üst düzey borsa var

Uzun vadede GameFi, Metaverse, Watch 2 Earn, SPN ECom vb. gibi büyük potansiyele sahip olacak birçok fikrimiz var.

Short term vision is to have a successful listing on Bitrue with all the love and support from the community. Post that doing a follow-on listing on MEXC, Gate, Kucoin and more.

Further, from a long term plans there are a quite of few. Our vision is to onboard 10mn sports fan in next 3-4 years and Turkey is a critical market for us to achieve this growth.

Our other goals are: 1. We wanted to focus on India first, and at least have 3-4 teams as partners. Currently we have 5 team partners
2. Our Alpha and beta app should be live within 2022. Alpha app is live and Beta app will be live by September end
3. We should have at least 20k users onboard, we have crossed 70k users by end of August
4. We want to list on a few top exchanges, we are on our way to be listed on Bitrue and a few top tier exchanges in discussion

In the longer run, we have multiple ideas such as GameFi, Metaverse, Watch 2 Earn, SPN ECom etc which will hold great potential.

Fly1Butterfly: Cevaplarınız için çok teşekkürler Siddharth Jaiswal and Vinayal Yannam, şimdi sıra topluluğumuzda. Topluluğumuz sorularını sormayı bitirdikten sonra, yanıtlamaya başlayabilirsiniz ve istediğiniz kadar yanıt verebilirsiniz, ancak yanıtladığınız ilk 5 sorunun ödüllendirileceğini unutmayın, bu nedenle topluluğa geri vermek için dikkatlice seçmenizi öneririm.

Thank you so much for your answers Siddharth Jaiswal and Vinayal Yannam, now it’s our community’s turn. After our community finishes asking their questions, you can start answering and you can answer as much as you want, but remember that the only first 5 questions you answer will be rewarded so I suggest you to choose carefully to give back to the community.

Munish: SportzChain Platformunda hangi farklı Sporlar Mevcut olacak?
Bazı popüler sporları Futbol veya Kriket ekleyecek misiniz?

What different Sports will be Available on the SportzChain Platform?
Will You Include some Popular sports lile Football or Cricket?

Viyanak: Mümkün olduğu kadar çok sporu dahil etmek istiyoruz, zaten kabaddi ve kriketimiz var, futbol, ​​basketbol, ​​espor ve herhangi bir yerli Asya sporunu da ekleyeceğiz.

We want to incorporate as many sports as possible, we already have kabaddi and cricket, we will add football, basketball, esports, and any indigenous Asian sports as well.

Aeron Ryan: Birçok projede, oyun içi token enflasyon sorunu her zaman büyük bir sorundur, ana $SPN token’ının DEX’te trade edilebileceğini veya oyun içi etkinliklerle elde edilebileceğini okudum. Bu sorunu çözmek ve böylece topluluğu motive etmek mi?

In many projects, the in-game token inflation problem is always a difficult problem, I read that the main $SPN token can be exchanged in DEX or obtained through in-game activities Play-to-Earn How do you think? solve this problem and thus keep the community motivated?

Siddharth: X2Earn projelerinin sürdürülebilirlik konularının farkındayız. Bu nedenle, doğada sürdürülebilir olacak kazanma ekosistemini geliştirirken farkındaydık. Bunu nasıl başarıyoruz, platformumuzdaki her aktivite için kullanıcı RWRD puanları (zincir dışı platform puanları) alır ve bu, SPN token’ı, Taraftar Token’ı, Kuponlar, Özel avantajlar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödüllere dönüştürülebilir ve bu nedenle üzerindeki baskı SPN arzı, jeton fiyatını etkilemeden yönetilebilir ve hem kullanıcılara hem de yatırımcılara iyi bir getiri sağlar

We are aware about the sustainability issues of X2Earn projects. Hence, we were cognizance while developing the engage to earn ecosystem that will be sustainable in nature. How we achieve that is for every activity on our platform user gets RWRD points (off chain platform points) and this can be converted into various rewards including SPN token, Fan Token, Vouchers, Exclusive benefits and much more and because of this the pressure on SPN supply is manageable without impacting the price of token and giving good return to both users as well as investors.

Sanny: Kriptoya uzak olan kullanıcılar, ana akım benimseme için çok önemlidir. SPORTZCHAIN projesine kripto olmayan kullanıcıları nasıl çekmeyi planlıyorsunuz? Yakınlarda kriptoya uzak kullanıcıları bünyenize çekmek ve gerçek kullanım durumu getirecek herhangi bir ortaklık var mı?

non-crypto user is very important for mainstream adoption. How you are planning to attract non-crypto users towards SPORTZCHAIN project? Is there any upcoming partnership that will brings non-crypto user and real-use case?

Siddharth: Chiliz ve Sorare gibi diğer kripto projelerinden farklı olduğumuz yer burasıdır. Hedef odak noktamız sadece kripto kullanıcısı değil, kripto dışı kitledir. Bu nedenle, WebDapp fans.sportzchain.com’umuza giderseniz, bu tam olarak bir web3.0 platformu değil, web2.5 olarak adlandırdığımız ve kriptoya uzak kullanıcılar için de kolay olan bir platformdur. Ayrıca, spor takımlarıyla olan ortaklığımız, mevcut taraftar kitlesinin çoğunu projemize getirecek ve hızla büyümemize yardımcı olacak.

This is where we are different from other crypto projects such as Chiliz and Sorare. Our target focus is not only crypto user but non-crypto audience. Hence if you go to our WebDapp fans.sportzchain.com it is not a fully web3.0 platform but what we call as web2.5 which is friendly for non-crypto users as well. Further, our partnership with sporting teams will bring a lot of their existing fan base to our project helping us grow rapidly

Hiho: Şu Anda, Platformunuz Hangi Gelişim Aşamasında

Ve umarım Gelecek için TAM BİR PLAN VE YOL HARİTASI vardır, Bu yüzden Önümüzdeki Aylardaki ve Haftalardaki planlarınızı öğrenebilir miyim?

Currently, On Which Stage of Development Your platform Is

And I hope you have A FULL PLAN AND ROADMAP for Future, So May I know In Coming Months and Weeks What are your plans ?

Viyanak: Alfa uygulamamız zaten yayında, lütfen webdapp’i buradan ziyaret edin – fans.sportzchain.com. Ayrıca bu yılın sonuna kadar beta uygulamamız da piyasaya sürülecek. Halihazırda 75.000 kullanıcımız var, yeni piyasaya sürülen bir platform için bu inanılmaz değil mi? 2023’ün ilk çeyreğine kadar iki özellik daha eklemeyi planlıyoruz – watch 2 earn

Our alpha application is already live, please do visit the webdapp here – fans.sportzchain.com. Further by end of this year, our beta app will also be launched. We already have 75,000 users, isnt that incredible for a platform that just went live? By Q1 2023 we plan to add two more features – watch 2 earn and dugout.

Amalie: Basit ADIMLARI takip ederek platformunuzda STAKING yapabilir miyim?

Cevap evet ise, lütfen bana STAKING hakkında hangi adımları izlemem gerektiğini söyleyin.

Can I START STAKING in Your platform By following Simple STEPS

If Yes please tell me About the STAKING, and What steps I need to follow for joining.

Viyanak: Evet, yakında Bitrue ve Coinstore’da ve kendi platformumuz tokens.sportzchain.com’da stake programları mevcut olacak. %1000 APY stake programları ve ayrıca seçilen katılımcıların satın aldıkları $SPN’nin %25’ini alacağı alıcı oluşturma programı yapıyoruz. Ayrıca satın alma yarışması için 10.000 ABD Doları USDT ödüllerini açıklayacağız.
Staking hakkında daha fazla bilgi 12 Eylül’de sunulacak, bu yüzden sosyal medya kanallarımızdaki güncellemelere dikkat edin.

Yes, staking programs are going to be available soon on Bitrue and Coinstore, as well as our own platform tokens.sportzchain.com. We are doing 1000% APY staking programs, as well as buyer build program where chosen participants will receive an additional 25% of their purchased $SPN. We will also be announcing $10,000 USDT rewards for the buying competition

More info on staking will be made available on 12th Sept, so do watch out for the update on our social media channels

Fly1Butterfly: Bu güzel günde bizimle beraber olduğun için teşekkür ederiz! Sizi burada ağırlamak büyük bir zevkti ve umarım sizin ve ekibiniz için en iyisi olur!

Thank you for being with us in this lovely day! It was a pleasure hosting you here and I hope all the best for you and your team!

Viyanak: Bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz! Cuma gününüzün tadını çıkarın!

Thank u for having us! Enjoy ur friday!

Sportzchain hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:

Website: https://sportzchain.com/

Twitter: https://twitter.com/sportzchain

Telegram: https://t.me/SportzchainCommunity

Telegram TR: https://t.me/sportzchainturkish

Medium: https://medium.com/@SportZchain

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Terra’da (LUNA) Yaşanan Dikkat Çekici Artış!

Sportzchain IDO Detayları ve Araştırma Raporu