in , , , , , ,

SportsIcon Projesi Moonstarter Platformunda Yatırımcı ile Buluşuyor

Piyasada uzun süredir mevcut olan durgunluk bir furya haline gelen IDO’ların da azalmasına ve yatırım geri dönüşlerinin düşmesine yol açtı. Buna rağmen arada heyecan uyandırıcı projeler de karşımıza çıkmıyor değil.

Uzun süredir takip ettiğim, bünyesinde ülkemizde de Fenerbahçe forması giymiş Roberto Carlos gibi dünya yıldızlarını da barındıran SportsIcon projesi, Moonstarter platformunda görücüye çıkacak.

SportIcon Nedir?

2020 yılının ikinci ve 2021 yılının ilk yarılarnda akıllı kontratları destekleyen Ethereum rakibi ağların, DeFi’nin ve bunların yanında NFT’lerin çok talep gördüğünü ve başarıya ulaştığını gözlemledik. Mayıs ortasından başlayan düzeltme sürecinde her ne kadar piyasayla beraber NFT projelerine ait token ve coinler fiyat bakımından hayal kırıklığı yarattıysa da, vaatlerini yaşatmaya devam eden ve giderek güçlendiren projelerin düzeltmeden az etkilendiğini ve yatırımcısına güven verdiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple iddialı ve profesyonel yapısıyla dikkat çeken NFT projesi SportsIcon’u sizler için inceledik.

SportsIcon, sporcuların derlediği, kariyerlerinin en önemli ve dikkat çekici anlarından oluşan ilham verici ve sanatsal NFT’leri sporseverlere sunacak. Pek çok sporseverin aklından çıkaramadığı ölümsüz anları vardır, örneğin Fransızlar, 1998 dünya kupası finallerinde Zinedine Zidane’ın kafa vuruşlarını; Miami Heat taraftarları ise, Ray Allen’ın NBA finallerinin 6. maçında Spurs’e karşı attığı şutu her zaman hatırlayacaktır, gibi. İşte SportsIcon’un sunduğu bu arzı sınırlı ve yüksek kaliteli NFT’lere bakarken bunun sporsever koleksiyoncular üzerinde yaratacağı etkiyi hayal edin.

Ne yazık ki bir projenin başarısı için fikir tek başına yeterli değil. Temel analiz yaparken mutlaka ve mutlaka kontrol edilmesi gereken bir unsur da ekiptir. SportIcon’un arkasındaki ekibe ve yatırımcılarına baktığımızda iki girişiminde iki ‘exit’ (girişimin satılması) ile başarıya ulaşan girişimci Chris Worsey, FIFA maç temsilcisi Alexi Yovanoff ve alanında uzman yazılımcılar görüyoruz.

Ayrıca ekibe YouTube kurucusu Chad Hurley, DapperLabs kurucusu Roham Gharegozlou, Hedera Hashgraph kurucusu Andrew Masanto, Rapçi Nas ve yakın zamanda jübilesini yapmış NBA oyuncusu Andrew Bogut gibi tanınmış ve saygıdeğer danışman ve yatırımcılar destek vermektedir. (Tam liste SportsIcon web sitesinde mevcuttur.)

Ayrıca yazının başında bahsettiğimiz Roberto Carlos ve İtalya ve Juventus’un efsane ismi  Gianluigi Buffon’un proje hakkında tweet attığını ve işbirliği içerisinde olduğunu unutmayalım.

Token Hakkında:

Likidite hariç ilk piyasa değeri: $271,380 USD
Özel satış fiyatı: $0,35 USD  (Başlangıçta %10, ardından 12 aylık eş paylar halinde dağıtım)
IDO fiyatı: $0,40 USD (Başlangıçta %25, ardından 3 aylık eş paylar halinde dağıtım)

IDO Ayrıntıları:

 • Zincir: Ethereum
 • Tarih: 23 Haziran saat 12:00 UTC
 • Yer: Moonstarter (https://moonstarter.net/)
 • IDO fiyatı: 0,4$
 • Toplam tahsis: 72.720$
 • Whitelist başvuru tarihi: 16-21 Haziran 2021, 12:00PM UTC (TSİ 15:00)

SportsIcon IDO’ya nasıl katılabilirim?

Garantili bir ‘allocation’ (tahsis) almanın ilk yolu:

Ayrıca şu görevleri de yapmanız gerekir:

Garantili bir tahsis almanın alternatif yolu:

 • Gleam.io platformundaki tüm görevleri bu link üzerinden tamamlamanız gerekiyor.
 • Puan sıralamasına göre ilk 50 ve tüm listeden kura ile belirlenecek 50 kişi SportIcon IDO için garantili bir tahsis kazanacak.
 • Yarışma 21 Haziran 2021 saat 12:00 UTC’de (TSİ 15:00) sona erecektir.

Özetleyecek olursak, temel analiz yaptığımızda:

 • Moonstarter platformunda IDO yapması, bu platformun KYC ile çalışması ve projenin ortaklarından Chris Worsey ile video konferans yapmış olması,
 • Ekibin tamamen halka açık olması,
 • Projenin sahibi şirketin kayıtlı olması,
 • IDO’da toplanan fon’un likidite kilitlendiğinde açılacak olması,
 • Profesyonel bir ekip, yatırımcı ve danışmanlar kadrosu ile spor dünyasında tanınmış isimlerin desteği,
 • Low Initial Market Cap yani piyasaya ilk çıkarken, küçük ilk piyasa değerine sahip olması

Bu proje hakkında umutlanmamızı sağlayan etkenler arasında. Sizlere yine de piyasa koşullarının belirsiz olduğunu unutmadan, kendi analiz ve araştırmalarınız ile yatırım yapmaya özen göstermenizi ifade etmek isteriz.

Proje hakkında daha fazla bilgi için:

Web sitesi
Twitter
Telegram

Açıklama: Şu anda IDO başvuruları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Tarih belirlendiğinde yazı güncellenecektir.

lupo.eth tarafından yazıldı.

Bitcoin

Popüler Analist Bitcoin Yükselişi İçin Tarih Verdi

kriptopara, Bitcoin

Bitcoin ve Ethereum ve Majör Altcoinlerde Destek Direnç Seviyeleri Neler?