içinde

SpookySwap Nedir ve Nasıl Kullanılır?

SpookySwap, Fantom Opera Network’te Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) kullanan benzersiz bir şekilde oluşturulmuş merkeziyetsiz bir borsadır. AMM’yi ağında kullanan birkaç merkeziyetsiz borsadan biri olarak büyük bir takipçi kitlesi çekmiştir. Ayrıca, Cadılar Bayramı temasını uygulayan SpookySwap’ın kullanıcı odaklı arayüzü, oldukça iyi bir deneyim sunmaktadır.

Farm yielding protokolü ile çok sayıda farm’a sahiptir ve aracıların kaldırılmasıyla swap işlemlerini oldukça verimli hale getirmektedir. SpookySwap ile ilgilenen kullanıcılar, üçüncü bir tarafın yardımına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde swap işlemlerini yapabilirler.

SpookSwap’a göre BOO token, kullanıcılara hizmet sunmaya ve ilgili tarafların hedeflerine maksimum hızda ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanan bir yönetişim token’idir. Nisan ayında piyasaya sürülen token, Fantom-Ethereum-BSC’nin başarılı bir şekilde köprülenmesi de dahil olmak üzere birçok başarıya imza attı. BOO ayrıca buyback token’i xBOO için stake edilebilir ve diğer protokollerde teminat olarak kullanılabilir.

SpookySwap Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar SpookySwap’ı kullanmadan önce Fantom Opera Network’e bağlı bir Metamask cüzdanına ihtiyaç duyarlar. Fantom ağı, izin istemeden tarafları doğrudan bağlamaya odaklanan akıllı bir sözleşmedir. Doğal olarak MetaMask cüzdanı yalnızca Ethereum ve ETH tabanlı token’lerle uyumludur. Ancak MetaMask’ı SpookySwap’a bağladığınızda SpookySwap, MetaMask’ı Fantom Opera ile çalışacak şekilde otomatik olarak yapılandırır.

Kullanıcılar, ağı, MetaMask ile bağladığında sistem, cüzdanın akıllı sözleşme ile çalışmasını sağlamak için bir protokol kurar. Kullanıcıların herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce FTM’de bulunan bir fee ücretine ihtiyaçları olduğunu belirtmekte fayda var. Ethereum ağında FTM’yi swap yapmak ve işlemi bağlamak için SpookySwap köprüsüne ihtiyacınız var. Fantom ve Ethereum/BSC arasında yeni inşa edilen köprü ile kullanıcılar, Fantom’dan Ethereum/BSC’ye veya Ethereum/BSC’den Fantom’a gidebilirler.

Diğer işlemlerin aksine, ağdaki köprüleme fee’sizdir. Köprü, kullanıcıların swap işlemlerini çok fazla zorluk çekmeden hızla çözmeleri için basitleştirilmiş bir protokoldür. Akıllı sözleşme, Fantom ve Ethereum köprüleme için birçok token’i destekler ve swap işlemleri için kullanım kolaylığı sağlar. SpookySwap’ın köprüsü, token’lerin; Ethereum, BSC, Arbitrum, Avalanche ve Polygon’dan Fantom’a ve tam tersi şekilde taşınmasını destekler.

Not: Köprüleme swap işlemleri ile karıştırılmamalıdır. Köprüleme, bir token’i bir zincirden diğerine taşıma işlemidir.

Köprüleme için taraflar önce köprü kurdukları yerden ağı seçmelidirler. Bir sonraki adım, köprülenecek token’i seçmek olacaktır. Temiz ve kullanıcı dostu bir arayüz ile kullanıcılar ekranlarında doğru noktaya kolayca erişebilirler. Bir sonraki adım, seçilen miktarın sistemin minimum ve maksimum konfigürasyonunda olmasını sağlayarak köprüleme için miktarı seçmektir.

Tutarı seçtikten sonra “bridge token”e tıklayabilirsiniz, ardından Metamask işlemi tamamlar. Köprüleme tamamlandıktan sonra başarılı bir şekilde köprülendiklerinde yeni token’lerinize erişebilirsiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 20 Mart 2022

KlayCity (ORB), Qredo (QRDO) ve C2X (CTX) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor