SPK’dan Yeni Basın Açıklaması: Sosyal Medyada Dolașanlar Gerçeği Yansıtmıyor

SPK

Bugün SPK bașkan yardımcısı Ali Ihsan Güngör’ün kripto duzenlemeleriyle ilgili açıklamalar yaptığına dair haberler medyada yayılmıștı.

SPK’nın Twitter adresinden yayınladığı yeni basın açıklamasında bașkan yardımcısı Ali İhsan Güngör’ün bahsedilen konuya dair konușmalarınının bir çalıștayda verdiği genel bilgilerden ibaret olduğunu açıkladı.

Işte o basın açıklaması:

“Basın Açıklaması

Bugün bazı sosyal medya mecraları ve internet sitelerinde Kurul Başkan Yardımcımız Ali İhsan Güngör’ün kripto varlıklara ilişkin olarak ülkemizde yürütülen yasal düzenlemenin detayları hakkında bilgi verdiği ve fiyat manipülasyonlarına karşı denetleyici ve önleyici mekanizmaların kurulacağını ifade ettiği şeklinde haberler yer almaktadır.

Kurul Başkan Yardımcımız Ankara Üniversitesince “Kripto Varlıklarda Düzenleme Arayışı” temasıyla düzenlenen çalıştayda kripto varlıklara ilişkin olarak uluslararası kuruluşların çalışmaları, potansiyel düzenleme alanları ve bunların zorluklarıyla ilgili bilgiler paylaşmış olup, ülkemizdeki düzenleme çalışmalarının içeriği ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmamıştır. Sosyal medya mecralarında ve haber sitelerinde bu konuda yer alan ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

BAT

Basic Attention Token (BAT) Yol Haritası Güncellendi

Özgür Demirtaş

Özgür Demirtaş’tan Bilgi Dolu Eğitim Flood’u