in

SPK Başkan Yardımcısı Kripto Regülasyonları Hakkında Konuştu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan yardımcısı Ali İhsan Güngör kriptopara regülasyonları hakkında açıklamalarda bulundu. Güngör yaptığı açıklamada düzenlemelerin 2 ana başlığa ayrılacağını ifade etti.

Güngör, fiyat manipülasyonuna karşı denetleyici ve düzenleyici uygulamalar getireceklerini ve kripto varlıkların saklanması hususunda ayrıca bir düzenleme yapacaklarını ifade etti.  İşte SPK başkan yardımcısı Güngör’ün o açıklamaları:

“Yasal düzenleme iki ana başlıkta toplanacak: Kripto varlıkların ihrâcı ve Kripto varlık hizmet sağlayıcı platformları. Platform kuruluşlarına lisans, kurucu ve yöneticilerin yeterlikleri vb. şartlar getirilecek. Platformlarda kripto varlıkların saklanması hususu da ayrıca düzenlenecek. Fiyat manipülasyonlarına karşı denetleyici ve önleyici mekanizmalar söz konusu olacak. Bu konular bizi en çok zorlayan hususlar.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin Stratejisi: Trader’lar Bu Verileri Takip Etmeli

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün Kırmızı Bir Kriptopara Piyasası Bizleri Karşıladı