in ,

Spell Token (SPELL) Nedir? Nasıl Alınır?

Abracadabra Money, kullanıcıların kripto varlıklarını faiz getirisi karşılığında teminat ile kripto para ödünç alabildikleri merkeziyetsiz bir platformdur. Spell Token da Abracadabra Money’nin yerel kripto varlığıdır. 

Kısacası Spell, merkeziyetsiz bir kredi platformudur. Kullanıcılar, kripto varlıklarını teminat vererek karşılığında Magic Internet Money (MIM) isimli stablecoin’i borç alabilirler. 

Spell Ekibi 

2021 yılında kurulan Spell Token’ın geliştiricisi aynı zamanda Abracadabra Money platformunun da sahibi olan Daniele Sestagalli’dir. 

Abracadabra Money Nasıl Çalışır? 

Kullanıcıların SPELL varlıklarını teminat vererek karşılığında Magic Internet Money (MIM) alabildiklerinden bahsetmiştik. Kullanıcılar faiz kazandıran yvYFI, yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI ve benzeri kripto varlıkları teminat göstererek bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. MIM, Abracadabra veya diğer DeFi platformları aracılığıyla bir başka stablecoin veya kripto para birimine dönüştürülebilir. 

Platform Ethereum, Binance Smart Chain, Avalanche, Fantom ve Arbitrum One ağlarını desteklemektedir. Kullanıcıların tercih ettikleri ağa bağlı olarak borç almak ve gelir elde etmek için kullanılabilecek kripto varlıklar da farklılık göstermektedir. 

Spell İstatistikleri

Maksimum arzı 196 milyar 8 milyon 739 bin 620 olan SPELL’in dolaşımdaki arzı ise toplam arzın yaklaşık %55’ini oluşturan 107 milyar 405 milyon 628 bin 969’dur. SPELL, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,075 dolar seviyesini 16 Kasım 2021’de görürken gördüğü en düşük fiyat olan 0,00051 dolar seviyesini ise 29 Aralık 2022’de görmüştür. 

SPELL Nasıl Alınır? 

Spell Token; Binance, Coinbase, Kraken, Bitfinex, Gemini gibi birçok popüler kripto varlık alım satım platformu üzerinde listelenmektedir. SPELL almak isteyen yatırımcılar yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla bu varlığı alabilir, satabilir ve elinde tutabilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Toparlanmaya Devam Edecek mi?

Frax Share (FXS) Nedir? Nasıl Alınır?