in

SPACE ID (SID) Nedir?

SPACE ID (SID), tüm blok zincirlerde ve uygulamalarda; insanları, bilgileri ve varlıkları birbirine bağlayan evrensel bir hizmeti ağıdır.

Açık kaynaklı bir yazılıma sahip olmanın yanı sıra merkeziyetsiz ve sansürsüz bir ağ olan SPACE ID, tüm Web3 etkileşimlerinizdeki karmaşık adreslerinizi değiştirebilmenizi sağlar. Böylece kullanılan uygulamanın Software Development Kit (SDK) entegre etmesi yeterli olur.

SPACE ID’nin Temel İlkeleri

  • Tüm cüzdanlarınızı bir araya getirmek
  • Web2 tanımlayıcılarınızı bağlayarak Web2 ve Web3 arasındaki boşluğu kapatmak
  • Varlıklarınızı tek elden görüntüleyip yönetmek

Lider tablolarında, cüzdanlarda ve NFT listelerinde insanlarla ağ kurabilmek için tüm zincirlerde çalışan evrensel bir domain’e ihtiyaç vardır. Kaynakların evrensel olarak tanımlanması, DApp’ler açısından daha iyi birlikte çalışabilirlik sağlar. Tam da bu noktada devreye giren SPACE ID, evrensel bir domain’in yanı sıra metaverse’de kişiye özel çok zincirli bir kimlik tanımlar.

Ethereum’un kendi ağında .eth uzantılı adları sağlaması gibi SPACE ID ağı da Binance Smart Chain üzerinde .bnb uzantılı bağlantılar oluşturur. Twitter hesabınızdan Github profilinize kadar bağlayabileceğiniz bu ağ, Web2’deki deneyiminizi kolaylaştırmayı hedefler.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Arbitrum

Arbitrum (ARB) Ekosistemi

kripto cüzdan

Custodial ve Non-custodial Cüzdanlar Arasındaki Fark Nedir?